دیجی‌کالا پاسخگوترین برند ایرانی در توییتر اعلام شد

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰ ۵ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
داده های میزان پاسخگویی دیجی‌کالا در توییتر

بر اساس اعلام پلتفرم رصد شبکه‌های اجتماعی «زلکا»، دیجی‌کالا پاسخگوترین برند پر منشن (Mention) ایرانی توییتر در سال ۹۹ شناخته شد.

در گزارش اخیر این پلتفرم، دیجی‌کالا برترین آمار پاسخگویی را در میان تمام برندهای ایرانی دارد که در شبکه‌های اجتماعی پس از انتشار مطلبی از سوی کاربران، صدا زده شده‌اند. این منشن‌ها یا مستقیم بوده و مخاطبان برندها آدرس پروفایل برند را در متن پیام ذکر کرده بودند، یا غیرمستقیم و فقط شامل کلیدواژه‌های معرف برند بودند.

منشن، مفهومی در شبکه‌های اجتماعی است که کاربران برای صدا کردن افراد یا کسب‌وکارها در قالب عبارت به همراه «@» به کار می‌برند. در این گزارش علاوه بر منشن‌ها، کلمات کلیدی کسب‌وکارها هم مد نظر بوده است.

در آماری که زلکا در توییتر خود منتشر کرده، از ابتدا تا انتهای سال ۹۹، دیجی‌کالا با دادن پاسخ به ۵۳ درصد توییت‌های مخاطبانش، موفق شده با بیشتر از نیمی از مخاطبان توییتری‌اش تعامل کند. لازم به ذکر است که برخی از منشن‌های کاربران اظهار نظر است که نیاز به پاسخگویی برند ندارد.

میزان پاسخگویی برندها در توییتر

بر اساس ادعای زلکا، درسال ۱۳۹۹ آمار پاسخگویی برندهایی که در توییتر فارسی بیشترین میزان منشن را به خود اختصاص داده اند، در مقایسه با سال ۱۳۹۸ افزایش چشم‌گیری داشته است.

نمودار میزان پاسخگویی به منشن شدن اکانت های توییتر

در دیجی‌کالا تیمی متشکل از کارشناسان روابط ‌عمومی و شبکه‌های اجتماعی با ارائه پاسخ و پیگیری چالش‌های کاربران، تلاش می‌کنند تا تجربه تعامل خوشایندی با مخاطبان این برند در پلتفرم‌های اجتماعی رقم بزنند. آماری که زلکا در این زمینه منتشر کرده، حاکی از عملکرد قابل قبول دیجی‌کالا در فرآیند پاسخگویی به مخاطبان است.

زلکا پلتفرمی است که ابزارهای رصد، مدیریت و تحلیل شبکه‌های اجتماعی را در اختیار برندها قرار می‌دهد. در زلکا پس از جمع‌آوری و دسته‌بندی تمام کامنت‌های اینستاگرام، توییتر و سایر پلتفرم‌های رسانه‌ای که شامل کلیدواژه خاصی هستند، امکان پاسخگویی مستقیم و تحلیل این داده‌ها در درون پلتفرم فراهم است.

اکانت رسمی دیجی‌کالا در توییتر به آدرس «@Digikalacom» است که کاربران با دنبال کردن این اکانت، از آخرین اخبار دیجی‌کالا مطلع شوند و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

 

دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar فرزانه

  به نظرم دیگه دی جی کالا ارزش خرید کردن

  نداره چون قبلأ انصافشون بیشتر بود تا ۱۵۰

  هزارتومن ارسال رایگان داشت بعد شد تا

  سقف ۲۵۰ هزارتومن

  الان دیگه رسمأ چندیدن میلیون هم خرید

  کنی کلی هزینه ارسال میگیرن ????

 2. Avatar پدرام.ی

  از چه زمانی «منشن شدن» وارد فارسی شده!؟

  1. Avatar Benyamin.Td

   از بعد دوم دبستان

 3. Avatar محمود

  موافقم خدا وکیلی خیلی خوب و زیاد توی توییتر جواب میدین، هر چند بعضی وقتها از جوابهای تکراری و خسته کننده اعصاب آدم رو خورد میکنید اما مودبانه و محترمانه جواب میدین