مدیرعامل OpenAI (سازنده ChatGPT) اخراج شد

۲۷ آبان ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
OpenAI

شب گذشته شرکت OpenAI با انتشار یک بیانیه‌، از اخراج ناگهانی سم آلتمن، مدیرعامل این شرکت خبر داد. در بخشی از این بیانیه آمده که هیئت مدیره به این نتیجه رسیده که آقای آلتمن به طور کامل با آن‌ها صادق نبوده و به همین خاطر تصمیم به اخراج کردن او گرفته‌اند. در این میان، مدیر ارشد فناوری این شرکت قرار است فعلا به عنوان مدیرعامل موقت انجام وظیفه کند تا یک مدیرعامل دائمی برای این شرکت استخدام شود.

در همین بیانیه، به کناره‌گیری گرگ براکمن، یکی دیگر از بنیان‌گذاران OpenAI، از پست ریاست هیئت‌مدیره هم اشاره شده است اما در بخش دیگری از آن آمده که او همچنان در این شرکت باقی می‌ماند. با این حال آقای براکمن ساعاتی قبل بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن از استعفای کامل خود از این شرکت خبر داده است و اعلام کرده که او و سم آلتمن به طور ناگهانی با خبر اخراج خود روبرو شده‌اند.

OpenAI

چنین اقداماتی یک شوک بزرگ به دنیای هوش مصنوعی محسوب می‌شود زیرا سم آلتمن سال‌هاست به عنوان چهره‌ی اصلی شرکت مشهور OpenAI شناخته می‌شود. هفته‌ی گذشته این شرکت، از چندین قابلیت جدید ChatGPT رونمایی کرد و بدون شک پیشتاز این رقابت محسوب می‌شود. مایکروسافت که میلیاردها دلار روی OpenAI سرمایه‌گذاری کرده، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به همکاری با این شرکت ادامه خواهد داد.

سم آلتمن یکی از بنیان‌گذاران OpenAI است که در ابتدا به همراه ایلان ماسک به طور مشترک از روسای هیئت‌مدیره‌ی این شرکت بود ولی ایلان ماسک در سال ۲۰۱۸ از OpenAI جدا شد تا بتواند تمرکز بیشتری روی شرکت تسلا داشته باشد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه