نسخه‌ی واقعیت مجازی رزیدنت اویل ۴ این ماه عرضه می‌شود

۸ مهر ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Resident Evil 4 VR

اوایل سال جاری بازی رزیدنت اویل ۴ برای فناوری واقعیت مجازی معرفی شد. اکنون طبق اعلام رسمی ناشر و سازندگان این اثر، تاریخ عرضه‌ی رزیدنت اویل ۴ وی‌آر (Resident Evil 4 VR) برای دستگاه واقعیت مجازی «آکیولس کوئست ۲» مشخص شده است.

رزیدنت اویل ۴ در کنار اسکایریم از بازی‌هایی است که بیشترین عرضه را برای پلتفرم‌های مختلف داشته است. همان‌طور که در گذشته اعلام شده بود، این اثر تحسین‌شده حداقل در حال حاضر قرار است فقط برای پلتفرم واقعیت مجازی فیس‌بوک یعنی «آکیولس کوئست ۲» (Oculus Quest 2) عرضه شود. طبق اعلام رسمی فیس‌بوک و کپ‌کام، این اثر در تاریخ ۲۹ مهر ۱۴۰۰ (۲۱ اکتبر ۲۰۲۱) عرضه و توسط استودیوی Armature توسعه داده خواهد شد.

علاوه بر آگاهی از تاریخ عرضه، تریلر جدیدی از گیم‌پلی بازی هم نمایش داده شد. با توجه به این نمایش، به نظر می‌رسد این نسخه غالب محتوای بازی اصلی را نگه داشته و فقط در اکثر لحظه‌ها آن را با نمای اول‌شخص وفق داده است تا بازی بتواند از ویژگی‌های واقعیت مجازی به‌درستی بهره ببرد.

بازی Resident Evil 4 VR

رزیدنت اویل ۴ وی‌آر مجموعه‌ای پیچیده‌ از تغییرات کوچک و جزئی را به همراه دارد قرار است از داستان و طراحی جهان و جزئیات مشابه دیگری همچون نسخه‌ی اصلی داشته باشد و قرار نیست یک بازنگری در آن انجام شود. با این وجود، بازی دوباره طراحی و مهندسی شده است تا بتواند به‌عنوان یک بازی اول‌شخص واقعیت مجازی با کنترلرهای حرکتی کار کند. شما با استفاده از دستانتان می‌توانید با سلاح‌ها، ابزارها و معماها تعامل برقرار کنید.

طراحی‌های جدید انجام شده از منظرهایی تأثیر قابل‌توجهی را روی گیم‌پلی گذاشته‌اند. برای مثال، شما اکنون می‌توانند در هر کدام از دستانتان سلاحی را حمل کنید و تعویض میان آن‌ها هم به نظر آسان‌تر شده است. همچنین چاقوی لیان به جای اینکه از طریق دکمه کنترل شود، از طریق حرکت‌ دست شما هدایت خواهد شد.

اگرچه گیم‌پلی بازی برای بازی در نمای اول‌شخص طراحی شده است، اما کل بازی هم نمای اول‌شخص نخواهد داشت. تمامی میان‌پرده‌های بازی همچون نسخه‌ی اصلی در نمای سوم‌شخص نشان داده خواهند شد. بر اساس گفته‌ی فیس‌بوک، این قضیه برای آن میان‌پرده‌هایی که به صحنه‌های QTE متصل شده‌اند هم صدق می‌کند. طبق گفته‌های فیس‌بوک محل قرارگیری و انیمیشن‌های صحنه‌های QTE مانند نسخه‌ی اصلی باقی خواهند ماند، با این حال پیاده‌سازی بعضی از آن‌ها به‌روزرسانی شده تا در واقعیت مجازی بهتر کار کند.

برخلاف اغلب بازی‌های کوئست، رزیدنت اویل ۴ وی‌آر با نسخه‌ی اورجینال کوئست که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، سازگار نیست و فقط به‌صورت انحصاری برای آکیولس کوئست ۲ عرضه خواهد شد. مشتاقیم که ببینیم یکی از بهترین بازی‌های تاریخ با فناوری واقعیت مجازی چه حسی خواهد داشت.

در این میان، شایعه‌های زیاد و محکمی پیرامون ساخت بازسازی کامل رزیدنت اویل ۴ به گوش می‌خورد که صحت آن می‌تواند در نوع خود بسیار جالب باشد.

منبع: The Verge

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما