رزیدنت اویل ۸ از قسمت هفتم بسیار بزرگتر خواهد بود

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
رزیدنت اویل 8

بر اساس مصاحبه‌ی جدید یکی از تهیه‌کنندگان شرکت کپکام مشخص شده که بازی «رزیدنت اویل ۸» از قسمت قبلی این سری بسیار بزرگتر خواهد بود. البته چیزی درباره‌ی جزئیات این «بزرگتر بودن» بیان نشده.

به جرأت می‌توان گفت بازی رزیدنت اویل ۷ از مهم‌ترین بازی‌های کل تاریخ شرکت کپکام است. حقیقتا این بازی منجر به رخ دادن پدیده‌ای در این شرکت شد که می‌توانیم آن را «رنسانس کپکام» بنامیم. بازی رزیدنت اویل ۷ به خودی خود اثری بسیار باکیفیت و سرگرم‌کننده است؛ اما مسیری که شرکت کپکام با عرضه‌ی این بازی دنبال کرد مهم‌تر از خوب بودن کیفیت خود این بازی است. رزیدنت اویل ۷ آغاز مسیری بود که باعث ساخت بازی‌هایی مانند مانسترهانتر: ورلد، بازسازی رزیدنت اویل ۲ و دویل می کرای ۵ شد؛ تمام این بازی‌ها در لیست بهترین بازی‌های دهه‌ی گذشته قرار دارند. حالا قطار رنسانس کپکام به ایستگاه جدید خود رسیده و نوبت این شده که شاهد عرضه‌ی دنباله‌ی رزیدنت اویل ۷ باشیم. اثری که خود، شروع‌کننده‌ی تمام این ماجراها بود.

قسمت جدید سری رزیدنت اویل در حقیقت Resident Evil Village نام دارد اما ما برای سادگی با عدد ۸ به آن اشاره می‌کنیم. همان‌طور که از اسم این بازی مشخص است، رزیدنت اویل ۸ در یک روستا جریان دارد و طبق چیزی که تا به حال از این بازی دیده‌ایم بیشتر از هر بازی دیگر این سری پدیده‌های ماورایی در خود دارد. البته احتمالا مثل تمام بازی‌های این سری قرار است تمام ماجراها به شرکت آمبرلا بازگردد. گیم‌پلی رزیدنت اویل ۸ شباهت زیادی به رزیدنت اویل ۷ دارد. این بازی همانند قسمت هفتم سری رزیدنت اویل، اول‌شخص است و در مقایسه با دیگر بازی‌های این سری تمرکز بیشتری روی ترساندن بازیکنان دارد.

رزیدنت اویل 8

تهیه‌کننده‌ی شرکت کپکام، «پیتر فابیانو» (Peter Fabiano) مصاحبه‌ی جدیدی با مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن بریتانیا داشته. در این مصاحبه درباره‌ی طول بازی رزیدنت اویل ۸ صحبت‌هایی رد و بدل شده. او بیان می‌کند: «من فقط می‌گویم این بازی بسیار بزرگتر از چیزی است که بازیکنان در بازی رزیدنت اویل ۷ تجربه کرده‌اند.»

در این مصاحبه هیچ صحبتی درباره‌ی این که تفاوت اندازه‌ی این بازی‌ها دقیقا در چیزی است نشده. البته با دیدن اکثر تریلر‌ها یا تصاویر بازی رزیدنت اویل ۸ می‌توان حدس زد که این بازی بزرگ و طولانی خواهد بود. بازی‌های رزیدنت اویل و اصولا تمام بازی‌های قدیمی شرکت کپکام، در قسمت‌های اولیه کوتاه بودند. قسمت چهارم رزیدنت اویل در این مسیر تغییر ایجاد کرد و به یکی از طولانی‌ترین بازی‌های اکشن دوره‌ی خود تبدیل شد. بازی‌های بعدی سری رزیدنت اویل هم به دنبال قسمت چهام، کمابیش طولانی بودند. البته قسمت هفتم این سری چیزی میانه‌ی دو حالت قبلی بود و ۱۰ ساعت سرگرمی باکیفیت ارائه می‌داد.

شرکت کپکام به شکل‌های مختلف در حال تبلیغ کردن برای بازی رزیدنت اویل ۸ است. این بازی قرار است در تاریخ ۷ می (۱۷ اردیبشهت) برای پلی‌استیشن ۵،‌ ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی از طریق استیم عرضه شود. با توجه به کارنامه‌ی اخیر شرکت کپکام به این بازی امید زیادی داریم و اگر تریلر‌های منتشر شده از بازی رزیدنت اویل ۸ را فراموش نکنیم، تمام شواهد به این اشاره می‌کنند که این بازی نیز همانند دیگر بازی‌های اخیر شرکت کپکام عالی خواهد بود.

منبع: PlayStation Universe

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه