سامسونگ شاید مشغول ساخت اگزینوس ۲۳۰۰ برای سری گلکسی S23 باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اگزینوس 2300

اینطور که به نظر می‌رسد، ظاهرا سامسونگ در حال کار روی تولید تراشه‌ی اگزینوس ۲۳۰۰ است و حتی گفته می‌شود شاید از آن در سری گلکسی S23 استفاده کند.

به گزارش وب‌سایت معتبر گلکسی‌کلابز، ظاهرا سامسونگ در حال کار روی دو تراشه‌ی اگزینوس جدید است که یکی از آن‌ها در پرچم‌دارها و دیگری در گوشی‌های میان‌رده استفاده خواهد شد. نکته‌ی جالب اینجاست که اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت کره‌ای نمی‌خواهد سال آینده، مدل مجهز به اگزینوس سری گلکسی S23 را راهی بازار کند. به عبارتی ساده‌تر، تمام مدل‌های سری گلکسی S23 قرار است با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ راهی بازار شوند. حالا اما گفته می‌شود اگزینوس ۲۳۰۰ در دست ساخت قرار دارد و به احتمال زیاد، قلب تپنده‌ی سری S23 خواهد بود.

طبق اطلاعات منتشر شده، شماره بیلد این تراشه، S5E9935 است و شماره بیلد اگزینوس ۲۲۰۰ هم فقط اندکی با آن فرق دارد (S5E9925). در نتیجه این احتمال وجود دارد که تراشه‌ی یادشده، همان اگزینوس ۲۳۰۰ باشد (یا هرآنچه سامسونگ قصد دارد این تراشه را بنامد). متأسفانه اطلاعاتی جز همین شماره بیلد از این تراشه‌ی جدید در اختیار نداریم اما به نظر می‌رسد رویای تجربه‌ی پرچم‌داران سامسونگ با تراشه‌ی اسنپدراگون در سراسر جهان، قرار نیست به حقیقت تبدیل شود.

سامسونگ همانطور که گفته شد، روی یک تراشه‌ی میان‌رده هم با شماره مدل S5E8535 کار می‌کند. کمی سخت است بخواهیم بگوییم این تراشه چه نامی خواهد داشت اما اگزینوس ۱۲۸۰ که در گوشی‌هایی نظیر گلکسی A33 و A53 به عنوان قلب تپنده ایفای نقش می‌کند، از شماره مدل S5E8825 بهره می‌برد. در نتیجه این تراشه‌ی جدید می‌تواند جانشین آن برای گوشی‌های میان‌رده رو به پایین باشد.

از آن‌جایی که شماره مدل این دو تراشه فاش شده، به نظر می‌رسد عرضه‌ی آن‌ها قطعی خواهد بود. فقط نمی‌دانیم آیا سامسونگ می‌تواند این تراشه‌ها را به خوبی بهینه کند یا خیر. امیدواریم اتفاقی که در طراحی و بهینه‌سازی اگزینوس ۲۲۰۰ و ۹۹۰ رخ داد، سال آینده رخ ندهد، چون کاربران چند سالی است که اصلا نمی‌توانند لذت داشتن یک پرچم‌دار قدرتمند از سامسونگ را تجربه کنند. جالب اینجاست که خود شرکت هم آن‌ها را از داشتن چنین حقی محروم می‌کند. البته با وجود اگزینوس ۲۳۰۰ هم یک سری از بازارهای خاص نظیر آمریکا، چین و شاید کره‌ی جنوبی، مدل مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۲ سری S23 را دریافت خواهند کرد.

با این اوصاف، شاید سامسونگ بخواهد مدل‌های مجهز به اگزینوس ۲۳۰۰ از سری گلکسی S23 را برای یک سری از بازارهای خاص در نظر بگیرد و نه همه‌ی بازارها. البته شرکت کره‌ای می‌خواهد در سال ۲۰۲۵، تراشه‌هایی را تولید کند که به صورت انحصاری برای گوشی‌های خودش هستند. یعنی درست مثل کاری که اپل انجام می‌دهد. حال نمی‌دانیم این به معنای تولید هسته‌های اختصاصی هم هست یا اینکه شرکت بار دیگر با ARM در این زمینه همکاری خواهد کرد.

فعلا خبرهای کمی در رابطه با برنامه‌های سامسونگ در زمینه‌ی تولید تراشه وجود دارد. باید منتظر بمانیم ببینیم خود شرکت چه توضیحاتی در این رابطه مطرح می‌کند.

منبع: SamMobileبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما