بهترین اسباب‌بازی‌های نقش‌آفرینی؛ کودک خود را با حرفه‌ها آشنا کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
راهنمای خرید خاله بازی

اسباب‌بازی‌های مناسب نقش‌آفرینی، یا به عبارتی اسباب‌بازی‌های «خاله‌بازی»، عبارتی جنسیت‌زده که یک بار از آن استفاده می‌کنیم و دیگر حرفش را نمی‌زنیم، می‌توانند به کودک شما مهارت‌های مختلفی را بیاموزند و آن‌ها را با حرفه‌های مختلف آشنا کنند. متاسفانه این حرفه‌ها بیشتر به نقش‌های داخل خانه محدود می‌شوند و این اسباب‌بازی‌های نقش‌آفرینی را هم با مخاطب هدف دختران طراحی می‌کنند. با این حال، ما تلاش کرده‌ایم تا گزینه‌های مختلف و متنوعی را برای فرزندتان پیدا کنیم که محدود به این نقش‌های سنتی نشوند.

اسباب‌بازی‌های آشپزخانه، ست‌های اسباب‌بازی پزشکی و شغل‌های مختلف، همگی می‌توانند در رشد کودک بسیار موثر باشند، چون آن‌ها را با مسوولیت‌های مختلف و وظایف متنوع آشنا می‌کنند.

بچه‌ها می‌توانند با این بسته‌های مختلف، زندگی کوچکی برای خود در اتاق‌شان بسازند و این سبک اسباب‌بازی‌ها، محدود به یک نوع بازی کردن یا قوانین خاصی نیستند. در واقع خود بچه‌ها هستند که می‌توانند با استفاده از خلاقیت خود، این اسباب‌بازی‌ها را به مجموعه‌ای از وسایل مختلف که در بازی‌ها مختلف به‌کار می‌آیند، تبدیل کنند.

در ادامه تعدادی از اسباب‌بازی‌های مختلف که بچه‌ها می‌توانند از آن‌ها در اتاق‌شان در بازی‌ها استفاده کنند را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم. خوشبختانه قیمت این دسته از اسباب بازی‌ها هم آن‌قدر بالا نیست و می‌توان چند ست از آن‌ها را تهیه کرد.

۱. اسباب بازی ست آشپزخانه

اسباب بازی آشپزخانه

این ست آشپزخانه، ساده‌ترین و ارزان‌ترین بین اسباب‌بازی‌های این دسته است و در نتیجه با مجموعه‌ای نه چندان باکیفیت و بسیار کوچک طرف هستیم. با این حال، قطعات مختلفی که در این بسته قرار داده شده‌اند کم و بیش کامل هستند و نیازهای یک آشپزخانه اسباب‌بازی را فراهم می‌کنند. یخچال کوچک این بسته باز می‌شود و می‌توان قطعات دیگر مثل ظرف‌ها را داخل آن قرار داد. مایکرویو هم همچین قابلیتی دارد و لباس‌شویی هم در ظاهر کار می‌کند و می‌چرخد. در این قیمت گزینه‌ی بهتری پیدا نمی‌کنید.

اسباب بازی لوازم آشپزخانه مدل kitchen1 مجموعه 18 عددی

۲. بسته‌ی اسباب بازی آتش نشان

اسباب بازی آتش نشان

برای اینکه فرزندتان را با شغل‌های مختلف، در این جا مثل آتش نشان، آشنا و در عین حال هم فرهنگ کمک کردن به دیگران را در او ریشه‌سازی کنید، می‌توانید سراغ این ست را بگیرید. این بسته‌ی آتش نشان، شامل یک کلاه، بلندگو، اهرم، بی‌سیم و یک تبر آتش نشانی است و کاملا می‌تواند فرزند شما را با کارهایی که یک آتش نشان انجام می‌دهد، آشنا کند. کیفیت قطعات داخل بسته با توجه قیمتی که برای آن پرداخت می‌کنید واقعا خوب است و طراحی قطعات هم عالی انجام شده است. اما با این حال فراموش نکنید که این بسته یک اسباب بازی برای کودکان است و نه چیزی بیشتر.

اسباب بازی مدل ست آتش نشانی مجموعه 7 عددی

۳. بسته‌ی سوپر مارکت

اسباب بازی فروشگاه بازار

خرید از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های مختلف مسوولیتی است که بهتر است از نوجوانی به فرزندان خود بسپارید و با این بسته می‌توانید کودک خود را از سنین پایین‌تر برای این مسوولیت آماده کنید. این بسته شامل خریدهای مختلفی است و از میوه گرفته تا تنقلات را در بر می‌گیرد. فقسه‌های مختلف که محصولات در آن‌ها جای می‌گیرند و یک سبد هم همه چیز را کامل می‌کنند. بچه‌ها می‌توانند با استفاده از این بسته حتی به عنوان فروشنده نقش‌آفرینی و بازی کنند. کیفیت ساخت بسته و قطعاتش هم واقعا عالی و فراتر از انتظار است.

اسباب بازی سوپر مارکت مدل 703 به همراه چرخ خرید

۴. اسباب بازی سینک ظرفشویی با ظرف

اسباب بازی سینک ظرف شویی

آیا می‌خواهید از همان کودکی این موضوع را به فرزند خود به شکلی ریشه‌ای بیاموزید که در آینده‌ی نزدیک، ظرف شستن در خانه وظیفه‌ی اوست؟ این اسباب بازی سینک ظرفشویی به‌خوبی این کار را برایتان انجام می‌دهد. دلیل وجودی ست‌های آشپزخانه و آشپزی را درک می‌کنیم، اما سینک ظرفشویی که قرار است ظرف شستن را به بچه‌ها بیاموزد، که مشخصا هم برای دختران خریداری می‌شود، واقعا نور علی نور است. در هر حال، این سینک ظرفشویی اسباب بازی واقعا با آب کار می‌کند. محفظه‌ی زیر آن را با آب پر می‌کنید و چند باتری در آن می‌اندازید و آب از شیر آن بیرون می‌زند تا بچه‌ها ظرف پلاستیکی خود را بشورند.

اسباب بازی سینک ظرفشویی سیحان تویز مدل KITCHEN SINK 1

۵. ست اسباب بازی انبار غذا

اسباب بازی ست غذا و خوردنی

این بسته بیشتر به درد بچه‌هایی می‌خورد که یک ست آشپزخانه دارند و حالا می‌خواهند آن را با بند و بساط بیشتری پر کنند. بسته‌ی اسباب بازی غذا شامل مجموعه‌ای از میوه‌ها، سبزیجات، خوردنی‌ها،‌ کنسروها و پاکت‌ها و آیتم‌های مختلف دیگری است که در کابینت‌های آشپزخانه یا انبار غذا جای می‌گیرند. کیفیت ساخت قطعات واقعا عالی است و تعداد بسیار زیادی قطعه‌ی مختلف در بسته قرار دارد. این بسته می‌تواند به فرزند شما غذاهای مختلف و شکل آن‌ها را بیاموزد و در عین حال هم به زیبایی در آشپزخانه اسباب بازی او بنشیند.

ست اسباب بازی آشپزخانه 80 تکه مدل No.XG80

۶. ست اسباب بازی آرایشی

اسباب بازی ست آرایشی

چندان پیشنهاد نمی‌کنیم تا برای کودک خود یک ست آرایشی تهیه کنید، اما اگر فرزند شما سرتان را خورده است و می‌خواهد آرایش کند، آن ست گران‌قیمت خود را در اختیارش قرار ندهید تا خرابش کند، بلکه به خرید یک بسته‌ی اسباب بازی آرایشی مثل این گزینه فکر کنید. این بسته چندان هم اسباب بازی نیست و تمام بخش‌های داخلش واقعی هستند؛ یعنی با خرید این بسته‌ی اسباب بازی آرایشی یک سایه، رژ، چند رنگ لاک و براش‌های مختلف روبرو خواهید شد که همگی هم آماده‌ی استفاده هستند. جالب‌ترین بخش این بسته استامپ ناخن است که تصاویر بانمکی روی ناخن هک می‌کند.

ست اسباب بازی لوازم آرایشی مدل استمپر ناخن طرح کیتی

۷. اسباب بازی پمپ بنزین

اسباب بازی پمپ بنزین

این اسباب بازی پمپ بنزین، یک بسته‌ی پلاستیکی بسیار ساده اما بزرگ است. این پمپ بنزین پلاستیکی می‌تواند در گوشه‌ی اتاق فرزندتان قرار بگیرد و به شکلی خیالی، ماشین‌های متعدد اسباب بازی آن‌ها را پر کند؛ طوری که به نقش‌آفرینی بچه‌ها و بازی‌های مختلفی که با ماشین‌های خود می‌کنند کمک می‌کند. اسباب بازی پمپ بنزین چندان کاربردی ندارد و کیفیت ساختش هم واقعا پایین است و از بدترین پلاستیکی که می‌توانید تصور کنید در ساخت آن استفاده شده، اما با توجه به قیمت پایینی که دارد و ظاهرش، می‌تواند اتاق فرزندتان را کامل‌تر کند.

اسباب بازی مدل پمپ بنزین

۸. اسباب بازی قهوه ساز

اسباب بازی قهوه ساز

اسباب بازی قهوه ساز هم قطعه‌ی دیگری است که می‌تواند اتاق فرزندتان را برای نقش‌آفرینی بیشتر از قبل آماده کند. این قهوه ساز اسباب بازی به هیچ وجه واقعی نیست و با اینکه از نظر ظاهر و چراغ‌ها و پیچ‌ها، بسیار شبیه به قهوه سازهای واقعی طراحی شده، اما چیزی جز آب سرد از آن بیرون نمی‌زند. در دستگاه آب می‌ریزید، آب به هیچ وجه داغ نمی‌شود (خوشبختانه)، بخاری الکی از آن بیرون می‌زند و صداهای مختلفی هم از دستگاه پخش می‌شود. این قهوه ساز به عنوان اسباب بازی هم زیباست و هم کیفیت خوبی دارد، اما فکر نمی‌کنیم واقعا بیش از چند بار استفاده از آن سرگرم کننده باقی بماند.

اسباب بازی مای هوم مدل قهوه ساز طرح اسپرسوساز کد SM650

۹. ست اسباب بازی شیرینی خوری

اسباب بازی شیرینی

یکی از زیباترین اسباب بازی‌هایی که می‌توانید برای اتاق فرزندتان تهیه کنید تا در کنار عروسک‌ها و خانه‌ی عروسک خود بگذارد، این ست شیرینی خوری است. با یک ست شامل چند ظرف بسیار زیبا و تعدادی شیرینی مختلف طرف هستیم که همگی به بهترین شکل طراحی شده‌اند و تنوع زیادی هم در انواع شیرینی دارند. این ست شیرینی خوری اسباب بازی ظاهری کلاسیک دارد و می‌تواند به خوبی در مهمانی‌های بچه‌ها نقش ایفا کند. قیمت ست بسیار خوب و کیفیتش هم عالی است.

ست اسباب بازی آشپزخانه مدل ظرف شیرینی خوری سه طبقه

۱۰. اسباب بازی وان حمام

اسباب بازی حمام

بسیاری از بچه‌ها مقابل حمام رفتن و شست و شو مقاومت می‌کنند و شاید بتوان با یک ست اسباب بازی حمام، که مناسب عروسک‌های آن‌هاست، این مقاومت را از آن‌ها گرفت. این اسباب بازی وان حمام می‌تواند با آب پر شود و از دوش آن، آب بیرون بزند، اما این مقدار آب اصلا زیاد نیست و بیشتر نحوه‌ی آموزشی دارد و قرار نیست عروسک‌های فرزندتان را خراب کند. به عنوان یک آیتم دیگر از دسته اسباب بازی‌های مناسب اتاق کودک، وان حمام هم می‌تواند به خوبی داخل خانه‌ی عروسک فرزندتان بنشیند. کیفیت ساخت اسباب بازی بالا نیست و احتمالا زود هم خراب خواهد شد.

اسباب بازی طرح وان حمام بازی مدل 250bv30

۱۱. دماغ دلقک

دماغ دلقک

اگر می‌خواهید فرزند خود را دلقک بار بیاورید، بهترین گزینه‌ی لیست را این انتها برایتان رزرو کرده‌ایم. در بسیاری از دورهمی و جشن تولدها، چه بزرگترها و چه بچه‌ها برای اینکه محیطی جذاب و شاد و شاید کمی بانمک برای بچه‌ها به‌وجود بیاورند، دست به پوشیدن لباس‌های مختلف می‌زنند و پای ثابت این پوشش‌ها یک دماغ دلقک است. می‌توانید انتظار داشته باشید با به چهره زدن یک دماغ دلقک عکس‌العمل‌های مختلفی از فرزند خود بگیرید؛ عکس‌العمل‌هایی که تعداد زیادی از آن‌ها را می‌توان در لیست «خاطرات دردناک و ترسناک کودکی» قرار داد. دماغ دلقک فقط هم به درد خودتان نمی‌خورد و بچه‌ها می‌توانند وسایلی از این قبیل را به چهره بزنند، در گوشه‌ای کمین کنند و دوستان خود را تا سر حد مرگ بترسانند. در همین راستا هم خرید دماغ دلقک را در همه حال به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به کمک آن جان تازه‌ای به مهمانی‌های خود یا دورهمی‌های فرزندانتان ببخشید.

دماغ اسفنجی بزرگ مدل دلقک سایز XL

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید اسباب بازی در رده‌های سنی و دسته‌بندی‌های مختلف

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

خرید اسباب بازی


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما