نوید و نگار یا عاشقانه‌های فلسفی یک ذهن خسته‌ی شهرزده (پادکست‌ نوین کتاب – اپیزود ۱)

۳۰ اسفند ۱۳۹۹
مصطفی مستور پادکست نوین کتاب
نویسنده اسماعیل باستانی
گوینده اسماعیل باستانی
زمان 53:25
حجم فایل 49 مگابایت

قسمت اول پادکست‌ نوین کتاب به نویسنده‌ی معاصر، مصطفی مستور , آثار او و به طور خاص کتاب‌ صوتی «سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار» با صدای نیما رئیسی، هوتن شکیبا و حمیرا افشار اختصاص دارد. این پادکست کاری‌ است از اسماعیل باستانی، نویسنده، مجری، گوینده و تهیه‌کننده‌ی رادیو با حضور سروش صحت، رضا فضل‌الله نژاد و فرشته نوبخت.

نسخه‌ی کامل پادکست‌های نوین کتاب را می‌توانید علاوه بر دیجی‌کالا مگ، هم در سایت نوین کتاب و هم در اپلیکیشن‌های Soundcloud، Castbox، Anchor و Shenoto بشنوید.

مصطفی مستور اهل اهواز است. سال ۱۳۴۳ به دنیا آمد و سال ۱۳۶۷ در رشته‌ی مهندسی عمران فارغ‌التحصیل شد اما برای کارشناسی ارشد سراغ عشق اصلی‌اش ادبیات رفت. او اولین داستانش را به نام «دو چشمخانه خیس» سال ۱۳۶۹ نوشت و در مجله‌ی کیان منتشرش کرد. اما اولین کتابش «عشق روی پیاده‌رو» بود که اواخر دهه‌ی هفتاد منتشر شد و یک مجموعه داستان کوتاه بود.

«روی ماه خداوند را ببوس» کتابی است که مستور با آن به شهرت رسید. راوی پادکست «نوید و نگار یا عاشقانه‌های فلسفی یک ذهن خسته شهرزده» حکایت می‌کند که بعد از خواندن «روی ماه خداوند را ببوس» همان حالی را داشته که بعد از دیدن فیلم «هامون». انگار به یک جور شک رسیده است.

پادکست «سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار» فقط یک روایت صاف و مستقیم درباره‌ی مصطفی مستور و این کتابش نیست. وسطش می‌توانید صدای شکیبایی را در فیلم «هامون» بشنوید که دنبال مرادش علی عابدینی می‌گردد. حتی به ترانه‌ی «عاشقم من» گوش دهید.

بخش‌هایی از کتاب مصطفی مستور در این پادکست خوانده شده است. فرشته نوبخت داستان‌نویس و روزنامه‌نگار و منتقد ادبی جزو مهمانان این قسمت پادکست است که از روایت متفاوت مصطفی مستور در این کتاب صحبت می‌کند. منظور از متفاوت این است که با تعریف‌های مشخص نسبت به رمان فرق دارد. روایت خطی و زنجیره‌ی رویدادها ندارد و همه چیز در آن متقاطع و تکه‌تکه شده است.

قسمت اول این پادکست ۵۳ دقیقه است.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه