رتبه بندی تمامی نقش اصلی‌های رزیدنت اویل از بدترین به بهترین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بهترین شخصیت‌های resident evil

بخشی از جادوی مسحورکنندهٔ رزیدنت اویل به خطوط داستانی احساسی شخصیت‌های اصلی فرنچایز برمی‌گردد. مهم‌تر از آن باید سازندگان را برای اینکه هرگز داستان را ریبوت نکردند و همواره سعی در پیشبرد خطوط داستانی داشتند تحسین کرد. در هر بازه زمانی در فرنچایز، شخصیت‌های مختلف هر یک مشغول فعالیت‌های گوناگون هستند.

به همین دلیل سری همیشه بازیکنان را در کنترل پروتاگونیست‌های متفاوت قرار داده است. این مقاله و لیست به این پروتاگونیست‌ها خواهد پرداخت. در آغاز لیست، شخصیت‌هایی قرار دارند که کم‌وکاستی‌های بسیار دارند و یا شخصیت مکمل در عناوین کمتر موردتوجه قرار گرفته هستند. در ادامه به شخصیت‌های مهم‌تر می‌رسیم که از روز اول جزء فرنچایز بوده‌اند. علاوه بر این، این مقاله به پروتاگونیست‌هایی می‌پردازد که در یک بازی یا یک کمپین قابل بازی هستند پس شخصیت‌های جزئی‌تر مانند کارلوس اولیویرا را در این لیست نخواهید دید.

۱۵. جیک مولر (Jake Muller)

Jake Muller

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۶

بازی رزیدنت اویل ۶ که در سال ۲۰۱۲ عرضه شد حاوی چهار کمپین مختلف است که هر یک داستان دو شخصیت را دنبال می‌کنند. جیک مولر نه‌تنها یکی از ضعیف‌ترین آنهاست بلکه هواداران از اینکه او پسر وسکر است چندان دل‌خوشی ندارند. وسکر یکی از بهترین شخصیت‌های شرور در بازی‌های ویدئویی است و حضور جیک در بازی تنها به بازیکنان یادآوری می‌کند که پس از مرگ وسکر تا چه حد نبود شخصیت شرور تأثیرگذار در فرنچایز ملموس است.

۱۴. پیرس نیوان (Piers Nivans)

Piers Nivan

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۶

پیرس همکار کریس در رزیدنت اویل ۶ است و از نظر شخصیتی هیچ‌چیز قابل‌توجهی دربارهٔ او وجود ندارد. مضاف بر این، سکانس‌های اکشن در رزیدنت اویل ۶ دائماً در بالاترین سطح ممکن قرار دارند در نتیجه بازیکنان هرگز فرصت آن را پیدا نمی‌کنند تا چیزی درباره پیرس یاد بگیرند. بازیکنانی که پیرس را دوست دارند بهتر است خیلی به او وابسته نشوند؛ زیرا او از همین یک بازی ای که در آن حضور دارد جان سالم به در نمی‌برد.

۱۳. ناتالی کوردا (Natalie Korda)

Natalie Korda

 • قابل بازی در رزیدنت اویل: افشاگری‌ها ۲

عدم علاقه‌مندی به ناتالی ربطی به شخصیت او ندارد. او کودکی بیش نیست. هرکس که رزیدنت اویل ۵ و ۶ را با یکی از دوستان خود انجام داده باشد از سادگی بیش از حد گیم‌پلی ناتالی نامید خواهد شد. برای کسی که چندان آشنایی با این مدیوم ندارد گیم‌پلی مناسب است اما برای هواداران آبدیده رزیدنت اویل این‌طور نیست.

۱۲. هلنا هارپر (Helena Harper)

Helena Harper

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۶

در بین شخصیت‌های دوم قابل بازی در رزیدنت اویل ۶ هلنا هارپر بهترین آنهاست به دو دلیل: یک، کمپین او در بازی به همراه لیان به‌راحتی یکی از هیجان‌انگیزترین خطوط داستانی بازی است و بهتر از دیگر داستان‌ها حس و حال محاصره شدن توسط زامبی‌ها را به بازیکن منتقل می‌کند. او همچنین اثر مهمی بر روی داستان دارد.

۱۱. مویرا برتون (Moira Burton)

Moira Burton

 • قابل بازی در رزیدنت اویل: افشاگری‌ها ۲

قراردادن پروتاگونیستی در رزیدنت اویل که از اسلحه می‌ترسد زاویه دید جالبی است. هرچند اگر گیم‌پلی کمی رضایت‌بخش‌تر بود قطعاً تجربهٔ بهتری برای بازیکنان رقم می‌خورد. ایدهٔ ساخت بازی ای در ژانر وحشت و بقا با سیستم مبارزه بدون اسلحه تأمل‌برانگیز است اما در افشاگری‌ها ۲ حملات مویرا بیشتر نقش کمکی برای کلیر ردفیلد را دارند. رشد او در طول داستان و رابطه‌اش با پدرش نقطه قوت شخصیت او هستند خصوصاً با درنظرگرفتن ترس او از اسلحه.

۱۰. شوا آلامور (Sheva Alamor)

Sheva Alomar

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۵

وقتی پای صحبت درباره همراهان co-op در رزیدنت اویل وسط باشد پیداکردن شخصیتی بهتر از شوا دشوار است. با اینکه کریس ستارهٔ داستان در رزیدنت اویل ۵ است شوا طراحی فوق‌العاده خوبی دارد و از شخصیت‌پردازی مناسبی برخوردار شده است. گیم‌پلی در رزیدنت اویل ۵ تلفیق عالی از گیم‌پلی نامتقارن و شانه‌به‌شانه شدن بازیکن و همراه او در مواقع موردنیاز است.

۹. شری بیرکین (Sherry Birkin)

Sherry Birkin

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۶ و بخش‌های کوچکی در رزیدنت اویل ۲ و ریمیک آن

شری بیرکین بالاتر از همراهان co-op دیگر قرار می‌گیرد نه به‌خاطر اینکه در رزیدنت اویل ۶ حاضر است بلکه به این خاطر که دخالتش در سری به رزیدنت اویل ۲ برمی‌گردد. دیدن او که اکنون در رزیدنت اویل ۶ بزرگ شده مایه خوشحالی است حتی اگر این بازی جز بدترین‌های فرنچایز به‌حساب بیاید. نشان‌دادن بزرگ‌شدن شخصیت‌ها و یا مسن شدن قهرمانان در یک فرنچایز برای بسیاری از بازیکنان جذابیت دارد.

۸. جو بیکر (Joe Baker)

Joe Baker

 • قابل بازی در بسته الحاقی End of Zoe رزیدنت اویل ۷

چند بسته الحاقی داستانی در رزیدنت اویل ۷ وجود دارند اما بسته الحاقی End of Zoe طولانی‌ترین آنهاست. در این بسته، بازیکنان جو بیکر را کنترل می‌کنند تنها عضو خانواده که به تحت کنترل اِولین در نیامد. او وارد عمارت بیکر شده تا زوئی را نجات دهد. داستان جو به ما یادآور می‌شود که بیکرها پیش از اینکه اولین آنها را به قاتلان زنجیره‌ای تبدیل کند افراد خوبی بودند. این قهرمان غیرمنتظره پایان خوبی را برای داستان زوئی رقم می‌زند.

۷. ایدا وانگ (Ada Wong)

Ada Wong

 • قابل بازی در کمپین Separate Ways رزیدنت اویل ۴، رزیدنت اویل ۶ و بخش کوچکی از رزیدنت اویل ۲ و ریمیک آن

ایدا وانگ به‌احتمال زیاد رتبه بالاتری می‌گرفت اگر در بازی بهتری قابل بازی بود. بااین‌حال او یک کمپین مجزا در عرضه مجدد رزیدنت اویل ۴ دارد که مورد تحسین بسیاری قرار گرفت. از طرف دیگر خط داستانی او در رزیدنت اویل ۶ کاملاً فراموش‌شدنی است. قرار بود ایدا در رزیدنت اویل روستا حضور داشته باشد اما متأسفانه در نهایت تصمیم بر آن شد که او را از داستان کنار بگذارند.

۶. بری برتون (Barry Burton)

Barry Burton

 • قابل بازی در رزیدنت اویل: افشاگری‌ها ۲

بری یکی از بهترین اعضای استارز است و اغلب او را به‌خاطر خیانت به کریس و جیل در اولین بازی بخشیده‌اند. او سعی داشت از خانواده‌اش محافظت کند. بازیکنان با شنیدن خبر اینکه او به‌عنوان یکی از پروتاگونیست‌های قابل بازی رزیدنت اویل: افشاگری‌ها ۲ برگزیده شده است خوشحال شدند. این عنوان ریتم آرام‌تری داشت و برخلاف عناوین اصلی فرنچایز عناصر وحشت بیشتری در آن قرار داده شده بود.

۵. ایتان وینترز (Ethan Winters)

Ethan Winters

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۷ و روستا

برخی فرضیه‌پردازی کرده بودند که ایتان وینترز رزیدنت اویل ۷ و روستا شخصیتی است که طرف‌داران او را می‌شناسند. بعداً معلوم شد کپ کام به دنبال چهره‌ای جدید و بی‌تجربه برای دست‌وپنجه نرم کردن با وحشت‌هایی که در عناوین جدید رزیدنت اویل منتظرشان است بوده است. همین مسئله بازی‌کردن در نقش او را فوق‌العاده هیجان‌انگیز می‌کند. قرارگرفتن در موقعیت او وحشتی را که بازیکنان برای اولین در سال ۱۹۹۶ حس کردند را زنده می‌کند. اینکه نمی‌دانستند پشت در بعدی چه هیولایی منتظرشان است. با اینکه به نظر می‌رسد با به‌پایان‌رسیدن رزیدنت اویل روستا خط داستانی او نیز به اتمام رسیده است ولی احتمال آن وجود دارد که در آینده شاهد حضور ایتان در دیگر عناوین رزیدنت اویل باشیم.

۴. کریس ردفیلد (Chris Redfield)

Chris Redfield

 • قابل بازی در رزیدنت اویل و ریمیک آن، رزیدنت اویل کد ورونیکا، رزیدنت اویل ۵، رزیدنت اویل ۶، رزیدنت اویل: افشاگری‌ها، بسته الحاقی رزیدنت اویل ۷ Not a Hero و بخش کوتاهی در رزیدنت اویل روستا

یکی از دو پروتاگونیست عنوان اصلی فرنچایز، کریس معمولاً در تمامی بازی‌های رزیدنت اویل حضور دارد یا به او اشاره می‌شود. تنها چیزی که او را از قرارگرفتن در رده‌بالاتر در لیست قرار می‌دهد طراحی دوباره و چندبارهٔ شخصیت اوست. کریس را به‌سختی می‌شود از کریس ردفیلد کد ورونیکا در رزیدنت اویل ۵ تشخیص داد. در بازی هفتم او ظاهری کاملاً متفاوت دارد که همین ظاهر بار دیگر در بازی رزیدنت اویل روستا نیز دچار تغییر می‌شود. در بازی‌های اخیر او بیشتر شکل و شمایلی آبدیده و بدبین دارد که برنامه‌هایش برای آینده را هرچه بیشتر جالب می‌کند.

۳. کلیر ردفیلد (Claire Redfield)

Claire Redfield

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۲ و ریمیک آن، رزیدنت اویل کد ورونیکا و رزیدنت اویل: افشاگری‌ها ۲

کلیر خواهر کریس ردفیلد است و با اینکه این دو به‌ندرت در کنار یکدیگر در بازی‌ها دیده می‌شوند کلیر در چهار عنوان رزیدنت اویل قابل بازی است. جالب است بدانید که شخصیت کلیر بیش از ده سال است توسط یک صداپیشه صداگذاری می‌شود. رکوردی چشمگیر برای مجموعه‌ای که صداپیشگان خود را مرتباً عوض می‌کند.

۲. لیان کندی (Leon Kennedy)

Leon Kennedy

 • قابل بازی در رزیدنت اویل ۲ و ریمیک آن، رزیدنت اویل ۴ و ریمیک آن و رزیدنت اویل ۶

لیان کندی پروتاگونیست دوتا از بهترین بازی‌های تاریخ فرنچایز است: رزیدنت اویل ۲ و ۴. در رزیدنت اویل ۲ او یک پلیس تازه‌وارد در روز اول کار خود است. در رزیدنت اویل ۴ او سرسخت‌تر و تندزبان‌تر است و تعدادی از بدترین جوک‌های تاریخ زبان انگلیسی را به زبان می‌آورد. ریمیک رزیدنت اویل ۲ اما به بازیکنان جنبه آسیب‌پذیرتر او را در واقعه راکون سیتی یادآور می‌شود.

۱. جیل ولنتاین (Jill Valentine)

Jill Valentine

 • قابل بازی در رزیدنت اویل و ریمیک آن، رزیدنت اویل ۳ و ریمیک آن، رزیدنت اویل: افشاگری‌ها و بسته الحاقی رزیدنت اویل ۵

در کنار کریس، جیل یکی از دو شخصیت اول قابل بازی در فرنچایز بود. اتفاقات بسیاری برای او در طول سری می‌افتد از جمله شست شوی مغزی شدن توسط وسکر. حضور اخیر او در رزیدنت اویل ۳ ریمیک حال و هوای جدیدی به شخصیت او داد ولی درعین‌حال به شخصیتی که در سال ۱۹۹۶ خلق شده بود وفادار مانده بود.

منبع: GameRant


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما