بازسازی بازی‌های سم و مکس به پلی‌استیشن می‌آیند

۱۱ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
sam and max

مجموعه بازی سم و مکس یکی از جالب‌ترین مجموعه‌های دنیای بازی‌های ویدئویی است. عناوین سم و مکس حالت اپیزودی داشته و داستان بسیار جذابی هم دارند. چندی پیش بود که شرکت سازنده این عناوین، Skunkape، ریمستر دو بازی از مجموعه سم و مکس را عرضه کرد. این دو بازی سم و مکس دنیا را نجات بده (Sam and Max Save the World) و سم و مکس: فراتر از فضا و زمان (Sam and Max: Beyond Time and Space Remastered) نام داشتند.

نکته اصلی این دو ریمستر این بود که برای کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه نشده بودند. حال هر دو ریمستر سم و مکس در تاریخ ۷ مهر (۲۹ سپتامبر) برای کنسول‌های سونی هم عرضه خواهند شد. در حال حاضر دنیا را نجات بده و فراتر از فضا و زمان برای کنسول‌های سوییچ و ایکس‌باکس به همراه کامپیوتر در دسترس است.

بازی سم و مکس دنیا را نجات بده یک ریمستر از فصل اول عناوین اپیزودی این مجموعه است. فراتر از زمان و فضا هم ریمستر فصل دوم این عناوین است. مجموعه سم و مکس در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ برای کامپیوتر توسط شرکت تلتیل (Telltale) عرضه شد. بعد از مدتی سم و مکس برای کنسول‌های دیگر هم عرضه شدند.

sam and max

دو شخصیت اصلی سم و مکس و تعاملات بانمک بین آن‌ها در حل معماها به عنوان دو کارآگاه، هسته‌ی اصلی داستان است.

اگر شما عرضه فراتر از زمان و فضا برای پلی‌استیشن ۳ را در نظر نگیرید، این اولین بار است که مجموعه سم و مکس روی کنسول‌های سونی حضور دارد. ریمسترهای سم و مکس توسط شرکت Skunkape ساخته شده است. این شرکت توسط دن کانرز (Dan Connors) برپا شده که یکی از سازندگان استودیوی تلتیل بوده است.

مجموعه سم و مکس در ابتدا به شکل کامیک بودند. این دو کرکتر دوست داشتنی پس از چند سال وارد دنیای بازی‌های ویدئویی شدند و استقبال خوبی از آن‌ها شد. تلتیل در ابتدا سازنده عناوین اصلی بود و توانست سیستم اپیزودی خود را روی این مجموعه پیاده کند. پس از بسته شدن استودیوی تلتیل، شرکت Skunkape امتیاز این عناوین را خریده و مسئولیت ریمستر آن‌ها را برعهده گرفت.

هر اپیزود این مجموعه دارای داستان خاصی بوده و به طور کلی بازی بسیار جذاب است. نکته اینجاست که با توجه به سابقه بسیار خوب تلتیل در سبک اپیزودی، این مجموعه نیز کیفیت بسیار بالایی دارد. کرکترهای بازی یک سگ و خرگوش هستند که باعث می‌شود بازی حالت بامزه‌ای به خود بگیرد. شما در این بازی با معماهای زیادی روبرو شده که باید آن‌ها را حل کنید. هر معما ویژگی‌های خاص خود را داشته و برخی نیز بسیار دشوار هستند.

منبع: VideoGamesChronicle.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه