فروش بازی‌های پرسونا ۵ از ۷ میلیون نسخه عبور کرد

۱۰ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Persona 5 Dancing

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، فروش بازی پرسونا ۵ به همراه تمام اسپین‌آف‌های آن نظیر Persona 5: Dancing in Starlight از ۷.۲۲ میلیون نسخه عبور کرده است.

گزارش منتشر شده از کمپانی Sega Sammy برای سال ۲۰۲۲ اکنون در دسترس است و اعداد فروش آی‌پی‌های مختلف آن را در بازه‌ی ۱ آوریل ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ و به صورت کلی ارائه می‌دهد. در این گزارش، میزان فروش Persona 5 ،Persona 5 Royal ،Persona 5: Dancing in Starlight و Persona 5 Scramble به ۷.۲۲ میلیون نسخه در سراسر جهان رسیده است. این تعداد نسخه از فروش شامل فروش پرسونا ۵ رویال روی نینتندو سوییچ، ایکس‌باکس سری، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی نمی‌شود زیرا این بازی در اکتبر سال جاری روی پلتفرم‌های ذکر شده منتشر شد.

Persona 5 Dancing

این گزارش همچنین آماری از فروش این بازی در کشورهای مختلف را نشان می‌دهد. با توجه به آن به نظر می‌رسد که تنها ۲۳ درصد از این فروش در ژاپن صورت گرفته است و ۷۷ درصد دیگر از فروش کلی در کشورهای دیگر بوده است که در نوع خود قابل توجه است. از طرفی فروش کلی سری پرسونا به ۱۵.۵ میلیون نسخه رسیده است که عملا ۴۶.۶ درصد از آن متعلق به نسخه‌ی پنجم این مجموعه‌ی نقش‌آفرینی است. در این میان فروش کلی مجموعه‌ی شین مگامی تنسی نیز به ۱۹ میلیون نسخه رسیده است. این نشان می‌دهد که سری بازی‌های پرسونا برای این مجموعه بسیار حیاتی هستند.

پرسونا ۵ در سال ۲۰۱۶ توسط کمپانی اتلوس (Atlus) برای پلی‌استیشن ۳ و ۴ عرضه شد و با تحسین منتقدان و بازیکنان مواجه شد. در این بازی نقش‌آفرینی، داستان در توکیوی امروزی اتفاق می‌افتد و ماجرای یک دانش‌آموز دبیرستانی را روایت می‌کند که با نام مستعار جوکر شناخته می‌شود. او پس از اتهامات نادرست، به مدرسه جدیدی منتقل می‌شود.

Persona 5 Strikers

در طول سال تحصیلی، او و دانش‌آموزان دیگر به قدرتی خاص دست پیدا کرده و به گروهی به نام Phantom Thieves of Hearts تبدیل می‌شوند. آن‌ها قلمرویی ماوراء‌طبیعی که از خواسته‌های ناخودآگاه بشریت به وجود آمده است را کشف می‌کنند تا نیت‌های زشت را از قلب بزرگسالان بدزدند. نسخه‌ی بهبود یافته‌ی این بازی با محتویات جدید و با عنوان پرسونا ۵ رویال در ۲۰۱۹ برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد.

پرسونا ۵ رویال هم اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

منبع: Siliconera

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه