فروش پلی‌استیشن ۵ به ۲۵ میلیون دستگاه رسید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ps5

طبق آمار رسمی جدیدی که از طریق گزارش مالی اخیر سونی منتشر شده است، از جدیدترین جزئیات فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ آگاه‌ شده‌ایم. طبق این آمار، کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ تا به این لحظه توانسته در سراسر جهان بیش از ۲۵ میلیون دستگاه فروش داشته باشد.

این گزارش مالی جدید مربوط به فروش محصولات پلی‌استیشن تا پایان سال مالی منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ است. در سه ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر، پلی‌استیشن موفق شده است که ۳.۳ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۵ را در بازار عرضه و آن‌ها را به فروش برساند. تعداد دستگاه‌های پلی‌استیشن ۵ که در این سه‌ماهه وارد بازار شدند، با تعداد کنسول‌های عرضه شده در سه‌ماهه‌ی مشابه در سال گذشته مطابقت دارد.

اگر بخواهیم مقایسه‌ای انجام دهیم، آمار فروش پلی‌استیشن ۴ در بازه‌ی مشابهی پس از عرضه‌اش چیزی حدود ۲۹.۳ میلیون دستگاه بود، در حالی که این آمار برای پلی‌استیشن ۵ ۲۵ میلیون دستگاه است. اگرچه از نظر فروش پلی‌استیشن ۵ چیزی نزدیک به ۴.۳ میلیون دستگاه از پلی‌استیشن ۴ در این بازه‌ی یکسان عقب است اما باید در نظر گرفت که در این چند سال اخیر کنسول‌های نسل نهمی همچون بسیاری از محصولات سرگرمی با مشکلاتی برای تأمین قطعات برای توسعه‌‌ی کنسول مواجه بودند و حال که این بحران کم‌رنگ‌تر شده است، به نظر می‌رسد سونی می‌خواهد کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ بیشتری را وارد بازار کند. این روند را در چند ماه اخیر هم مشاهده کرده‌ایم.

علاوه بر این، در گزارش مالی اخیر سونی می‌توانیم به جزئیات دیگری هم پی ببریم. طبق این گزارش، تعداد کاربران سرویس اشتراکی پلی‌استیشن پلاس تا پایان ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ به ۴۵.۴ میلیون نفر رسیده است که نسبت به بازه‌ی مشابه در سال مالی قبل که این رقم چیزی حدود ۴۷.۲ میلیون نفر بود، ۱.۸ میلیون نفر کاهش داشته است.

در این سه‌ماهه‌ی اخیر، فروش نرم‌افزاری (فروش بازی‌ها) روی دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ در مجموع چیزی حدود ۶۲.۵ میلیون نسخه بوده است. این آمار هم نسبت به بازه‌ی مشابه در سال مالی گذشته، ۱۳.۹ میلیون نسخه کاهش داشته است. این رقم در سال گذشته ۷۴.۶ میلیون نسخه بازی بود. در میان این ۶۲.۵ میلیون نسخه بازی، ۶.۷ میلیون نسخه متعلق بازی‌های انحصاری استودیوهای داخلی (یا بازی‌هایی که پلی‌استیشن وظیفه‌ی نشر آن را بر عهده دارد) است. این رقم هم نسبت به بازه‌ی مشابه در سال گذشته با کاهش ۹۰۰ هزار نسخه‌ای مواجه بوده است. در سال گذشته ۷.۶ میلیون نسخه بازی استودیوهای داخلی پلی‌استیشن به فروش رفت.

۶۳ درصد از فروش بازی‌ها متعلق به فروش بازی به‌صورت دیجیتالی بوده است که نشان از رشد یک درصدی نسبت به بازه‌ی مشابه در سال قبل دارد.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما