PlayStation VR به عنوان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۶ شناخته شد

۱ آذر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

براساس انتخاب مجله تایم PlayStation VR در میان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۶ قرار گرفت.

هدست واقعیت مجازی PlayStation VR شرکت سونی کمی دیرتر از رقبایش یعنی HTC Vive و Oculus Rift راهی بازار شد. این هدست تفاوت‌هایی هم با رقبایش دارد از جمله اینکه صرفا برای کنسول PS4 طراحی شده است در حالی که دو هدست رقیب طراحی مناسب برای PC دارند.

مجله تایم هر سال تعدادی از بهترین اختراعات را معرفی می‌کند؛ اختراعاتی که جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند. امسال در میان این لیست چشم‌مان به PlayStation VR شرکت سونی خورد. تایم این هدست واقعیت مجازی را به عنوان یکی از بهترین اختراعات سال انتخاب کرده و ارزش زیادی برای انقلابی که این هدست در حوزه واقعیت مجازی ایجاد کرده قایل شده است. تایم معتقد است این هدست بسیار ارزشمند است چون نسبت به رقبا قیمت پایین‌تری دارد و در عین حال برای استفاده از آن نیازی نیست که یک کامپیوتر گیمینگ خیلی قدرتمند داشته باشید. در واقع برای کسانی که PS4 دارند تنها کار لازم خریدن هدست است در حالی که برای استفاده از Oculus Rift و HTC Vive به احتمال زیاد بسیاری از کاربران باید به فکر بروزرسانی کامپیوترهای‌شان باشند. مجله تایم می‌گوید: برعکس رقبایش، PlayStation VR طراحی شده تا با کنسولی کار کند که میلیون‌ها نفر کاربر دارد.

البته باید این نکته را هم در نظر داشت که Oculus  و HTC هم به این موضوع فکر می‌کنند و به دنبال راه چاره برای جذب مخاطب بیشتر هستند. برای مثال همین چند وقت پیش Oculus Rift بروزرسانی‌ دریافت کرد که براساس آن قادر خواهد بود با کامپیوتر‌های رده‌پایین‌تر هم کار کند.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا هدست واقعیت مجازی سونی واقعا مستحق دریافت عنوان یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۶ هست یا نه؟

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. امیر

  اختراعه دیگه پس چیه؟؟

 2. محمد بکتاش

  سونی همیشه یه مبتکر بوده و شایسته بهترینها…باید دید چه تغییر انقلابی در هدست واقعیت مجازی ایجاد کرده که میشه بهش گفت اختراع…شاید همین که با یه کنسول گیم خانگی سازگار شده خودش یه اختراع باشه….هر روز ابداعات جدیدی داره به صنعت خودرو وارد میشه…ولی کسی نمیگه خودرو اختراع شده…ولی میگن خودروی با تکنولوژی روز و ابداعات جدید…یه بار تایمر برف پاکن…یه بار ترمز abs…انژکتور …ووو…اینا همه اختراعن که به صنعت خودرو وارد شدن…حتما” سونی تو این حوضه کار بزرگی انجام داده که اختراع نام گرفته.

 3. Next is Now

  اسمش رو نمیشه اختراع گذاشت والا

 4. مصطفی

  بنظر من در این ضمینه سونی همیشه چند پله بالاتر از بقیه شرکتهاست.سونی بینظیره

 5. علي

  بله که میشه

 6. رامین

  فکر نکنم بشه اسمش رو اختراع گذاشت فکر کنم طراحی بهتر باشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه