واکنش عجیب ایلان ماسک به مدیرعامل توییتر خبرساز شد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایلان ماسک توییتر

مدیرعامل توییتر به نگرانی‌های ایلان ماسک در مورد تعداد کاربران جعلی و بات‌ها پاسخ داد. ایلان ماسک چند روز قبل مدعی شد که تعداد کاربران غیرواقعی این شبکه اجتماعی بسیار بالاتر از تخمین‌های مدیران توییتر است. اما حالا پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، با انتشار چند توییت اعلام کرده که تمام بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهند که شمار کاربران غیرواقعی این شبکه اجتماعی پایین‌تر از ۵ درصد است.

همانطور که احتمالا می‌دانید، آقای ماسک گفته که به دلیل نگرانی‌های مربوط به این موضوع، روند خرید توییتر را به طور موقت تعلیق کرده است. ایلان ماسک می‌گوید در این زمینه باید بررسی‌های دقیق‌تری صورت بگیرد. در پی این گفته‌ها، قیمت سهام توییتر به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

آقای آگراوال در یکی دیگر از توییت‌های خود نوشته که او هفته‌ی گذشته تمام فرایند‌های استفاده شده برای تعیین کاربران غیرواقعی را با آقای ماسک به اشتراک گذاشته است. او افزوده که چنین تخمینی نمی‌تواند از طرف یک شرکت خارجی صورت بگیرد زیرا در این فرایند اطلاعات خصوصی و مهمی دخیل است. همانطور که در ادامه می‌توانید ببینید، ایلان ماسک با یک ایموجی به این گفته‌ها واکنش نشان داده است.

ایلان ماسک توییتر

پاراگ آگراوال بر این باور است که بسیاری از اکانت‌های توییتر که توسط افراد واقعی کنترل می‌شوند، در نگاه اول ممکن است جعلی به نظر برسند. به همین خاطر تشخیص اکانت‌های غیرواقعی و بات‌ها کار بسیار سختی محسوب می‌شود. آقای ماسک در ادامه نوشته:«بنابراین تبلیغ‌دهندگان چگونه می‌دانند که در ازای پرداخت پول چه چیزی را به دست می‌آورند؟ این موضوع برای سلامت مالی توییتر اساسی است.» طبق گزارش‌های منتشر شده، آقای ماسک قصد دارد اتکای این شرکت به تبلیغات را کاهش دهد و در عوض با فروش اشتراک درآمد قابل توجهی را کسب کند.

در رابطه با حاشیه‌های ایجاد شده گمانه‌زنی‌های زیادی صورت گرفته است. برخی می‌گویند ایلان ماسک می‌خواهد قیمت توییتر را پایین بیاورد و از سوی دیگر برخی دیگر بر این باور هستند که ایلان ماسک از تصاحب توییتر پشیمان شده است. البته بر اساس قرارداد موجود، آقای ماسک در صورت عدم تصاحب توییتر، باید جریمه‌ی ۱ میلیارد دلاری بپردازد.

منبع: the Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه