اورواچ ۲ به بدترین بازی تاریخ استیم تبدیل شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Overwatch 2

بازی اورواچ ۲ (Overwatch 2) چند روز پیش روی فروشگاه استیم (Steam) عرضه شد. از همان ابتدای کار این بازی شروع به رکورد شکنی کرد. مشکل اینجاست که این رکوردها چیزی نبود که بلیزارد انتظارش را داشت. در کمتر از ۲ روز این بازی اول شخص شوتر قهرمانی تبدیل به بدترین عنوان تاریخ استیم شد.

بازی اورواچ ۲ نزدیک به ۷۵ هزار کاربر فعال دارد. با این حال این افراد چندان از بازی راضی نبوده و نقدهای بسیار بدی برای آن منتشر کرده‌اند. به حدی که بازی اورواچ امتیاز ۱.۰۹ را دریافت کرده و به بدترین عنوان تاریخ استیم تبدیل شد. یکی از دلایل این حجم از نقدهای بد تأخیر در عرضه اورواچ ۲ روی استیم بود. در کنار آن قیمت‌های بالای موارد ظاهری و مشکلات عملکردی متعدد باعث که کاربران اصلاً از این بازی راضی نباشند.

در اکثر نقدها به این موضوع اشاره کرده که بازی اورواچ ۲ همان شماره ۱ است. با این تفاوت که هرچیزی که شما برای آن هزینه کرده یا برای بدست آوردن آن تلاش کردید از بین رفته است. انگار که شما یک بازی ۴۰ دلاری کامل را پاک کرده و به جای آن یک بازی رایگان ولی ناقص را دریافت کرده باشید.

اورواچ 2 بدترین بازی استیم

یکی دیگر از نکات منفی این بازی نسبت به بازیکنان دیگر است. کاربران اورواچ ۲ به این موضوع عادت کرده‌اند که در یک تیم هم همکاری خوبی نداشته باشند. در صورتی که رمز موفقیت در این بازی همکاری است. با این حال اگر شما یک قهرمان را بردارید که فرد دیگری می‌خواسته در روند کار شما اختلال ایجاد می‌کند که بسیار عصبانی کننده است.

Overwatch 2 steam reviews

اورواچ ۲ یک عنوان بسیار ناامید کننده بود. این موضوع از این جهت ناراحت کننده است که شماره ۱ عملکرد بسیار خوبی داشت و حتی در سال ۲۰۱۶ تبدیل به بهترین بازی سال شد. اورواچ ۱ با یک ایده بسیار خلاقانه توانست توجه گیمرهای مختلف را به خود جلب کرده و موفقیت بسیار خوبی کسب کند. این در صورتی است که اورواچ ۲ همان بازی ۱ را برداشته و بدتر کرده، سپس دوباره عرضه کرده است. مشکل اینجاست که سیستم تجاری جدید اورواچ ۲ را به یک عنوان رایگان و با خرید درون برنامه‌ای تبدیل کرد که اصلاً از آن استقبال نشد.

در کنار این موارد عدم دسترسی کاربران به تمامی قهرمان‌ها از ابتدای کار و عرضه بتل پس (Battle Pass) برای این بازی باعث خشم طرفداران شد. همین موضوع باعث شد که اورواچ ۲ در هر پلتفرمی که عرضه شود با انتقادات بسیار زیادی روبرو شود. همین موضوع هم باعث شد تا این بازی به بدترین عنوان تاریخ فروشگاه استیم تبدیل شود. لقبی که اصلاً مناسب روند فروش یک بازی نیست.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما