رده‌بندی تمام غولآخرهای رزیدنت اویل ۸ از بدترین تا بهترین

۱ بهمن ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
village

نبردهای باس همواره بخشی از ماهیت و هویت سری رزیدنت اویل بوده‌اند. از کوسه‌ها و تمساح‌های بیش از حد بزرگ شده تا هیولاهای دفرمه، این فرنچایز در به فکر فرو بردن بازیکنان از اینکه این بار چه موجود موحشی انتظارشان را می‌کشد موفق عمل کرده است. ازاین‌رو ما در این مقاله تمامی باس‌های رزیدنت اویل ۸ را رده‌بندی کرده‌ایم. بااین‌حال هر یک از این چهارده تقابل دشواری‌های مختص به خود را دارند اما یادتان باشد که همیشه چراغ‌قوه با خود بیاورید.

۱۴- اوریاس استاژر

ازآنجایی‌که این مورد تکراری با ظاهری جدید از نبرد باس قبل‌تر در بازی است طبیعتاً در قعر لیست جای می‌گیرد. اوریاس تنها باسی است که در بخش کریس ردفیلد رزیدنت اویل ۸ پدیدار می‌شود و بنابراین آن را به یکی از ضعیف‌ترین بخش‌های بازی تبدیل می‌کند. خبر کردن پشتیبانی هوایی تغییر کوچکی را به نبرد اضافه می‌کند که آن را با اولین رویارویی با اوریاس متفاوت می‌کند اما به‌تنهایی برای بالاتر قرارگرفتن آن در لیست کافی نیست.

۱۳- وارکولاک آلفا

طراحی این باس واقعاً جالب است. نکته منفی این است که لوکیشن وارکولاک در میان نی‌های شش فوتی واقع شده که به‌سختی می‌شود شکل و شمایل این موجود را تشخیص داد. بااین‌حال این محیط تنش مبارزه در آن را افزایش داده و اجازه می‌دهد شبیه حمله یک هیولا در طبیعت وحشی به نظر برسد.

۱۲- غول گورستان

غافلگیری ناشی از این مبارزه تا حد زیادی تحسین‌برانگیز است. تنها بازیکنانی که تصمیم می‌گیرند آرامگاه بنویینتو را باز کنند با این باس روبه‌رو خواهند شد. ظهور شوکه کننده این غول دست‌کم تعدادی از هواداران مجموعه را از جا پرانده است. با اینکه این رویارویی اولین برخورد با اوست دومین تقابل با او اتمسفری موحش‌تر و شرورانه‌تر دارد که باعث شد این نبرد را در رده دوازدهم لیست قرار دهم.

۱۱- بلا دیمیترسک

بخش اعظم هایپ پیرامون رزیدنت اویل روستا به بانو دیمیترسک خیره‌کننده و سه دخترش برمی‌گردد. بااین‌حال، اولین نبرد باس بازی سورپرایزی خوشایند است چراکه صرفاً شامل مبارزه با دیمیترسک جوان، بلا می‌شود که در آن ایتان نباید راهی برای خشک‌کردن دشمن پیدا کند. این نبرد از باقی همتایان خود کمتر نیازمند برنامه‌ریزی تاکتیکی است. فقط کافی است به‌سوی بلا تیر بزنید تا اینکه او خشک شده و به خاکستر تبدیل می‌شود.

۱۰- کاساندرا دیمیترسک

برعکس نبرد قبلی، تقابل با کاساندرا عنصر حل پازل در خود دارد. ایتان باید بین خودش و کاساندرا فاصله کافی ایجاد کند تا بتواند یک کمد را کنار زده و دیوار را سوراخ کند. سپس مبارزه به حالت معمولی بازمی‌گردد اما بخش اولیه نبرد آن را به نسبت نبرد با بلا دیمیترسک جذاب‌تر می‌کند.

۹- دنیلا دیمیترسک

سرگرم‌کننده‌ترین نبرد با دختران دیمیترسک در رزیدنت اویل ۸ در یک کتابخانه دارای بام‌تاب رخ می‌دهد. با باز کردن بام‌تاب دنیلا به‌سرعت پشت طبقات کتابخانه پنهان می‌شود. طبیعتاً این عمل به‌صورت حفاظی در برابر گلوله‌های شما نیز ایجاد می‌کند و لایه تاکتیکی دیگری به مبارزه اضافه می‌کند. ازآنجایی‌که دنیلا می‌تواند بام‌تاب را ببند کار شما بیش‌ازپیش دشوار می‌شود.

۸- غول کانیبال

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره شده بود این در اصل دومین نبرد غول بازی است اما ببینید تغییر محیط نبرد چقدر تفاوت ایجاد می‌کند. حس رعب و وحشتی که با شنیدن جیغی مو بر تن سیخ کن شروع به افزایش می‌کند تا اینکه شما به تپه‌ای از گوشت می‌رسید و سپس غول را می‌بینید که دارد یک انسان را تکه‌تکه می‌کند. علاوه بر مبارزه با غول کانیبال او توسط خون‌آشام‌های بال‌دار حمایت می‌شود و محل مبارزه که پر شده از تله‌های قابل‌استفاده این نبرد باس فوق‌العاده است.

۷- اوریاس

ازآنجایی‌که اوریاس هم‌زمان با اولین رویارویی با دشمن در رزیدنت اویل ۸ ظاهر می‌شود، او سایه‌ای سنگین بر روی بازی می‌افکند. وقتی بالاخره فرصت تقابل با او را پیدا می‌کنید تنش در همه‌جا و همه چیز ملموس است. چه حملات بی‌رحمانه شلاقی او با پتک بزرگش برای کشتن شما باشد و چه جهیدن به هوا تا با پتکش بر سرتان خراب شود یا با زوزه‌کشیدنش تا نیروهای کمکی را به میدان نبرد بیاورد اوریاس لحظه‌ای به شما امان نمی‌دهد.

۶- سالواتوره مورو

سالواتوره مورو بی شک کم جذبه‌ترین زیردست مادر میرانداست و می‌شود بازیکنان را به‌خاطرنداشتن انتظارات بالا از او بخشید. بااین‌حال وقتی او به یک هیولاهای غول‌آسای آبی تبدیل می‌شود دیدگاهتان نسبت به او به‌سرعت تغییر می‌کند. مورو در این حالت رقیبی قدرتمند و (چندش‌آور) است. او استفراغ سمی و حملات وسیع دارد و می‌تواند ایتان را غرق کند. مورو یکی از سریع‌ترین و سخت‌ترین نبردهای باس در رزیدنت اویل  ۸ است.

۵- استرم

استرم شاید یکی از عجیب غریب‌ترین ایده‌هایی باشد که کپکام تابه‌حال خلق کرده است اما این مسئله بر روی جذابیت مبارزه با او تأثیر منفی نمی‌گذارد. این «آزمایش شکست‌خورده» که بازیکن را در بخش اعظم مدت زمانی که در کارخانه سپری کرده بود آزار داده بود معلوم می‌شود مرگبارترین مخلوق هایزنبرگ است. بازیکن می‌تواند تنها به او با شلیک کردن به پشتش آسیب بزند. درحالی‌که او محیط پیرامون خود را از هم دریده، منفجر کرده و می‌سوزاند استرم شما را مجبور می‌کند تمامی حواستان را متمرکز بر روی از سر راه برداشتن او کنید.

۴- دونا بنویینتو

به خانه عروسکی خوش آمدید. موحش‌ترین لوکیشن رزیدنت اویل  ۸ علاوه بر رعب‌انگیز بودن یکی از بهترین نبردهای باس بازی را نیز شامل می‌شود. ایتان که بالاخره آماده شده عمارت بنویینتو را ترک کند با تعدادی از عروسک‌ها روبه‌رو می‌شود که به ناگهان اطراف او سبز شده‌اند. بعضی از این عروسک‌ها در هوا معلق‌اند یا تکان می‌خورند. بدتر از همه کالبد ترسناک و نزار انجی است که ایتان را با صدای برنده‌اش و پنهان شدن از او به سخره می‌گیرد. علاوه بر این نبرد باس با یک پیچش فوق‌العاده به پایان می‌رسد که در آن ایتان متوجه می‌شود او دونا را در عوض انجی  به قتل رسانده است.

۳- بانو آلچینا دیمیترسک

بانو آلچینا دیمیترسک، شخصیت موردعلاقه اینترنت و هواداران بی شک شاخص‌ترین عضو گالری اشرار رزیدنت اویل روستاست. این خون‌آشام اشرافی بلندقامت ایتان را در طول اقامتش در قلعه او دنبال می‌کند اما وقتی ایتان او را با یک سلاح افسانه‌ای می‌زند بانو دیمیترسک فرم واقعی خود را نشان می‌دهد. بانو دی، موجود عظیم‌الجثه اژدها مانندی سقف قلعه را در هم می‌شکند و سعی می‌کند بر ایتان چیره شود. این نبرد یکی از بهترین نبردهای کلاسیک رزیدنت اویل است و تقابلی است که حتی هواداران این شخصیت را نامید و سرخورده نمی‌کند.

۲- مادر میراندا

شخصیت شرور اصلی رزیدنت اویل ۸، مادر میراندا عامل تمامی ویرانی‌ها و تراژدی‌هایی است که بر سر ایتان و مردم روستا آمده است. مادر میراندا که زمانی توسط مردم پرستش می‌شد به‌تدریج شروع به استفاده از آنها در آزمایشاتی برای زنده کردن دخترش کرد. نبرد باس نهایی با او منظره‌ای باشکوه و رضایت‌بخش است. میراندا بال‌های زاغ مانندی درآورده و در تاریکی پنهان می‌شود تا حملاتش را انجام دهد. با خون و آتش، مادر میراندا بر سرتان آوار می‌شود و ازپادرآوردن او نیازمند تلاش و تقلای بسیار است.

۱- کارل هایزنبرگ

چه کسی می‌توانست حدس بزند که روزی فرامی‌رسد که رزیدنت اویل نبرد مکا را در یکی از بازی‌های خود قرار دهد؟  ایتان که در پوشش مکانیکی منحصربه‌فردی ساخته شده توسط کریس قرار دارد در بهترین نبرد رزیدنت اویل  به مصاف هایزنبرگ می‌رود. این مرد آهنین درحالی‌که سعی می‌کند با هر چیزی که به دستش می‌رسد ایتان را بکشد در نبرد سهمگینی از انفجارهای بزرگ و مرگبار در زیر باران با هم دست‌به‌گریبان می‌شوند. بخش پایانی نبرد که در آن ایتان سراسیمه را می‌بینیم که سعی می‌کند هایزنبرگ را بدون آپگرید‌های مکانیکی‌اش بکشد به این تقابل تعالی می‌بخشد.

منبع: Goombastomp

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه