اوپو نسل جدید دوربین سلفی زیر نمایشگر را رونمایی کرد

۱۳ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دوربین زیر نمایشگر اوپو

شرکت اوپو بالاخره از نسل جدید دوربین زیر نمایشگر رونمایی کرد که طبق ادعای این شرکت، کاربران بدون نگرانی بابت یک‌دست نبودن کیفیت تمام بخش‌های نمایشگر می‌توانند از این فناوری استفاده کنند. برخلاف نسل‌های قبلی که تراکم پیکسل‌های قرار گرفته بر روی دوربین را کاهش می‌دادند تا نور بیشتری عبور کند، اوپو برای نسل جدید این فناوری از پیکسل‌های کوچک‌تری استفاده کرده تا وضوح و کیفیت نمایشگر اولد کاملا یک‌دست باقی بماند.

طبق گفته‌ی اوپو، به لطف اتخاذ این رویکرد کاربران تقریبا هیچ تفاوتی بین پیکسل‌های قرار گرفته بر روی دوربین و دیگر بخش‌های نمایشگر مشاهده نخواهند کرد. همچنین این شرکت برای اثبات ادعای خود یک تصویر از اپلیکیشن کتاب‌خوان الکترونیکی منتشر کرده که به دلیل وجود متن و پس‌زمینه‌ی سفید، بدترین سناریو برای نسل‌های قبلی دوربین زیر نمایشگر محسوب می‌شود. در رابطه با کیفیت دوربین سلفی هم یک عکس منتشر شده که از کیفیت بالای این دوربین خبر می‌دهد.

دوربین زیر نمایشگر اوپو
  • دوربین زیر نمایشگر اوپو

اگرچه این عکس در محیط روشن و ایدئال ثبت شده، اما در مقایسه با ZTE Axon 20 5G که اولین گوشی با دوربین زیر نمایشگر به حساب می‌آید، شاهد کیفیت بسیار بهتری هستیم. البته ZTE هم مدتی قبل از Axon 30 رونمایی کرد که از نسل جدید دوربین زیر نمایشگر بهره می‌برد. این شرکت مدعی شده که تراکم پیکسلی بخش قرار گرفته بر روی دوربین برابر با دیگر بخش‌های نمایشگر است و همچنین مدعی بهبود کیفیت دوربین هم شده است.

اوپو از چند سال قبل توسعه‌ی دوربین زیر نمایشگر را آغاز کرده و اولین نمونه‌ی اولیه‌ی این دوربین را در سال ۲۰۱۹ در جریان نمایشگاه MWC شانگهای به نمایش گذاشت. اما در حال حاضر هیچ‌کدام از گوشی‌های این شرکت از این فناوری بهره نمی‌برند و باید ببینیم اوپو چه زمانی از اولین گوشی دارای دوربین زیر نمایشگر خود رونمایی می‌کند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه