دیسک اورواچ را نخرید؛ بازی رایگان شده است!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
overwatch

بازی اورواچ ۲ (Overwatch 2) چندی پیش عرضه شد.این باز به نوعی دنباله شماره ۱ این مجموعه بوده ولی به طور کلی سیستم تجاری متفاوتی دارد. به این معنا که در اورواچ ۱ شما ۶۰ دلار هزینه کرده ولی به تمامی قهرمانان و نقشه‌های بازی دستری داشتید. این در صورتی است که در اورواچ ۲ شما باید به تدریج قهرمانان و نقشه‌های بازی را باز کنید. با عرضه اورواچ ۲ شرکت سازنده این بازی یعنی بلیزارد (Blizzard) تصمیم گرفت سرورهای شماره ۱ را به طور کامل ببندد. به همین دلیل دیگر بازی اورواچ ۱ ارزش تجربه ندارد.

نکته جالب اینجاست که بازی اورواچ ۱ همچنان در برخی فروشگاه‌ها وجود دارد. قیمت آن نیز ۳۴ دلار است. این در صورتی است که این بازی دیگر وجود ندارد. پس از بسته شدن سرورهای آن بلیزارد اورواچ ۱ را نابود کرد. حال اگر یک فرد بازی را خریداری و نصب کند چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر شما بازی اورواچ ۱ را خریداری کرده و نصب کنید، این بازی اجرا می‌شود ولی به اورواچ ۲ تغییر پیدا می‌کند. اورواچ ۲ هم رایگان است. نکته جالب اینجاست که اورواچ ۱ دارای یک نسخه Legendary است. این نسخه دارای چندین اسکین متفاوت برای کرکترها است. اگر شما این نسخه را خریداری کنید، این اسکین‌ها هم به بازی اورواچ ۲ انتقال پیدا می‌کنند.

فروش اورواچ 1

با توجه به قیمت بالای اسکین‌های اورواچ خرید یک بازی اورواچ ۱ و بدست آوردن اسکین‌های مختلف از این راه به نظر مقرون به صرفه‌تر می‌آید. به دلیل اینکه قیمت این موارد در فروشگاه داخل بازی نسبتاً زیاد است. البته این مشکل وجود داشته که برخی از اسکین‌ها در انتقال بین دو بازی حذف شده‌اند. از این رو شما نمی‌توانید با اطمینان این کار را انجام دهید.

تغییر روند کاری اورواچ ۲ باعث شد بسیاری از افراد از آن ناامید شوند. این موضوع از نقدها و امتیاز کاربران این بازی به طور کامل مشهود است. اورواچ ۱ دارای امتیاز ۹۰ بود. این در صورتی است که اورواچ ۲ دارای امتیاز ۸۱ است. این موضوع نشان می‌دهد که اورواچ از یک شوتر شاهکار به یک عنوان شوتر معمولی تبدیل شده است. یک بازی که مانند عناوین دیگر سرویس آنلاین شما را مجبور می‌کند تا بیشتر بازی کنید.

در ابتدای تجربه اورواچ شما نمی‌توانید به طور کامل از آن لذت ببرید. به دلیل اینکه این بازی شما را محدود می‌کند. برای باز کردن تمامی قهرمانان و قابلیت‌های بازی شما نیاز به زمان زیادی داشته که این در تجربه اورواچ ۱ وجود نداشت. به نوعی بلیزارد این بازی را از اصالت‌های خود دور کرده است. به همین دلیل است که طرفداران از اورواچ ۲ اصلاً راضی نیستند.

منبع: Eurogamer.net

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما