کانسپت رنو ۴ تروفی رونمایی شد

۹ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
رنو 4 تروفی

در ژانویه‌ی ۲۰۲۱ بود که رنو ۵ بازگشت غیرمنتظره‌ای را به عنوان یک کانسپت الکتریکی برای پیش‌نمایش محصولات آینده رنو داشت. حال گزارش‌ها حاکی از آن است که رنو قصد دارد یک محصول قدیمی دیگر خود را نیز در قالب یک محصول جدید احیا کند و آن محصول رنو ۴ یا رنو ۴ تروفی است. این خودرو که قرار است در سال ۲۰۲۵ به بازار جهانی عرضه شود، برخلاف مدل کلاسیک خود یک مدل هاچبک نیست و به عنوان یک کراس اوور مجهز به پیشرانه تمام الکتریکی در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۲۲ معرفی شده است.

این خودروی الکتریکی جدید در سگمنت B که رسماً با نام رنو تروفی ۴ever شناخته می‌شود، نام خود را پس از رالی دوستانه ۴L Trophy در صحرای مراکش به دست آورده است. باید اشاره کنیم که نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۲۲ با سالگرد ۲۵ سالگی رنو ۴ همزمان شده بود و این خودروساز فرانسوی جشن ۲۵ سالگی محصول محبوب خود در فرانسه را با معرفی یک کانسپت برقی با همان نام گرفته است. این خودرو به رنگ نقره‌ای Gun Metal است و روی رینگ و لاستیک‌های ۱۹ اینچی با سایز ۲۵۵/۵۵R19 سوار می‌شود.

رنو 4 تروفی

در قلب این کراس اوور جدید یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۳۴ اسب بخاری تعبیه شده و البته که ابعاد بسیار بزرگ‌تری نسبت به رنو ۴ دارد. رنو ۴ تروفی Trophy دارای ۴۱۶۰ میلی‌متر طول و ۱۹۵۰ میلی‌متر عرض است و طبق اعلام شرکت رنو، در بین محصولات شاسی بلند این شرکت، مشابه کراس اوور ساب کامپکت رنو کپچر خواهد بود. همچنین به گفته‌ی این خودروساز فرانسوی، رنو ۵ دوباره احیا شده نیز به عنوان مدل برقی سوپرمینی رنو کلیو روانه‌ی بازار خواهد شد.

رنو ۴ever تروفی با ارتفاع ۱۹۰۰ میلی‌متر دارای فاصله نسبتا زیادی از سطح زمین است و ابعاد جعبه‌ای شکل این خودرو در کنار رینگ‌‌های مربعی شکل، جذابیت خاصی به این خودروی جدید می‌دهد. هنوز تصاویری از فضای داخلی کابین این خودرو ارائه نشده، اما بدنه‌ی بسیار بلندتر در مقایسه با مدل کلاسیک آن، به احتمال بسیار زیاد فضای بیشتری را در اختیار سرنشینان عقب این خودرو قرار خواهد داد. بهره‌گیری از پلتفرم اختصاصی CMF-BEV برای رنو ۴ تروفی موجب شده که بتوان فاصله بین دو محور را تا حد امکان بیشتر کرد که همین موضوع موجب جادارتر شدن کابین این خودرو خواهد شد.

رنو 4 تروفی

رنو ۴ اصلی کلاسیک درهای عقب بسیار کوتاهی داشت، اما درهای عقب مدل جدید رنو ۴ تروفی در این کانسپت نسبت به مدل قدیمی به مراتب کاربردی‌تر به نظر می‌رسد. یک پک باتری ۴۲ کیلووات ساعتی بین اکسل‌های موتور این خودرو تعبیه شده و در حالت شارژ کامل قادر است حدود ۴۰۲ کیلومتر مسافت را طی کند. موتور برقی این خودرو در قسمت جلویی نصب شده و رنو ۴ تروفی با بهره‌گیری از آن می‌تواند طی کمتر از ۹ ثانیه از سرعت ۰ به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. نمی‌توان انتظار داشت که بسیاری از ویژگی‌های جالب این کانسپت نظیر کمپرسورهای هوای چرخ‌ها، روف راک فیبر کربنی، پنل مقاوم سازی شده زیر بدنه و فلاپ‌های اغراق آمیز نصب شده روی بدنه‌ی مدل تولیدی رنو نیز دیده شوند.

آن طور که گفته می‌شود این گروه خودروساز فرانسوی رنو ۴ تروفی را در سال ۲۰۲۵ روانه‌ی بازار جهانی خودروها خواهد کرد.

منبع: Motor 1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه