تصاویر واقعی با قابلیت HDR 1500 در تلویزیون‌های QLED سامسونگ

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
QLED سامسونگ

دیدن فیلم‌ و سریال با رنگ‌های طبیعی و روشنایی بالا یا مشاهده ریزترین جزئیات تصاویر هر بیننده‌ای را هیجان‌زده می‌کند. با ورود ویژگی HDR به صنعت تلویزیون این امید در دل بینندگان و تماشاگران زنده شد تا دیگر این اتفاق، رویایی دور دست نباشد. امید به تماشای تصاویر واقعی‌تر با معرفی تلویزیون‌های QLED سامسونگ که از قابلیت HDR 1500 بهره می‌برند، شور بیشتری گرفته است.

دامنه دینامیکی پویا یا HDR چیست؟

بسیاری از ما با دیدن مناظر زیبا و سرسبز وسوسه می‌شویم تا با عکس‌برداری یا فیلم‌برداری این نماهای بی‌نظیر را ثبت و با دوستانمان به اشتراک بگذاریم. با وجود شوق و ذوقی که برای ثبت دقیق تصاویر داریم اما خیلی وقت‌ها دیدن نتیجه کار برای ما ناامیدکننده است. وقتی می‌خواهیم فیلم و عکس‌های خود را با دوستانمان در تلویزیون ببینیم نه رنگ‌ها شباهتی به آنچه دیده بودیم دارند و نه کیفیت و روشنایی تصویر با واقعیت مطابقت دارد.

دلیل این اتفاق اختلاف میزان نور قابل دریافت توسط چشم ما و میزان نور قابل تولید توسط تلویزیون است.  فناوری HDR برای رفع این مشکل پا به دنیای تصویر و سرگرمی گذاشته است. میزان HDR با مقدار روشنایی تلویزیون ارتباط مستقیم دارد، در این فناوری که بر پایه بهبود کیفیت رنگ و افزایش کنتراست تصاویر بنا شده، با بالاتر رفتن میزان نور تولیدی صفحه نمایش تلویزیون، فیلم‌ها با همان کیفیتی مشاهده می‌شوند که در موقع ضبط تصاویر داشته‌اند.

تلویزیون سامسونگ

HDR 1500

تا پیش از این تلویزیون‌های مطرح بازار HDR 1000 و کمتر از آن داشتند؛ اما حالا و با ورود تلویزیون‌های QLED سامسونگ بینندگان شاهد تصاویری با HDR 1500 خواهند بود.

در تلویزیون‌های QLED روشنایی صفحه نمایش به ۱۵۰۰ نیت رسیده است. با توجه به اینکه هر «نیت» معادل روشنایی یک شمع روشن است. می‌توانید میزان روشنایی تلویزیون‌های QLED سامسونگ را معادل حضور ۱۵۰۰ شمع روشن در صفحه نمایش تلویزیون‌ تصور کنید.

تلویزیون‌های QLED دارای رزولوشن ۴K هستند و از ذرات ریز کوانتوم‌دات برای تولید رنگ استفاده می‌کنند. موضوعی که موجب شده طیف رنگی گسترده‌ای با بیش از یک میلیارد رنگ در صفحه نمایش تلویزیون‌های QLED دیده شود. همچنین ویژگی‌ پنل فوق مشکی (Ultra Black) که مانع از انعکاس نور در صفحه تلویزیون می‌شود، تصاویری با کیفیت رنگ و روشنایی یکسان در نور روز و شب نشان می‌دهد.

با قرار دادن این ویژگی‌ها در کنار فناوری HDR 1500 می توانیم در انتظار تصاویر واقعی و با کیفیت از QLED های سامسونگ باشیم.

تلویزیون‌های سامسونگ را در دیجی کالا ببینید

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Next is Now

    سامسونگ بی رقیب ترین سازنده در عرصه تلویزیون بوده همیشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه