فروش پرسونا ۵ از دو میلیون نسخه گذشت

۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ۱۲ آذر ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Persona 5

جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های «پرسونا» (Persona) توانسته است فروش خوبی داشته باشد. شرکت بازی‌سازی «آتلوس» (Atlus) خبر از فروش بیش از ۲ میلیون نسخه از بازی «پرسونا ۵» را داده است. این رقم برای یک مجموعه که زمانی مخاطبی محدود و کوچک داشت، بسیار قابل توجه است.

پرسونا ۵ آخرین بازی تیمی است که پرسونا ۳ و ۴ و هم‌چنین کاترین را ساختند.

با اینکه آمار و ارقام دقیقی از فروش نسخه‌های قبلی پرسونا در دست نداریم، ولی شرکت آتلوس گفته است که پرسونا ۵ پرفروش‌ترین بازی این مجموعه است.

«نائوتو هیرائوکا»، مدیرعامل شعبه‌ی ایالات متحده‌ی شرکت آتلوس، در قالب پیغامی گفته است: «شرکت ما سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشت؛ سالی که برنامه‌های ما را برای بازی‌های ژاپنی در غرب به تحقق رساند. در میان رشد بسیار بزرگی به سر می‌بریم، چه در امریکا و چه در تمام دنیا. فروش پرسونا ۵ هم سطح جدیدی از انتظارات را برای ما تعریف می‌کند. با اینکه این مجموعه زمانی مخاطب خاص خود را داشت، ولی می‌بینیم که پرسونا ۵ به یکی از مهم‌ترین بازی‌های امسال تبدیل شده است. این موضوع نشان از توجه بیشتر به بازی‌های این سبک دارد. در سال آینده هم بازی‌های شگفت‌انگیز دیگری برای طرفداران‌مان خواهیم داشت.»

Persona 5 screenshot

پرسونا، زیرمجموعه‌ی «شین مگامی تنسه» محسوب می‌شود. آتلوس اخیرا از بازی Shin Megami Tensei V رسما برای کنسول سوییچ رونمایی کرده و هم‌چنین گفته است که این بازی، در غرب هم عرضه می‌شود.

پرسونا ۵ آخرین بازی تیمی است که پرسونا ۳ و ۴ و هم‌چنین کاترین را ساختند. «کاتسورا هاشینو» گفته است که می‌خواهد ساخت قسمت‌ّهای بعدی این مجموعه را به دست افراد جوان‌تر بسپارد.

پرسونا ۵ یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۷ بود و از سوی منتقدان بسیار تحویل گرفته شد. از نظر امتیاز، پرسونا ۵ در رتبه‌ی اول بین تمام بازی‌های عرضه‌ شده برای پلی‌استیشن۴ قرار دارد. پرسونا ۵ هم‌چنین نامزد دریافت چند جایزه در مراسم The Game Awards 2017 شده که یکی از آن‌ها، بهترین بازی سال است.

منبع: VG247

برچسب‌ها :
دیدگاه شما