۴ دلیل برای خرید لپ‌تاپ با باتری قابل تعویض

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
لپ‌تاپ باتری قابل تعویض

همانطور که سال‌ها قبل گوشی‌های هوشمند به سمت کنار گذشتن قابلیت تعویض باتری حرکت کردند، در حال حاضر چنین وضعیتی بر بازار لپ‌تاپ‌ها حکم‌فرما است. به همین خاطر اگر به دنبال خرید لپ‌تاپ هستید، به احتمال زیاد باتری مدل موردنظر را به‌راحتی نمی‌توانید تعویض کنید. اگرچه شرکت‌ها برای این تصمیم دلایل زیادی مطرح می‌کنند، اما واقعیت این است که خرید یک لپ‌تاپ با باتری قابل تعویض همچنان مزایای زیادی دارد. در این مطلب به ۴ دلیل برای خرید لپ‌تاپ با باتری قابل تعویض می‌پردازیم.

باتری لپ‌تاپ عمر محدودی دارد

لپ‌تاپ باتری قابل تعویض

باتری لپ‌تاپ مانند دیگر باتری‌های موجود در گجت‌ها، قرار نیست تا همیشه کار کند. از سوی دیگر روز‌به‌روز عمر باتری کاهش پیدا می‌کند. همانطور که احتمالا می‌دانید، هر بار که باتری لپ‌تاپ را شارژ می‌کنید، بخشی از ظرفیت اولیه‌ی آن از دست می‌رود. این یعنی بعد از ماه‌ها استفاده، باتری لپ‌تاپ دیگر نمی‌تواند دوام اولیه‌ی خود را ارائه دهد.

با خرید یک لپ‌تاپ با باتری قابل تعویض، هر زمانی که باتری دچار مشکل شد، خیلی راحت می‌توانید آن را تعویض کنید. این یعنی حتی اگر چندان هم سررشته‌ای از کارهای فنی ندارید، این کار را به سادگی می‌توانید انجام دهید. اما برای لپ‌تاپ‌هایی که این قابلیت را ندارند و از سوی دیگر نگران باز کردن بدنه و آسیب رساندن به آن هستید، به ناچار باید به سراغ مراکز تعمیر بروید که با این کار متحمل هزینه‌ی بیشتری می‌شوید.

خرید باتری‌های بیشتر

لپ‌تاپ باتری قابل تعویض

افرادی که همیشه در حال حرکت هستند، ممکن است ساعت‌ها به پریز برق دسترسی نداشته باشند. به همین خاطر برای چنین افرادی، استفاده از چند باتری برای لپ‌تاپ اصلا غیرمنطقی نیست. در صورت خرید لپ‌تاپ با باتری قابل تعویض، استفاده از چند باتری برای لپ‌تاپ اصلا کاری سختی نیست و این یعنی ساعت‌ها بدون نیاز به پریز برق می‌توانید از لپ‌تاپ استفاده کنید.

همچنین در مواقعی که ساعت‌ها با قطعی برق روبرو هستید، چنین کاری مثمر ثمر واقع می‌شوید. البته اگر لپ‌تاپ شما با پاوربانک سازگار است، بهتر است یک پاوربانک با ظرفیت بالا برای لپ‌تاپ خود خریداری کنید تا در شرایط مختلف هیچگونه نگرانی نداشته باشید. البته طبیعتا برای بسیاری از لپ‌تاپ‌ها نمی‌تواند از پاوربانک مناسبی استفاده کرد و به همین خاطر برای آن‌ها، استفاده از یک یا دو باتری اضافی منطقی‌تر است.

روشن کردن لپ‌تاپ‌ بدون استفاده از باتری

اگر روشن کردن لپ‌تاپ بدون باتری در نگاه اول چندان منطقی نیست، اما در برخی شرایط می‌تواند مزایای مختلفی داشته باشد. به‌عنوان مثال برخی کاربران همیشه در یک جای ثابت از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند و برای این افراد، بیرون آوردن باتری از بدنه و استفاده از آن با برق مستقیم، عاقلانه‌تر است زیرا با این کار استهلاک باتری کاهش پیدا می‌کند.

همچنین زمانی که یک لپ‌تاپ جدید خریداری کرده‌اید و می‌خواهید از لپ‌تاپ قدیمی که باتری چندان کاربردی ندارد برای کارهای مختلفی استفاده کنید، می‌توانید از این مشخصه بهره ببرید.

احتمال وجود داشتن گزینه‌های ارتقاء

برخی از سازندگان، برای لپ‌تاپ‌های خود باتری‌های دارای ظرفیت بالاتر نسبت به باتری پیش‌فرض را ارائه می‌کنند. همچنین برای برخی لپ‌تاپ‌های قدیمی، ممکن است باتری‌های ساخت دیگر شرکت‌ها را پیدا کنید که نسبت به باتری قرار گرفته در بدنه، ظرفیت بالاتری در اختیار شما قرار دهند. البته اگر می‌خواهید از باتری‌های ساخت سایر شرکت‌ها دست به انتخاب بزنید، حتما قبل از خرید از کیفیت بالای باتری موردنظر مطمئن شوید.


در نهایت باید بگوییم که اگرچه بیشتر لپ‌تاپ‌های جدید موجود در بازار از باتری قابل تعویض بهره نمی‌برند، ولی در هر صورت نمی‌توانیم مزایای این مشخصه را کتمان کنیم. بنابراین اگر به دنبال خرید لپ‌تاپ جدید هستید، بهتر است به مدل‌های دارای باتری قابل تعویض هم نگاهی بیندازید.

منبع: HowToGeek

سوالات متداول
لپ‌تاپ دارای قابل تعویض چه مزایایی دارد؟
تعویض راحت باتری این مدل لپ‌تاپ‌ها، مهم‌ترین مزیت آن‌ها است و به کاربران اجازه می‌دهند به سادگی چنین کاری را انجام دهند.
آیا از این نوع لپ‌تاپ‌ها بدون باتری و صرفا با برق مستقیم هم می‌توان استفاده کرد؟
بله و برخی کاربران برای جلوگیری از استهلاک باتری چنین کاری را انجام می‌دهند.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما