راکت لیگ کاملا کراس-پلتفرم شد

۳۰ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰ ۸ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Rocket League

استودیوی بازی‌سازی Psyonix، سازنده‌ی بازی «راکت لیگ» (Rocket League) خبر از راه اندازی کامل قابلیت کراس-پلی روی تمام این پلتفرم‌ها برای این بازی داده است؛ یعنی از این پس بازی‌کننده‌های راکت لیگ می‌توانند روی تمام پلتفرم‌ها با یکدیگر بازی کنند.

قابلیت کراس-پلی روی راکت لیگ به صورت پیش‌فرض فعال است.

بازی‌کننده‌های راکت لیگ روی پلتفرم‌های مختلف سال‌هاست که می‌توانند با یکدیگر بازی کنند، ولی موضوع این جاست که سونی تا همین چند ماه پیش چنین امکانی را روی کنسول خود فراهم نکرده بود. بازی‌های مختلفی را می‌دیدیم که روی ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و کامپیوتر از قابلیت کراس-پلی استفاده می‌کردند و راکت لیگ هم یکی از آن‌ها بود.

قابلیت کراس-پلی در ابتدا فقط روی فورت‌نایت به صورت آزمایشی اجرا شد؛ آن هم در پی سر و صدای زیادی که بازی‌کننده‌های فورت‌نایت در پی قفل شدن اکانت‌های خود راه انداختند. با توجه به اینکه قابلیت کراس-پلی روی پلی‌استیشن ۴ هم فعال شده است، سازندگان راکت لیگ هم تصمیم گرفته‌اند تا از آن استفاده کنند.

سازندگان راکت لیگ حتی قبل از اینکه سونی تصمیم به انجام چنین کاری بگیرد، بارها از تمایل‌شان برای راه اندازی این قابلیت گفته بودند. استودیوی Psyonix گفته بود که راه اندازی قابلیت کراس-پلی از سوی آن‌ها، نیازمند تلاش و درگیری خاصی نیست و به راحتی امکان‌پذیر است، ولی ابتدا باید سونی کوتاه بیاید.

بازی Rocket League

حدود سه ماه از راه اندازی کراس-پلی روی پلی‌استیشن ۴ می‌گذرد و از چند روز پیش، بازی‌کننده‌های راکت لیگ روی این کنسول، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر و نینتندو سوییچ می‌توانند با یکدیگر بازی کنند. با توجه به اینکه راکت لیگ چندان هم نیازمند دسته‌ی خاص و وابسته به یک سیستم کنترل نیست، به راحتی می‌توان جامعه‌ی رقابتی بزرگی در این بازی به وجود آورد.

قابلیت کراس-پلی روی راکت لیگ به صورت پیش‌فرض فعال است. اگر می‌خواهید با بازی‌کننده‌های دیگر کنسول‌ها راکت لیگ بازی نکنید، به بخش گیم‌پلی در صفحه‌ی تنظیمات بروید و تیک کراس-پلتفرم را بردارید.

منبع: یوروگیمر

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar OzHaN

    اینکار به ضرره سونیه همونطور که تو نسل قبل ماکروسافت اجازه کراس پلتفرم رو نمیداد
    و واقعا هم اگ توجه کنید میبینید سونی تصمیم بجایی گرفته
    حالا من به راکت لیگ کاری ندارم ولی تو فورتنایت یارویی ک داره با موس و کیبورد بازی میکنه مسلمه که تسلت بیشتری از تو داره تو بازی و در به در هد شاتت میکنه