رنو ۵ پس از سال‌ها با پیشرانه‌ی الکتریکی به خیابان بازمی‌گردد

۲۷ دی ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
رنو 5 جدید الکتریکی

رنو در بازپیرایی برند خود که جزئیات آن روز گذشته اعلام شد، قصد دارد خودروی نوستالژیک رنو ۵ خود را با به‌روزرسانی تازه و پیشرانه‌ی الکتریکی در بازار عرضه کند.

در کنار تغییراتی که برای خط تولید آلپاین و داچیا به‌عنوان برندهای زیرمجموعه‌ی رنو اعلام شد، برند اصلی گروه رنو هم مدل‌های تازه‌ای را معرفی کرده است. این شرکت تا سال ۲۰۲۵ میلادی حداقل هفت خودروی کاملا الکتریکی در بازار عرضه می‌کند.

رنو 5 جدید الکتریکی
رنو 5 جدید الکتریکی

اما رنو برای بازگشت قدرتمند به بازار یک گزینه‌ی جذاب جدید هم در دست دارد. یکی از مدل‌های معرفی شده رنو ۵ جدید است که اکنون به‌روز شده و به جای موتور بنزینی از پیشرانه‌ی الکتریکی بهره می‌برد. این خودروی سوپرمینی در آمریکا با نام «Le Car» و در ایران با نام «پی‌کی» (PK) یا «سپند» هم شناخته می‌شود و از خودروهای پرکاربرد و نوستالژیک رنو به‌شمار می‌رود که پس از توقف تولید در سال ۱۹۹۶ میلادی (۱۳۷۵ خورشیدی) اکنون با یک جانشین بازگشته است.

رنو 5 جدید الکتریکی

رنو ۵ جدید الکتریکی
Credit: Renault

در حقیقت شرکت رنو، خودروی هاچ‌بک «رنو ۵» جدید را به‌عنوان یک نمونه‌ی اولیه و نه طرح مفهومی معرفی کرده است و این موضوع نشان می‌دهد نسخه‌ی تولیدی که در بازار عرضه خواهد شد، احتمالا تفاوت زیادی با این طراحی نوستالژیک نخواهد داشت. حتی در طرح منتشر شده، نوار قرمز رنگ به احتمال زیاد برگرفته از مدل قدیمی «رنو ۵ جی‌تی توربو» (Renault 5 GT Turbo) است و می‌تواند به این اشاره داشته باشدکه این همتای الکتریکی امروزی، یک نسخه‌ی عملکردی هم خواهد داشت.

رنو 5 جدید الکتریکی
رنو 5 جدید الکتریکی
رنو 5 جدید الکتریکی
رنو 5 جدید الکتریکی

درباره‌ی R5 جدید هنوز اطلاعات بیشتری در دسترس نیست اما «لوکا دو میو» (Luca de Meo) رییس شرکت رنو اشاره کرد که این یک خودروی الکتریکی «با قیمتی که بسیاری از افراد توانایی خرید آن را دارند» خواهد بود. همچنین طبق گزارش‌ها رنو برنامه‌هایی برای بازگرداندن «رنو ۴» هم دارد.

این خودروساز فرانسوی همچنین متعهد شده است که تا اواسط دهه‌ی جاری میلادی، ۱۴ «وسیله‌ی نقلیه‌ی پایه» را معرفی کند که نیمی از آن‌ها خودروهای کامپکت و خودروهای بزرگ (سگمنت C و D) خواهند بود. از سویی گروه رنو قصد دارد نسخه تولیدی طرح مفهومی مگان «ای‌ویژن» (eVision) را با سیستم جدید سرگرمی و اطلاع‌رسانی که با سرویس‌های گوگل یکپارچه است، سال ۲۰۲۲ در بازار ارائه دهد.

عکس‌ها: رنو ۵ جدید الکتریکی

Credit: Renault

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. سیروس

    واقعا ما چقدر عقب موندیم از دنیا بخاطر پر کردن جیب یه عده ای با شعار حمایت از تولید داخلی.هم به ملت خیانت کردن هم به صنعت مملکت.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه