کال آو دیوتی سال بعد یک بسته‌ی الحاقی برای مدرن وارفر ۲ خواهد بود

۹ اسفند ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کال آو دیوتی مدرن وارفر

برنامه اکتیویژن و بلیزارد (Activision and Blizzard) برای سال ۲۰۲۳ میلادی گسترده‌تر کردن بازی جنگاوری مدرن ۲ (Modern Warfare 2) است. به این شکل که برخلاف هر سال ما امسال دیگر شاهد یک بازی جدید از مجموعه ندای وظیفه نخواهیم بود. این روند پس از سال‌ها تغییر کرده که نشان می‌دهد موفقیت بازی جنگاوری مدرن ۲ تا چه حد روی سیاست‌های اکتیویژن تأثیر گذاشته است.

ساخته اینفینیتی وارد (Infinity Ward) در همان دو هفته اول عرضه توانست فروش بسیار زیادی داشته باشد. به حدی که این میزان فروش به میلیارد دلار رسید. همینطور اینکه بیشترین عنوان تجربه شده در سال ۲۰۲۲ بوده است. حتی توانست رکورد پرفروش‌ترین عناوین اکتیویژن را بشکند.

عنوان بعدی ساخته شده از مجموعه‌ی ندای وظیفه توسط شرکت اسلج همر (Sledgehammer) ساخته خواهد شد. همینطور اینکه این بازی قرار است به زودی معرفی شود. طبق چیزی که گفته شده قرار است داستان ندای وظیفه را ادامه داده و بازسازی جنگاوری مدرن ۳ به حساب نمی‌آید.

در ابتدا این بازی قرار بود به طور کامل یک بسته الحاقی برای جنگاوری مدرن باشد. حال طبق تصمیم شرکت سازنده، قرار شد این بازی یک عنوان کامل و جدا باشد. با این حال از لحاظ داستانی و موارد دیگر به شدت مشابه بازی‌ جنگاوری مدرن ۲ خواهد بود. همینطور اینکه افراد هر سه گروه اینفینیتی وارد، تری آرک (Treyarch) و اسلج همر در حال همکاری با یکدریگر هستند.

بازی بعدی ندای وظیفه

اخباری که اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد که بازی ندای وظیفه اسلج همر قرار است به طور کلی روند کارکرد عناوین ندای وظیفه را تغییر دهد. سال گذشته نیز گزارشاتی مبنا برجابجایی زمانی ندای وظیفه ساخته شده توسط تری آرک وجود داشت. این اولین سالی است که ما شاهد یک بازی جدید ندای وظیفه نیستیم.

بحث اصلی اینجاست که همیشه از عناوین ندای وظیفه به عنوان یک بازی بزرگ و جدا یاد شده است. حال ساخت یک بازی که داستان اصلی را حمایت کند باعث خواهد شد تا ما شاهد عناوین بسیار با کیفیت‌تر در سال‌های آینده باشیم. یکی از نکات جالب اینجاست که عناوین ساخته شده توسط اسلج همر هرگز یک دنباله دریافت نکردند ولی این موضوع در مورد عناوین ندای وظیفه شرکت‌های دیگر صدق نمی‌کند.

ندای وظیفه یک بخش بسیار مهم از اکتیویژن است. در اصل این بازی یک سابقه بسیار طولانی در دنیای گیمینگ داشته و یک روند مشخص دارد. با این حال با افت کیفیت عناوینی که ما در این چند سال مشاهده کردیم، بهتر است که سازندگان ندای وظیفه نیز تمرکز بیشتری روی ساخت عناوین اصلی داشته باشند.

منبع: Gamedeveloper.com


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه