برنامه‌ی عرضه‌ی گوشی‌های وان‌پلاس لو رفت؛ ۶ گوشی تا قبل از پاییز امسال

۳ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۸:۱۰ ۵ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گوشی وان‌پلاس

با توجه به نقشه‌ی راه عرضه‌ی گوشی‌های وان‌پلاس که به‌تازگی لو رفت، به نظر می‌رسد شرکت چینی قصد دارد تا قبل از ماه سپتامبر از ۶ گوشی جدید در دسته‌های مختلف رونمایی کند.

وان‌پلاس بعد از اینکه تصمیم گرفت میان‌رده‌های سری نورد را تولید و روانه‌ی بازار کند، تعداد گوشی‌های این شرکت در هر سال افزایش پیدا کرد. پیش‌تر فقط ۳ یا نهایتا ۴ گوشی از این شرکت را در بازار شاهد بودیم اما بعدها این تعداد به ۵ و بیشتر هم رسید. حال به نظر می‌رسد شرکت چینی اکنون که تقریبا یک فصل کامل از سال ۲۰۲۲ گذشته، تا فصل پاییز از ۶ گوشی جدید رونمایی کند.

وان‌پلاس لحظه به لحظه به شرکت اوپو و سیاست‌های آن نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. این شرکت‌ها سیاست کاملا مشابه، فناوری‌های مشابه، رابط کاربری یکسان و خیلی وجه اشتراک دیگری با یکدیگر دارند که البته یکی از دلایل اصلی این موضوع می‌تواند ادغام این دو با هم باشد. البته در کشور چین، عرضه‌ی گوشی‌های وان‌پلاس با رابط کاربری ColorOS که قرار شد بعد از ادغام این دو شرکت به عنوان رابط واحد گوشی‌های این دو شرکت استفاده شود خیلی مورد استقبال قرار نگرفت و در نتیجه وان‌پلاس مجبور شد گوشی‌های سری ۱۰ خود را با همان رابط محبوب OxygenOS راهی بازار جهانی کند.

صرف نظر از این موارد، به نظر می‌رسد امسال وان‌پلاس می‌خواهد گوشی‌های بسیار بیشتری را نسبت به سال گذشته راهی بازار کند تا بدین ترتیب عملکرد موفقیت‌آمیزی را که سال گذشته از خود به نمایش گذاشته بود بار دیگر ادامه دهد. بنابراین امسال فقط قرار نیست شاهد ساعت هوشمند یا ایربادز باشیم، بلکه گوشی‌های زیادی هم قرار است در دسته‌های مختلف راهی بازار شوند.

با توجه به شایعات جدیدی که در این زمینه وجود دارد، وان‌پلاس می‌خواهد تا پایان ماه سپتامبر از شش گوشی جدید رونمایی کند (اواسط مهر ماه). این تعداد بیشتر از هر زمان دیگر است و نشان می‌دهد شرکت چینی واقعا تصمیم دارد برای رقابت با بهترین‌های بازار قدم بردارد. توجه داشته باشید که وان‌پلاس در سال ۲۰۲۲ تاکنون از دو گوشی وان‌پلاس ۱۰ پرو و نورد CE 2 رونمایی کرده که با ۶ گوشی مورد انتظار آن هم تا پایان سپتامبر، تعداد نماینده‌های آن به ۷ می‌رسد. پیشرفتی فوق‌العاده که کاملا انتظار می‌رفت از وان‌پلاس شاهد باشیم.

دلیل اصلی که گفته‌ایم تعداد نماینده‌های شرکت چینی به ۷ می‌رسد و نه ۸ این است که اولین گوشی شرکت چینی وان‌پلاس ۱۰ پرو است. این گوشی پیش‌تر معرفی شد اما قرار است وارد بازار جهانی نیز بشود. بنابراین نام آن در لیست شش‌تایی وان‌پلاس به عنوان محصول مورد انتظار دیده می‌شود که انتظار می‌رود تا قبل از همین ماه میلادی (تا یک هفته‌ی دیگر) رسما این اتفاق رخ دهد.

طبق نقشه‌ی راه این شرکت، باید انتظار داشته باشیم در ماه آوریل، از گوشی وان‌پلاس نورد CE 2 لایت به عنوان یک گوشی اقتصادی رونمایی شود. البته تا آن زمان باید انتظار داشته باشیم خبرها، شایعات و حدس و گمان فراوانی در رابطه با آن مطرح شود که تمام آن‌ها را پوشش خواهیم داد. اواخر آوریل یا اوایل ماه مه هم وان‌پلاس نورد ۲T به عنوان میان‌رده‌ی پریمیوم رونمایی خواهد شد و اواسط یا اواخر ماه مه (اوایل تا اواسط اردیبهشت ۱۴۰۱) هم شاهد وان‌پلاس ۱۰R خواهیم بود. این گوشی به عنوان پرچم‌دار اقتصادی در دسترس قرار می‌گیرد بنابراین باید از لحاظ مشخصات فنی و قیمت، در سطح قابل قبولی باشد.

در ماه جولای (تیر ۱۴۰۱) هم وان‌پلاس نورد ۳ به عنوان یک میان‌رده‌ی بسیار خوب و پریمیوم دیگر رونمایی می‌شود که البته شاید وان‌پلاس آن را نورد پرو نام‌گذاری کند. البته گفته می‌شود این نام‌گذاری در یک سری از بازارها به این صورت خواهد بود و نه همه‌جا، برخی‌ها هم معتقد هستند در تمامی بازارها چنین نامی را شاهد هستیم که طبیعتا خیلی اهمیتی ندارد. آخرین محصول این لیست جذاب هم وان‌پلاس ۱۰ اولترا است. محصولی که شاید تحت عنوان وان‌پلاس ۱۰ پرو پلاس در ماه سپتامبر رونمایی شود.

تمام این گوشی‌ها باید از لحاظ نرم‌افزاری بهینه شوند، آپدیت‌های سیستم‌عامل باید برای هر کدام از آن‌ها متناسب با سطحی که دارند تنظیم شود و بسیاری موارد دیگر که قطعا زمان و انرژی زیادی نیاز خواهد داشت. امیدوار هستیم وان‌پلاس منابع خود را به‌گونه‌ای مدیریت کند که بتواند به تمام این کارها رسیدگی کند و ما هم به عنوان کاربر، شاهد محصولات جذابی باشیم.\

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما