بنزین سوپر بزنیم یا نزنیم؟

رضا گرانمایه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۰ ۱۲ دی ۱۳۹۵
نویسنده رضا گرانمایه
گوینده خشایار شاهسون، رضا گرانمایه
زمان 15:41
حجم فایل 14 MB
دانلود

مدت زیادی است که مردم درباره‌ی بنزین معمولی و سوپر صحبت می‌کنند. صحبتی که در آن موضوع‌هایی مثل کدام‌یک از این دو نوع بنزین بهتر است؟ یا چه ماشین‌هایی باید بنزین سوپر بزنند مطرح می‌شود. در این شماره از دیجی‌کالا FM، به صحبت درباره‌ی این موضوع نشستم و بر این باور هستیم که تعداد عمده‌ای از سوال‌های شما با گوش دادن به این پادکست پاسخ داده خواهد شد. همچنین می‌توانید سوال‌های خود را در کامنت مطرح کنید و ما به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۰ دیدگاه
 1. Avatar ابوالفضل

  داداش چرا غلط میگی به مردم؟؟ سمند با موتور ملی تراکمش ۱۲ هست و بنزین سوپر نیاز داره – مردم رو به خطا ننداز

 2. Avatar محمد علی

  سلام، با تشکر از عاملان این پادکست که منجر به نظرات مفیدتری نسبت به پادکست شد. از نظرات دوستان که نقد کردند و اشکال گرفتند خیلی استفاده کردم.
  حالا ی چیزی بگم:
  والا ما که پولمان نمیرسه ماشین مدل بالا یا خارجی بگیریم، احتمالا تا آخر عمر 🙂 و حتی همین پراید و ۴۰۵ هم شاید تا ده سال آینده نرسه دست ما.
  ولی خداییش ی موتور هوندا ۱۲۵ دارم(کویر مدل ۹۲-۳) تو این هوای سرد زمستان وقتی سوپر میزنم موتور نیش هندل روشن میشه ولی با بنزین معمولی اذیت میکنه موقع روشن شدن 🙂
  برای سلامتی همه موتور سورا که به امیدی، شاید ی روزی گاری سوار شن 🙂

 3. Avatar محمد

  با سلام و تشکر فراوان بابت مطلب مفید شما
  ماشین من سمند xu7 مدل ۹۵ هست که دفترچه توصیه کرده بنزین با اکتان ۹۵ استفاده بشه و در صورت استفاده از بنزین نامناسب پدیده خودسوزی اتفاق میفته. نسبت تراکم هم زده ۹.۳ بنزین معمولی باعث ناک زیادی تو ماشین من میشه اما با بنزین سوپر اصلا ناک نداره. آیا مربوط به تکنولوژی موتوره یا موتور ایراد داره?
  ایرانخودرو مدعی است که این موتور به یورو ۴ ارتقا پیدا کرده.

 4. Avatar حسام

  سلام .در مورد ماشین های هایبرید این نکته درسته که میگند باید بزنین معمولی زد ؟ماشین من پریوس هست و از اول سوپر میزدم . این نکته که ماهی یک بار نیاز میشه بنزین بزنم باید مورد توجه قرار داد در انتخاب نوع بنزین ؟ مرسی از مطلب خوبی که گذاشتی . خیلی وقت بود که برای من سوال بود

 • 1
 • 2