۶ سایت آنتی ویروس آنلاین رایگان؛ قلع و قمع ویروس‌ها تنها با یک کلیک!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین

آیا نیاز دارید تا کامپیوتر یا لپتاپ‌تان را از جنبه‌ی ویروسی بودن بررسی کنید؟ در این مقاله قصد داریم بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین را معرفی کنیم.

شما احتمالا با کامپیوتری که دچار ویروس یا بد افزار شده کار کرده‌اید و دقیقا مطلع هستید که چه تجربه‌ی زجرآوری است. اگر هم تا الان این تجربه‌ی آزاردهنده را کسب نکرده‌اید، واقعا شانس آورده‌اید! در هر صورت شما می‌توانید از امروز به بعد با خیال راحت کار کنید؛ چرا که بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین در حال حاضر قادر هستند در قامت یک ویروس‌کش مستقل عمل کنند. با این اوصاف، احتمالا برنامه‌ها و اسکنرهای ویروس آنلاین شاید توسط عموم کاربران شناخته شده نباشند. اگر شما نمی‌توانید بنا به فعالیت‌های مخرب ویروس‌ها و بد افزارها روی کامپیوتر خود هیچ نرم افزار ضد ویروس آفلاین را نصب کنید، تنها راه حل بسیار ساده و آسان در بهره‌برداری از بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین به شمار می‌رود.

بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین در واقع فعالیت‌هایی نظیر اسکن، آنالیز درایو و حذف فایل‌ها را ارائه می‌کنند. اگر چه، این نکته بسیار اهمیت دارد که حتی بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین نمی‌توانند به طور کامل جایگزین آنتی ویروس‌های آفلاین شوند؛ به این دلیل که اسکنرهای آنلاین آنالیزهای لحظه‌ای را روی سیستم انجام نداده و شما نمی‌توانید با اتکا به برنامه‌های آنتی‌ ویروس آنلاین با خیال راحت و حفظ امنیت کامل مشغول به کار شوید.

این نکته را هم باید خاطر نشان کرد که اسکنرهای ویروس آنلاین همچنان به یک دانلود با حجم کم نیاز دارند. در غیر این صورت، ابزار مورد نظر نمی‌تواند به محتویات روی کامپیوتر شما به منظور اسکن بد افزارها دسترسی پیدا کند. هر یک از بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین که در ادامه معرفی‌ می‌شوند یک نسخه‌ی دانلود قابل حمل را دارا هستند؛ به همین دلیل، شما احتیاج به دانلود فایل جداگانه نداشته و صرفا باید فایل آنتی ویروس دانلود شده را اجرا کرده تا فرایند اسکن آغاز گردد.

۱. برنامه ESET Online Scanner

بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین

برنامه ESET Online Scanner رسما یکی از بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین محسوب می‌شود. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده بوده و به همین علت می‌توان به آسانی با این نرم افزار مشغول به کار شد. نرم‌افزار مذکور اجازه می‌دهد تا شما بین حالت‌های مختلف نظیر اسکن کامل، اسکن سریع یا اسکن دلخواه یک گزینه را انتخاب کنید. علاوه بر این موضوع، شما می‌توانید همچنین این گزینه را انتخاب کنید که در صورت پیدا شدن بد افزار و ویروس به بخش قرنطینه انتقال یافته یا فایل‌های مشکوک به طور خودکار حذف شوند. این قابلیت به شدت مهم است؛ چرا که آنتی ویروس‌ها برخی از فایل‌ها به خصوص کرک‌ برنامه‌ها و کد تقلب بازی‌های ویدیویی را به اشتباه ویروس می‌شناسند.

۲. برنامه F-Secure Online Scanner

بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین

آنتی ویروس F-Secure Online Scanner سریع‌ترین اسکنر موجود در این لیست محسوب می‌شود. این برنامه قادر است تا اکثر بد افزارها را شناسایی کند. از طرفی دیگر، نیاز به دانلود برنامه‌ای تحت این اسم نبوده و نرم‌افزار مذکور روی بستر وب به خوبی کار می‌کند. از بین طیف وسیعی از آنتی‌ ویروس‌های آنلاین رایگان می‌توان این برنامه را یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین گزینه‌ها تلقی کرد. نیاز نیست تا شما انتخاب کنید چه فایل‌هایی را اسکن کنید. این اسکنر آنلاین کل سیستم شما را پوشش می‌دهد. بر حسب میزان سرعت برنامه، می‌توان نمره‌ی قابل قبولی به این نرم افزار ارائه کرد. با تمام این تفاسیر، فقدان گزینه‌های جانبی نظیر برنامه ESET موجب شده تا کار کردن با برنامه F-Secure آسان به نظر برسد.

آنتی ویروس شید افزار رایانه تک کاربره 1 ساله

۳. برنامه Trend Micro HouseCall

نرم‌افزار Trend Micro HouseCall یک آنتی ویروس بسیار قدرمند به شمار می‌رود که در حد و اندازه‌ی یک ویروس‌کش آفلاین مفید به نظر می‌رسد. شما می‌توانید از این برنامه برای سیستم عامل ویندوز و macOS بهره‌برداری کنید.

برنامه‌ی مذکور شبیه به سایر آنتی ویروس‌های آنلاین رایگان که در این مقاله به معرفی‌شان پرداخته‌ایم، رابط کاربری ساده‌ای دارد. با این حال، شما ابتدا باید فایل اجرایی برنامه را دانلود کرده و سپس با کلیک روی آن، نرم‌افزار را اجرا کنید تا عملیات اسکن سیستم آغاز شود. قابلیت اسکن هوشمند (Smart Scan) خیلی سریع شروع به تجزیه و تحلیل اماکنی روی سیستم می‌کند که احتمال می‌رود بد افزارها و ویروس‌ها در آن مکان‌ها حضور داشته باشند. در نهایت پس از اتمام فرایند، یک گزارش توسط نرم افزار ارائه شده و گزینه‌ی انتقال فایل‌های مشکوک به قرنطینه توسط نرم افزار هم پدیدار می‌شود تا شما سیستم پاکیزه‌تر و بهتری داشته باشید.

بهترین آنتی ویروس‌های آنلاین رایگان برای شناسایی یک فایل مستقل

در برخی از سناریوها امکان دارد تا شما تنها به یک فایل مشخص مشکوک شده‌اید و دلتان می‌خواهد فایل را بدون دخل و تصرف آنالیز کنید. اگر در چنین مواقع، آنتی ویروس آفلاین روی سیستم نصب نمی‌شود، می‌توان از بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین برای بررسی فایل‌های آلوده استفاده کرد. در ادامه چند مورد از بهترین آنتی ویروس‌های آنلاین رایگان را در این زمینه معرفی می‌کنیم.

۱. نرم افزار VirusTotal

نرم افزار VirusTotal به شما اجازه می‌دهد یک فایل مشکوک، یک آدرس اینترنتی، یک آدرس آی‌پی،‌ یک دامین یا یک فایل هش را در پایگاه اطلاعاتی‌اش جست‌وجو کنید. بر همین اساس، برنامه VirusTotal طیف بسیار متنوعی از ابزارها را ارائه می‌دهد و یکی از بزرگترین دیتابیس‌های مربوط به آنتی ویروس‌ها را داراست.

شبیه به VirScan، نرم افزار VirusTotal اطلاعات و تعاریف را از سراسر اینترنت گردآوری می‌کند. یکی دیگر از قابلیت‌های برنامه، تجزیه و تحلیل فایل‌ها از طریق ایمیل محسوب می‌شود. شما می‌توانید فایل‌های مشکوک و احتمالا آلوده‌ی خود را به طور مستقیم به این برنامه ارسال کرده و سپس وضعیت فایل بررسی خواهد شد. هر چند، حجم فایل‌ها باید حداکثر ۲۵۶ مگابایت باشد. بنابراین، نمی‌توان فایل‌های حجیم را از این طریق با نرم‌افزار مذکور چک کرد.

۲. نرم افزار Kaspersky Threat Intelligence Portal

بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین

کسپرسکی یکی از شناخته‌ شده‌ترین نرم‌افزارها برای شناسایی ویروس تلقی می‌شود. برنامه‌ی Kaspersky Threat Intelligence Portal هم یک روش سودمند برای اسکن سریع یک فایل مشکوک به حساب می‌آید. پس از باز کردن برنامه، شما می‌توانید یک فایل مشخص را در داخل برنامه آپلود کنید. آنتی ویروس کسپرسکی پس از آنالیزهای حرفه‌ای به شما در نهایت توضیح می‌دهد آیا فایل به بد افزار یا ویروس آلوده شده یا خیر. شما همچنین می‌توانید آدرس‌های آی‌پی، هش‌ها، اسامی دامین و سایر موارد از این قبیل را هم در برنامه ثبت کنید.

آنتی ویروس کسپرسکی لب نسخه توتال سکیوریتی 2023  1 کاربره 2 ساله

۳. نرم افزار MetaDefender

بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین

برنامه MetaDefender تعاریفی را از بیشتر از ۳۰ ابزار آنتی ویروس گردآوری کرده و فایل مشکوک شما را برای فعالیت‌های مخربانه آنالیز می‌کند. این عملیات همانند سایر ابزارها انجام می‌شود، هر چند متادیفندر به شما اجازه می‌دهد یک فایل، یک آدرس IP، یک آدرس اینترنتی، یک دامنه و همچنین یک CVE را هم اسکن کنید. همچنین رابط کاربری نرم افزار مذکور بسیار نرم و روان بوده و گزینه‌های مختلفی را از حیث تجزیه و تحلیل ارائه می‌دهد.

بهترین ابزار آنتی ویروس آنلاین چیست؟

اگر شما قصد دارید تا خیلی سریع فرایند اسکن سیستم انجام شود، پیشنهاد می‌کنیم برنامه F-Secure Online Scan را تست کنید؛ چرا که کار با این برنامه به شدت ساده بوده و در عرض تنها چند دقیقه می‌توان بدافزارهای بسیار زیادی را روی سیستم شناسایی کرد.

این دسته از بهترین سایت‌های آنتی ویروس آنلاین که در مقاله معرفی شده‌اند عملکرد فوق العاده قدرتمند و چشمگیری دارند اما بنا به دلایلی که در ابتدای مقاله متذکر شده‌ایم، نمی‌توان روی این برنامه به منظور حمایت همه جانبه و پیشگیرانه سیستم کامپیوتر از بد افزارها به طور دائمی حساب باز کرد. با تمام این تفاسیر، در صورتی که وقت کافی برای نصب آنتی ویروس آفلاین ندارید و در یک موقعیت اورژانسی هستید، کار کردن با آنتی ویروس‌های آنلاین رسما بهترین و سریع‌ترین راه حل ممکن محسوب می‌شود.

منبع: Makeuseof

سوال و جواب‌های رایج
آیا به صورت آنلاین هم می‌توان ویروس کشی کرد؟
بله. سایت‌های زیادی برای ویروس کشی وجود دارد.
سریع‌ترین ویروس کش آنلاین کدام است؟
اگر شما قصد دارید تا خیلی سریع فرایند اسکن سیستم انجام شود، پیشنهاد می‌کنیم برنامه F-Secure Online Scan را تست کنید.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما