بلیزارد اسم شخصیت «مک‌کری» اورواچ را تغییر می‌دهد؛ از نتایج رسوایی‌های اخیر

۱۱ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اورواچ مک‌کری

شرکت بلیزارد در طی ماه‌های اخیر با مشکلات عمیقی دست‌وپنجه نرم کرده و شاهد اعتراض‌ها و تغییرات بزرگی هم در بدنه‌ی مدیریتی این گروه بازی‌سازی قدیمی بوده‌ایم. اتهام‌های بزرگی مانند آزار جنسی توسط کارمندان و مدیران ارشد، باعث شده تا تمامی این افراد از پست‌های قبلی خود کنار گذاشته شوند و برای اولین بار یک زن، وظیفه‌ی مدیریت شرکت را بر عهده بگیرد. در ادامه‌ی این روند، اسم شخصیت مک‌کری (McCree) از بازی اورواچ که از روی یکی از کارمندان خاطی برداشته‌شده بود، تغییر پیدا می‌کند.

تیم توسعه بازی اورواچ (Overwatch) به‌تازگی یک بیانیه‌ی رسمی درباره‌ی تفنگ‌دار مشهور بازی به نام «مک‌کری» منتشر کرده و خبر از تغییر اسم این شخصیت داده و قرار است تمامی شخصیت‌های حاضر دربازی‌های بلیزارد که بر اساس اسم یکی از کارمندان شرکت ساخته‌شده‌اند، مشمول این استراتژی جدید شوند. در متن بیانیه اذعان شده:‌ «ما دنیای اورواچ را بر اساس ایده‌ی برابری و امید برای ایجاد یک آینده‌ی بهتر ساخته‌ایم و این ایده‌ها اهمیت زیادی برای بازی و تیم توسعه دارند. هر چه به بحث درباره‌ی ارزش‌ها و نمایش صحیح آن‌ها ادامه دادیم، به این نتیجه رسیدیم که باید اسم قهرمان فعلی بازی به نام «مک‌کری» را به اسم بهتری تغییر دهیم که نشان‌دهنده شالوده اورواچ است.»

«جسی مک‌کری» (Jesse McCree) از کارمندان و توسعه‌دهندگان شرکت بلیزارد بود که اوایل ماه میلادی جاری به دلیل اتهامات جدی از کار برکنار شد و به فهرست کارمندان اخراجی اضافه شد. تا به‌ حال اسامی بزرگی از بلیزارد جداشده‌اند و این باعث صدمه زدن به روند توسعه‌ی بازی‌های جدید ازجمله اورواچ ۲ شده که قرار بود سال میلادی فعلی منتشر شود؛ اما انتشار آن به زمان نامشخصی موکول شده است.

بازی اورواچ

در حال حاضر هیچ دلیلی برای اخراج کارمندان مورد اتهام بیان‌نشده و بسیاری از این افراد هم به‌صورت یک‌طرفه از بلیزارد جداشده‌اند؛ اما پرونده‌ی شکایت توسط دپارتمان عدالت اداری کالیفرنیا در جریان است و ممکن است اتهام افرادی زیادی به اثبات برسد. به‌تازگی شرکت اکتیویژن بلیزارد به انهدام مدارک موجود متهم شده و اینکه مدیرعامل اکتیویژن، به دنبال یافتن شیوه‌هایی برای دور زدن قانون و فرار از اتهامات است.

تغییر اسم تفنگ‌دار بازی اورواچ، کمک شایانی به ایجاد تغییرات اساسی در بدنه‌ی بلیزارد نخواهد کرد و بسیاری از رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی، این حرکت را بیهوده دانسته و باور دارند که باید قدم‌های جدی برداشته شود. در سوی دیگر، اسم «مک‌کری» کاملا با این شخصیت سنخیت داشت و تمام بازی‌کنان به این اسم عادت داشتند و تغییرات بدون اطلاع قبلی، مورد انتقاد طرفداران بازی در طی چند سال اخیر بوده است. توسعه‌دهندگان اورواچ عادت دارند که هر بار یک تغییر بزرگ را بدون اطلاع اعمال می‌کنند و به‌تازگی هم با حذف یک کلاس شخصیتی از بازی اورواچ ۲، رسما فرم مسابقات را به‌هم‌ریخته‌اند.

بلیزارد هنوز اسم جدید تفنگ‌دار اورواچ را اعلام نکرده و فعلا باید منتظر خبرهای بیشتر باشیم. نظر شما چیست؟

منبع: GamesIndustry

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه