رزیدنت اویل ۷ و ۸ ثابت کردند نیازی به شخصیت‌های کلاسیک سری نیست

۲۲ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
Resident Evil 7 Baker Family

 بازی‌های رزیدنت ایول  را می‌توان کم‌وبیش بر اساس شخصیت‌هایی که در آن‌ها حضور پیدا می‌کنند شناسایی کرد و مبتنی بر همین شخصیت‌های حاضر است که بازیکن  تصمیم می‌گیرند آیا عنوان عرضه شده را دوست خواهد داشت یا خیر.

اتمسفر و دشمنان در هر بازی رزیدنت ایول برای در هر یک از این عناوین و منحصر به آن بازی هستند ولی شخصیت‌های اصلی آنها از اهمیت بیشتری برخوردارند زیرا بازیکنان از طریق حضور این شخصیت‌ها متوجه می‌شوند بازی چه حال و هوایی خواهد داشت. هرچند باعرضه رزیدنت ایول ۷ این دینامیک به نبود شخصیت‌های شناخته شده که هواداران می‌توانستند در پیشبرد بازی بر روی آنان اتکا کنند تغییر پیدا کرد.

در عوض، ایتان وینترز در جایگاه جدیدترین پروتاگونیست قابل بازی رزیدنت ایول قرار گرفت و به همراه آن تغییر دراماتیک زاویه دید رزیدنت ایول ۷ به شخص اول و بازگشت به ریشه وحشت و بقای فرنچایز رخ داد. ایتان پس از رزیدنت ایول ۷ در رزیدنت ایول روستا نیز در مقام پروتاگونیست حضور پیدا کرد که به‌زودی بسته الحاقی برای آن عرضه خواهد شد که در آن به بازیکنان اجازه تجربه بازی در زاویه دید شخص سوم داده می‌شود. این بازی همچنین تعدادی از خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین آنتاگونیست‌های فرنچایز را در خود دارد.

کریس ردفیلد در هر دوی این عناوین حضور پیدا می‌کند اما رزیدنت ایول اکنون باید به‌اندازه کافی اعتمادبه‌نفس داشته باشد که نیازی به اتکا بر روی شخصیت‌های افسانه‌ای خود در دنباله‌های آینده نداشته باشد.

ایتان وینترز خیلی محبوب نیست ولی ایده پروتاگونیست جدید وضع مشابهی ندارد

چه خوب چه بد، ایتان یک پروتاگونیست بی اشتیاق و لفاظ است که بازیکنان هرگز رسماً چهره‌اش را در هفتمین عنوان فرنچایز نمی‌بینند. این به‌احتمال زیاد به‌خاطر این است که بازی در زاویه دید شخص اول می‌باشد و بازیکن باید بدن پروتاگونیست را اشغال کرده و فضای جسم او را پر کند ولی مزه پراندن یا واکنش نامتناسب به یک رویداد هولناک خیلی بیشتر ناخوشایند می‌شود وقتی ایتان هیچ واکنش محسوسی به اتفاقات پیرامونش نشان نمی‌دهد. رفتار او تا حد زیادی غیرواقعی است و این واکنش‌های او همراه با دیالوگ‌های بی‌مزه در رزیدنت ایول روستا نیز ادامه پیدا می‌کنند که واقعاً  نیازی به وجودشان نبود.

بااین‌وجود، ایده حضور پروتاگونیست جدید در رزیدنت ایول خصوصاً شخصیتی که بازیکنان بتوانند خودشان در قالب شخص اول جای دهند پدیده‌ای خوشایند و غافل‌گیرکننده بود بالاخص با درنظرگرفتن گذشته فرنچایز که در هر دنباله شخصیت‌های افسانه‌ای سکان هدایت بازی‌ها را برعهده می‌گرفتند. مشخصاً عده‌ای از هواداران هنوز ترجیح می‌دهند لیان اس کندی یا جیل ولنتاین را در بازی‌های آینده ببینند اما تصمیمات گرفته شده در ساخت رزیدنت ایول ۷ یک مسیر به‌واقع تازه را برای فرنچایز ایجاد کرد.

اگر دنباله‌های پس از رزیدنت ایول روستا کلیر ردفیلد، ایدا وانگ، یا شخصیت معروف دیگری از فرنچایز را شامل شوند شکی وجود ندارد که هواداران از حضورشان لذت خواهند برد اما این عمل جهت‌گیری هیجان‌انگیزی که رزیدنت ایول اکنون دارد را خراب می‌کند. ایتان ظاهراً در حال حاضر مرده است؛ از نظر فنی برای دومین بار و اگر واقعاً مرده باشد پس نهمین عنوان فرنچایز یا یک شخصیت معروف، یا میا، رز و یا شخصیتی کاملاً جدید به‌عنوان پروتاگونیست خواهد داشت. خیلی خوب می‌شد اگر دوباره شخصیت جدید دیگری با زاویه دید مختص به خود او می‌دیدیم و امید آن است که رزیدنت ایول اعتمادبه‌نفس کافی برای خلق مجدد اتمسفری که در رزیدنت ایول ۷ شاهدش بودیم داشته باشد.

رزیدنت ایول ۷ و ۸ هیچ لطفی در حق کریس ردفیلد نمی‌کنند

می‌توان متصور شد که رزیدنت ایول هنوز کاملاً آماده نیست شخصیت‌های معروف و افسانه‌ای خود را پشت سر بگذارد چراکه اورجینال‌ترین و پربارترین شخصیت فرنچایز، کریس ردفیلد، در هر دو بازی رزیدنت ایول ۷ و رزیدنت ایول روستا حضور پیدا کرد.

به نظر می‌رسد که دنباله‌ای در آینده بر روی نفوذ کریس به بی‌اس‌اس‌ای در اروپا خواهد پرداخت که با رونمایی از بسته الحاقی رزیدنت ایول روستا و نبود این بخش در آن احتمال ساختش بسیار بیشتر از قبل شده است. با تمام این حرف‌ها باید همچنین متذکر شد که کریس تنها نقشی کوچک در رزیدنت ایول روستا دارد و حضور کوتاهش در پایان رزیدنت ایول ۷ صرفاً مقدمه‌ای برای بسته الحاقی او، یک قهرمان نیست، بود. هیچ یک از این دو بازی توجه ویژه‌ای بر روی شخصیت کریس ندارند یا شخصیت او را پرورش نمی‌دهند خصوصاً که او اکنون شخصیتی سن‌وسال دار در فرنچایز به‌حساب می‌آید.

اشاره به مکان‌هایی همچون کوهستان آرکلی و به شخصیت‌هایی مانند اسپنسر هنگامی که به رویدادهای بازی متصل اند جالب و سرگرم کننده اند اما در حال حاضر نیازی نیست از این شخصیت‌ها و لوکیشن‌های به‌یادماندنی استفاده کرد تا بازی‌های جدید را به‌عنوان بخشی از فرنچایز معرفی کرد. بسیاری از بازیکنان از دشمنان کپک‌زده رزیدنت ایول ۷ به دلیل نبود تنوع در میان آن‌ها ناراضی بودند ولی رزیدنت ایول روستا این اشتباه را با افزودن گرگینه‌ها، مورایس، سولدات ها و دیگر دشمنان اصلاح کرد. این دشمنان شباهتی به آلوده‌شدگان توسط ویروس تی یا لاس پلاگاس ندارند ولی هویت رزیدنت ایول در آن‌ها ملموس است.

دنباله‌های رزیدنت ایول باید به معرفی شخصیت‌های جدید ادامه دهند

احتمال بازگشت شخصیت‌های موردعلاقه هواداران در دنباله‌های بعدی و راضی بودن هواداران از تصمیماتی که دررابطه‌با آن‌ها گرفته می‌شود خیلی بالا نیست. هواداران اکنون تصویر واضحی از آنچه که از هر شخصیت می‌خواهند در ذهنشان ترسیم کرده‌اند و دنباله‌ها می‌توانند این برداشت‌ها را در صورت عملکرد ضعیف یا درصورتی‌که این شخصیت‌های معروف فقط باهدف برانگیختن حس نوستالژی مورداستفاده قرار گرفته‌اند خدشه‌دار کند. علاوه بر این، شاید بازیکنان متوجه نباشند اما آن‌ها دارند این شخصیت‌های معروف را از طریق انتشار ریمیک های فرنچایز دریافت می‌کنند. لازم نیست که دنباله‌ها نیز به‌عنوان‌مثال شامل لیان باشند زیرا او یکی از شخصیت‌های اصلی در ریمیک رزیدنت ایول ۲ است و قرار است در ریمیک رزیدنت ایول ۴ حضور داشته باشد.

این ریمیک ها به آن دسته از افرادی که می‌خواهند این شخصیت‌ها را دوباره ببینند شانس انجام این عمل را می‌دهد حتی وقتی که شامل حضور آن‌ها در یک دنباله جدید و تازه نباشد. ریمیک رزیدنت ایول ۳ به‌اندازه ریمیک رزیدنت ایول ۲ از بازخورد مثبت برخوردار نشد زیرا محتویات زیادی از آن حذف شده بود و همچنین مدت‌زمان کوتاه بازی و نبود پازل‌ها. پس با اینکه بازیکنان توانستند جیل مدرنیزه شده را ببینند این رؤیای به واقعیت پیوسته با دریافت بازخوردهای منفی نسبت به بازی ای که او در آن حضور داشت طعمی تلخ‌وشیرین بر جای گذاشت. مشخص نیست رزیدنت ایول چند ریمیک دیگر در آینده خواهد داشت درحالی‌که بازی‌هایی همچون رزیدنت ایول کد: ورونیکا بیشتر سزاوار ریمیک شدن است تا بازی ای مثل رزیدنت ایول ۴. در عوض دنباله‌ها باید بر روی شخصیت‌ها و محتویات جدید تمرکز کنند و ریمیک ها می‌توانند به بازیکنان خطوط روایی منسجمی ارائه دهند که فاصله میان عناوین اولیه فرنچایز و شخصیت‌های معروف آن را پر کنند. رزیدنت ایول می‌تواند در اروپا باقی بماند یا به‌جای دیگری برود که آمبرلا هنوز در آنجا ریشه ندوانده است ولی بهتر است به رویکرد استفاده از شخصیت‌های جدید ادامه دهد.

منبع: Gamerant

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar sevda

    طرفدارهای قدیمی رو با re 2 remake و re 3 remake و re 4 remake بهتر از راضی نگه داشته و همه خوشحالن
    دو سمت رو گرفته کپ کام

  2. Avatar مسعود

    به عنوان کسی که با Resident Evil بزرگ شده برام سخته که دیگه شخصیت های

    اصلی رو نبینم. ولی کپکام کارشو بلده و مطمئنا طرفدارای قدیمی رو راضی میکنه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه