دیسکورد با بروزرسانی جدید پلی‌استیشن ۵ به این کنسول می‌آید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
دیسکورد PS5

در جدیدترین به روزرسانی منتشر شده برای کنسول پلی‌استیشن ۵ ما شاهد اضافه شدن موارد زیادی به آن هستیم. یکی از امکانات جدید اضافه شده به این سیستم عامل افزوده شدن چت صوتی دیسکورد (Discord) به سیستم ارتباطی پلی‌استیشن است. در کنار آن مواردی دیگر نیز به دستگاه اضافه شده که باعث شده سیستم عامل پلی‌استیشن به راحتی با ایکس‌باکس رقابت کند.

اولین مورد مهمی که به سیستم عامل پلی‌استیشن اضافه شده، چت صوتی دیسکورد است. به این شکل که شما می‌توانید با استفاده از پلی‌استیشن وارد چنل‌های مختلف شده یا اینکه با دوستان خود روی هر دستگاه دیگری صحبت کنید. برای شروع، شما باید اکانت دیسکورد و پلی‌استیشن خود را به یکدیگر متصل کنید. سپس با استفاده از برنامه موبایل یا کامپیوتر باید یک چت صوتی را آغاز کرده و با استفاده از پلی‌استیشن به آن متصل شوید. این برنامه به دوستان شما نیز اطلاع خواهد داد که چه زمانی آنلاین هستید.

به این نکته توجه کنید که اگر شما در گذشته اکانت پلی‌استیشن و دیسکورد را به هم متصل کردید، نیاز دارید تا این کار را دوباره انجام دهید تا بتوانید از چت صوتی استفاده کنید. البته اگر در دوران نسخه آزمایشی این طرح اکانت‌های خود را به هم متصل کردید، نیازی نیست که دوباره این کار را انجام دهید.

به روزرسانی پلی‌استیشن 5

موارد دیگر اضافه شده به سیستم عامل پلی‌استیشن ۵

یکی دیگر از موارد اضافه شده به سیستم عامل پلی‌استیشن ۵ درخواست صفحه مشترک (Shared Screen) از پروفایل دوستان است. شما به راحتی می‌توانید وارد پروفایل این افراد شده و از آن قسمت از آن‌ها بخواهید تا صفحه خود را با شما به اشتراک بگذارند. با این کار شما می‌توانید ببینید که دوستتان چه بازی‌ای را تجربه می‌کند و چه کاری با کنسول خود انجام می‌دهد.

از الان به بعد شما می‌توانید در قسمت پارتی (Party) نیز وارد بازی دوستان بشوید. در اصل شما باید این بازی را داشته باشید و سپس روی آن کلیک کرده تا به طور مستقیم وارد بازی دوستانتان بشوید.

یک قسمت دیگر نیز به بخش بازی‌ها اضافه شده است. نام این بخش دوستانی که بازی می‌کنند (-Friends Who Play) است. در اینجا به شما نشان داده می‌شود که چه افرادی این بازی را دارند و چه افرادی در حال تجربه آن هستند. سپس با انتخاب آن قسمت می‌توانید ببینید که دوستانتان در کدام بخش از بازی هستند.

شما می‌توانید به طور دستی انتخاب کنید که کدام محتوای ضبط شده روی دستگاه روی PSN برود. به همین دلیل سیستم آپلود خودکار را می‌توان غیر فعال کرد و بعد موارد مورد نیاز را انتخاب کرد. تمامی این موارد روی برنامه پلی‌استیشن در گوشی هم به کاربر نشان داده شده و می‌تواند آن را به اشتراک بگذارد.

پس از این به روزرسانی شما می‌توانید نرخ به روزرسانی صفحه نمایش متغیر را برای رزولوشن ۱۴۴۰p نیز فعال کنید. این باعث خواهد شد تا عملکرد بصری دستگاه بهتر شود. همینطور اینکه با توجه به توانایی‌های HDMI 2.1 اگر تلویزیون شما این قابلیت را داشته باشد، می‌تواند از آن استفاده کند.

از طرفی سونی بخش کتابخانه عناوین (Library) را نیز ارتقاء داده است. به این شکل که کاربران می‌توانند بازی‌ها را دسته بندی کنند. همینطور اینکه می‌توانید از فیلترهای خاص استفاده کنید تا عناوین پلی‌استیشن وی آر ۲ را از وی آر ۱ جدا کنید.

از طرفی بخش مدیریت عناوین چند نفره نیز ارتقاء بسیار زیادی داشته است. به این شکل که اگر یک بازی از این موارد پشتیبانی کند، شما می‌توانید مدیریت کنید که چه فردی توانایی دعوت افراد دیگر را دارد یا اینکه چه افرادی می‌توانند به شما در بازی ملحق شوند. این توانایی نیز در بخش Saved Data and Game قرار دارد.

به روزرسانی پلی‌استیشن 5

بخش کتابخانه عناوین نیز نسبت به قبل ارتقاء داشته و حال کاربران می‌توانند این بخش را نیز دسته بندی کنند.

انتقال راحت از پلی‌استیشن ۴ به ۵

از این پس شما می‌توانید به راحتی فایل‌های ذخیره شده خود را از پلی‌استیشن ۴ به پلی‌استیشن ۵ انتقال دهید. به این معنا که اگر شما یک عنوانی را دانلود کنید که برای پلی‌استیشن ۴ ساخته شده است، یک اعلان برای شما ظاهر می‌شود. در این اعلان ذکر شده که شما می‌توانید فایل ذخیره شده را دانلود کنید. از طرفی اگر شما نسخه پلی‌استیشن ۵ یک عنوان که در گذشته برای پلی‌استیشن ۴ طراحی شده را دانلود کنید هم همین اعلان ظاهر می‌شود.

حال شما می‌توانید به راحتی دیتای موجود در پلی‌استیشن ۴ را با استفاده از کابل‌های LAN یا وای فایل به پلی‌استیشن ۵ انتقال دهید. در این فرایند هیچ کدام از محتوای شما آسیب نخواهد دید و در هر زمانی هم می‌توانید این کار را انجام دهید. با استفاده از این قابلیت دارندگان پلی‌استیشن ۴ پس از ارتقاء به راحتی دیتای خود را انتقال خواهند داد.

به روزرسانی کنترلر دوئل سنس نیز به صورت بی‌سیم انجام خواهد شد. در گذشته برای این کار شما باید دسته را به کنسول متصل می‌کردید. حال دیگر نیازی به این کار نیست و شما می‌توانید به راحتی و بدون استفاده از سیم کنترلر خود را به روزرسانی کنید.

نسخه‌های آمریکا و انگلیس کنسول پلی‌استیشن ۵ از فرمان صوتی نیز پشتیبانی خواهند کرد. به این شکل که شما با گفتن Hey PlayStation Capture That می‌توانید یک ویدئوی کوتاه از بازی خود ضبط کنید. مدت زمان این ویدئو را نیز می‌توانید در تنظیمات تغییر دهید. در حال حاضر این قابلیت محدود به مناطق آمریکا و انگلیس است. امکان دارد که در آینده برای مناطق دیگر نیز در دسترس قرار بگیرد.

منبع: Gematsu.com


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیابرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما