فروش پلی‌استیشن ۵ از ۵۹.۳ میلیون دستگاه عبور کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فروش پلی‌استیشن 5

شرکت سونی در گزارش مالی خود برای سه ماهه‌ منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۴ (۱۲ فروردین ۱۴۰۳) درباره فروش پلی‌استیشن ۵، اعلام کرده که کنسول پلی‌استیشن ۵ حدودا ۵۹.۳ میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است.

در این میان گفته شده که در مجموع ۴.۵ میلیون دستگاه طی سه ماه منتهی به ۳۱ مارس فروخته شده که نسبت به مدت مشابه در سال مالی قبل ۱.۸ میلیون واحد کاهش یافته است. با این حال، پلی‌استیشن ۵ در کل سال مالی قبل ۲۰.۸ میلیون دستگاه فروخته است که نسبت به سال قبل از آن ۱.۷ میلیون واحد افزایش یافته است. البته آمارهای منتشر شده توسط سونی فقط محدود به فروش سخت‌افزار پلی‌استیشن ۵ نمی‌شود.

این شرکت همچنین اعلام کرده که تا ۳۱ مارس، ۱۱۸ میلیون کاربر فعال ماهانه در پلی‌استیشن نتورک وجود دارد که نسبت به ۱۰۸ میلیون کاربر فعال در مدت مشابه‌ در سال مالی قبل از آن، ۱۰ میلیون نفر افزایش یافته است. بازی‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ نیز مجموعا ۷۲.۶ میلیون نسخه در طول سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس فروخته‌اند که نسبت به ۶۸ میلیون نسخه فروخته شده در مدت مشابه سال مالی قبل، ۴.۶ میلیون واحد افزایش یافته است. از این میزان تقریبا ۱۲.۳ میلیون نسخه مربوط به بازی‌های انحصاری می‌شوند که در مقایسه با ۹.۵ میلیون واحد فروخته شده در مدت مشابه سال مالی قبل، ۲.۸ میلیون واحد افزایش یافته است. ۷۷ درصد از فروش بازی‌ها به صورت دیجیتالی بوده که نسبت به قبل ۷ درصد با افزایش مواجه شده است.

پلی‌استیشن 5

جالب است بدانید که بر اساس برآوردهای یک شرکت تحقیقاتی، سونی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ تقریبا پنج برابر کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس مایکروسافت، پلی‌استیشن ۵ روانه‌ی بازار کرد. از زمان عرضه‌ی این کنسول‌ها در نوامبر ۲۰۲۰، پلی‌استیشن ۵ به طور مداوم از دو رقیب ایکس‌باکسی خود پیشی گرفته است. با وجود اینکه مایکروسافت مدت‌ها پیش گزارش‌های مربوط به فروش سخت‌افزارهای خود را متوقف کرد، درآمد سخت‌افزار ایکس‌باکس در آخرین گزارش درآمد شرکت با کاهش ۳۱ درصدی مواجه شده و کاهش بیشتری برای آینده پیش‌بینی می‌شود.

در نهایت با توجه به فقدان ارقام فروش مشخص برای کنسول‌های ایکس‌باکس، مقایسه‌ی فروش دقیق آن‌ها با رقبا در زمانی مشابه مشکل است، اما تحلیلگران و شرکت‌های تحقیقاتی تخمین‌هایی را بر اساس محاسبات و منابع داخلی خود ارائه می‌دهند. طبق این آمارها، فروش کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس در سه‌ ماهه منتهی به ۳۱ مارس، نهایتا ۹۰۰ هزار دستگاه بوده است.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما