انگل و ببر پادشاه بیش از هر فیلم و سریال دیگری در سال ۲۰۲۰ جست‌وجو شده‌اند

۲۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

فیلم «انگل» به کارگردانی بونگ جون-هو و سریال «ببر پادشاه» از نتفلیکس بیشتر از هر فیلم و سریال دیگری توسط مردم طی سال ۲۰۲۰ در گوگل جست‌وجو شده‌اند.

فیلم انگل سال گذشته به نخستین فیلم غیرانگلیسی زبانی تبدیل شد که توانست جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد. این ساخته‌ی بونگ جون-هو توانسته بود در بهار سال ۲۰۲۰ جایزه‌ی نخل طلای جشنواره‌ی کن را هم به خود اختصاص دهد، اما موفقیت‌های آن در مراسم‌های اسکار و گلدن گلوب سبب شد عموم مردم نسبت به تماشای آن کنجکاو شوند و به همین خاطر انگل بیش از هر فیلم دیگری طی ۱۲ ماه گذشته در گوگل جست‌وجو شده است. از سوی دیگر سریال ببر پادشاه که در ابتدای قرنطینه و شیوع جهانی کرونا در نتفلیکس منتشر شد، با اقبال خوبی از جانب سریال‌بین‌ها مواجه شد و این مجموعه توانسته عنوان پرجست‌وجوترین سریال سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص دهد.

فیلم جنگی «۱۹۱۷» به کارگردانی سم مندس که توانست جایزه‌ی بهترین فیلم بفتا را از آن خود کند دومین فیلم سال جاری است که در گوگل جست‌وجو شده است و پس از آن فیلم‌های «پلنگ سیاه»، «۳۶۵ روز» و «شیوع» به ترتیب در جایگاه‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

در بخش سریال‌ها شاهد پیشتازی بی‌چون و چرای نتفلیکس هستیم. چهار سریال از پنج مجموعه‌ی سال ۲۰۲۰ که در گوگل جست‌وجو شده‌اند مربوط به این سرویس آنلاین هستند. پس از ببر پادشاه، سریال‌های «برادر بزرگ‌تر برزیلی»، «خانه کاغذی» (Money Heist)، «کبرا کای» و «آکادمی چتر» به ترتیب رتبه‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

همان‌طور که مشخص است اتفاقات مهم روز باعث شده‌اند بعضی فیلم‌ها و سریال‌ها مدت‌ها پس از اکران و پخششان باری دیگر در کانون توجه قرار بگیرند. مثلا فیلم پلنگ سیاه به واسطه‌ی درگذشت چادویک بوزمن یک بار دیگر جلب توجه کرد و فیلم شیوع به کارگردانی استیون سودربرگ به خاطر قرابت‌های داستانی با همه‌گیری کرونا توسط عموم مردم جست‌وجو شده است.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar شاهپور

    سلام
    لطفا فیلم هایی که توی متن ازشون نام برده میشه، اسم انگلیسی و سال ساختشون رو هم بنویسین
    ممنون