گوگل یک به‌روزرسانی بزرگ برای سری پیکسل ۶ آماده می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

گوگل تصمیم گرفته که کاربران سری پیکسل ۶ را با انتشار به‌روزرسانی بزرگی به نام «At a Glance» راضی نگه‌دارد. این به‌روزرسانی شامل یک سری قابلیت‌های جدید است که احتمالا به‌زودی برای این گوشی‌ها منتشر شود. از جمله‌ی این قابلیت‌ها می‌توان به اعلان درصد شارژ دستگاه‌های بلوتوثی متصل به پیکسل ۶، قابلیت زنگ در و اعلان روشن ماندن فلش گوشی اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی کلی به ویژگی‌های جدید آپدیت «At a Glance» گوگل پیکسل ۶ بیاندازیم.

گوگل حتی ممکن است هرگز این قابلیت‌ها را برای این گوشی منتشر نکند، بنابراین ما سعی خواهیم کرد تا قابلیت‌هایی که براساس آخرین گزارشات حتمی‌تر هستند را در اختیار شما کاربران قرار دهیم.

قابلیت‌هایی که از قبل در گوشی گوگل پیکسل سری ۶ و دیگر پیکسل‌ها وجود داشت به شرح زیر هستند؛

 • قابلیت رفت و آمد – کاربران می‌توانند اوضاع ترافیک مقصد خود را چک کنند.
 • وضعیت آب و هوا – کاربران می‌توانند از وضعیت آب و هوای شهر خود مطلع شوند.
 • اعلان‌های هواشناسی – وضعیت بد جوی را به شما اعلام می‌کند.
 • قابلیت سفر
 • اعلان برنامه‌های پیش‌رو – رویدادهای تقویم و یادآوری‌ها به شما اعلام می‌کند.
 • پروفایل کاری – رویدادهای کاری در تقویم و یادآوری‌ها را به شما اعلام می‌کند.

طراحی نسخه‌ی وب پلی استور سرانجام متحول خواهد شد

به‌روزرسانی جدید «At a Glance» تعدادی قابلیت جدید به گوشی‌های سری پیکسل ۶ اضافه می‌کند که می‌تواند رضایت هر چه بیشتر کاربران را فراهم نمایند. این ویژگی‌های جدید به شرح زیر هستند.

 • قابلیت استور – وقتی در استورهای پشتیبانی‌شده هستید، می‌توانید از فهرست‌ خرید و کارت Google Pay rewards بهره ببرید.
 • قابلیت زمان خواب – زمان خواب آینده شما از اپلیکیشن‌ ساعت نشان داده می‌شود.
 • قابلیت دستگاه‌های متصل به گوشی – وضعیت اتصال و اطلاعات باتری دستگاه‌های بلوتوثی شما را نشان می‌دهد.
 • قابلیت زنگ در – وقتی زنگ خانه شما به صدا در می‌آید، به شما اطلاع می‌دهد که چه کسی پشت در است.
 • قابلیت فیتنس – اطلاعات فعالیت ورزشی شما را از اپلیکیشن فیتنس گزارش می‌دهد.
 • قابلیت چراغ‌قوه – زمانی که فلش گوشی روشن است با ارسال اعلانی به شما یادآوری می‌کند.
 • قابلیت بررسی سلامت – شمارش معکوس بررسی ایمنی از اپلیکیشن امنیت شخصی
 • قابلیت تایمر و کرونومتر – اطلاعات تایمر و کرونومتر از اپلیکیشن ساعت به شما نشان داده می‌شود.

قابلیت «استور» قبلا در تیزر متریال یو مشاهده شده و ویژگی «تایمر و کرونومتر» از دوره‌ی بتا اندروید ۱۲ نیز به چشم می‌خورد. گوگل در این به‌روزرسانی بزرگ به برنامه‌های بیشتری اجازه می‌دهد تا با یک دیگر کار کنند و ادغام شوند، مانند اپلیکیشن امنیت شخصی با اپلیکیشن ساعت گوگل. در این آپدیت، پیکسل ۶ فعالیت‌های ورزشی را شما به‌صورت یک اعلان به شما گزارش می‌کند و در قابلیت جدید دیگر، زمانی که فلش گوشی روشن باشد با ارسال اعلانی به شما یادآوری می‌کند. لازم به ذکر است که هیچ یک از این ویژگی‌ها هنوز منتشر نشده و مشخص نیست که چه زمانی به‌طور گسترده در دسترس کاربران گوگل قرار می‌گیرند.

گوگل پیکسل سری 6

برخلاف اپل که امسال تغییر خاصی در آیفون‌هایش پدید نیاورد، گوگل با معرفی پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو از تحولات بسیار بزرگی در گوشی‌های پرچم‌دارش پرده برداشت، چه طراحی ظاهری و چه سخت‌افزار که امسال قدرتمندتر از همیشه پا به میدان رقابت گذاشته است. گوشی پیکسل ۶ ظاهری جدید برای گوشی های گوگل دارد و قطعا در بین گوشی‌های پیشرو امروزی متمایز به نظر می‌رسد.

به جای یک آرایه دوربین در کناره‌ی گوشی، دوربین‌ها در یک نوار افقی قرار گرفته‌اند که در پشت گوشی امتداد دارد. این رویکرد یک مزیت جانبی عملی هم دارد. برخی از گوشی‌ها به دلیل آرایه دوربین هنگام قرار گرفتن روی پشت تکان می‌خورند، اما پیکسل ۶ نسبتا مسطح است، حتی اگر این نوار از پشت گوشی بیرون زده باشد.

گوگل گوشی‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را با پردازنده قدرتمند تنسور روانه بازار کرده که از پس کارهای خارق‌العاده‌ای بر می‌آید. گوشی‌های جدید گوگل به لطف این تراشه می‌توانند با قابلیت Live Translate، با بالاترین سرعت ویدیوها و پیام‌ها را ترجمه کنند، در تشخیص صدا عملکرد خوبی داشته باشند و در زمینه‌ی پردازش تصاویر عملکرد بی‌نظیری از خود به نمایش بگذارند.

هر دو گوشی پرچم‌دار گوگل به لطف گواهی IP68 ضد آب هستند. همچنین طبق اعلام گوگل، این گوشی‌ها به مدت ۳ سال آپدیت اندروید و به مدت ۵ سال آپدیت امنیتی دریافت می‌کنند که پشتیبانی نرم‌افزاری بسیار خوبی برای این دو گوشی به حساب می‌آید.

منبع: ۹to5googleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما