۸ زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک که رابطه‌شان پایدار خواهد ماند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
8 زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک که رابطه‌شان پایدار خواهد ماند

فیلم‌های کمدی‌ رمانتیک یا رام‌کام‌ها سالیان سال مخاطبان را با داستان‌های دلربای عشق و خوشبختی مجذوب خود کرده‌اند. هر که طرفدار این آثار باشد، برای خودش چندین و چند زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک را در ذهن دارد. با اینکه در سال‌های اخیر کمدی رمانتیک محبوبیت خود را نسبت به گذشته تا حد زیادی از دست داده است، اما در سال‌های اوجش با ترکیب طنز، صحنه‌های صمیمانه و پایان‌های شاد به شیوه‌ای دلپذیر، نیاز بنیادین ما به عشق را برطرف کرد. بنابراین، وقتی این فیلم‌ها را می‌بینیم متوجه می‌شویم که خواه ناخواه به زوج‌های روی پرده جذب می‌شویم، شیمی آن‌ها بارقه‌های امید را در ما روشن می‌کند. اذعان به اینکه تمام روابط فیلم‌های کمدی رمانتیک قرار نیست بعد از صحنه پایانی فیلم و رسیدن به هم، دوام بیاورند، مهم است.

بعضی از این زوج‌ها، علی‌رغم جذابیت اولیه‌شان، ممکن است به مرور زمان رفتار سمی از خود نشان دهند که می‌تواند آینده آن‌ها را در خارج از صفحه نمایش به خطر بیندازد. توجه داشته باشید که برای بررسی چنین نکته‌ای باید از فضای خیال سینما فاصله بگیریم و این سؤال را از خودمان بپرسیم که آیا این زوج‌های جذاب روی پرده، که تبدیل به آرزوی ما در زندگی واقعی می‌شوند، پتانسیل ماندگاری در زندگی واقعی را با هم دارند یا خیر. بدیهی است که پاسخ این پرسش درباره همه مثبت نخواهد بود. با این حال، سفرهای بعضی زوج‌های فیلم‌های کمدی رمانتیک پتانسیل و بنیان ماندگاری را از خود نشان می‌دهند و به احتمال زیاد یک داستان عاشقانه محکم و طولانی پس از بالا رفتن تیتراژ فیلم را برای خود رقم می‌زنند. هشت زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک را که این احتمال درباره‌شان صدق می‌کند، بشناسید.

۸. دنی و سندی در «گریس» (Grease)

دنی و سندی در «گریس»، زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک

 • سال اکران: ۱۹۷۸
 • کارگردان: رندال کلایسر
 • بازیگران: جان تراولتا، الیویا نیوتن جان، جف کانووی، استوکارد چنینگ، دیدی کان، آلیس گوستلی، دُدی گودمن
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۷۷ از ۱۰۰

یک زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک البته معروف در ژانر موزیکال که طرفداران ژانر موزیکال هرگز آن‌ها را از یاد نخواهد برد. در دهه ۱۹۵۰، گریس حول زندگی دانش آموزان دبیرستانی دنی زوکو (جان تراولتا) و سندی اولسون (اولیویا نیوتن-جان) می‌چرخد، که یک عاشقانه تابستانی را تجربه می‌کنند اما زمانی که سندی به مدرسه دنی منتقل می‌شود، به طور غیرمنتظره‌ای با هم متحد می‌شوند.

دنی و سندی جزو زوج‌های برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک هستند که شیمی بینشان هنوز طرفداران خود را دارد. آن‌ها تابستان عاشقانه‌ای را با هم تجربه می‌کنند که تأثیری ماندگار بر هر دوشان دارد. محبت آن‌ها نسبت به یکدیگر در مواجهه با موانعی مانند مرزهای میان دسته‌های مختلف دبیرستانی و سوء تفاهم‌ها پایدار است. علاوه بر این، در پایان، دنی تصویر «مرد باحال”» خود را از دست می‌دهد و عشق خود را به سندی در آغوش می‌گیرد، در حالی که سندی ظاهرش را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که با دنیای دنی سازگار شود. این نشان‌دهنده تمایل این دو برای تغییر به خاطر رابطه‌شان است و همین‌طور بیانگر تعهد به مصالحه و پیش بردن زندگی به همراه هم.

۷. ملانی و جیک در «خانه شیرینم آلاباما» (Sweet Home Alabama)

ملانی و جیک در «خانه شیرین آلاباما»

 • سال اکران: ۲۰۰۲
 • کارگردان: اندی تننت
 • بازیگران: ریس ویترسپون، پاتریک دمپسی، جاش لوکاس
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۳۸ از ۱۰۰

«خانه شیرینم آلاباما» ملانی اسموتر (ریس ویترسپون)، طراح مد موفق در شهر نیویورک را دنبال می‌کند که در آستانه ازدواج با نامزد ثروتمندش اندرو است. با این حال، ملانی مجبور می‌شود با گذشته خود روبه‌رو شود و دوباره به زادگاهش در آلاباما برود، وقتی متوجه می‌شود که به طلاق از همسرش، جیک پری (جاش لوکاس)، که در نوجوانی با او ازدواج کرده است، نیاز دارد.

بهترین بخش این فیلم این است که چگونه جدا شدن آن‌ها از هم را برای آنکه هر یک راه خود را بروند و به انسان‌های کاملی تبدیل شوند، نشان می‌دهد. ارتباط ملانی و جیک در فیلم این‌طور نشان داده می‌شود که گذشته پیچیده‌ای داشتند، احساسات حل‌نشده و یک مهر نهفته نسبت به هم. علاوه بر این، رابطه آن‌ها هنوز محکم است و آن‌ها هنوز هم به یکدیگر اهمیت می‌دهند و علی‌رغم جدایی اولیه و اهداف متفاوتشان، همدیگر را درک می‌کنند. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد، اما این احتمال وجود دارد که این دو بر اساس گذشته مشترک، پیشرفت، بخشش یکدیگر و عشقی که هنوز به یکدیگر دارند، پس از پایان فیلم با هم بمانند.

۶. هری و سالی در «وقتی هری با سالی ملاقات کرد» (When Harry Met Sally…)

وقتی هری سالی را دید، فیلم عاشقانه و کمدی رمانتیک

 • سال اکران: ۱۹۸۹
 • کارگردان: راب رینر
 • بازیگران: بیلی کریستال، مگ رایان، کری فیشر، برونو کیربی، تریسی رینر، کانی سایر
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۱ از ۱۰۰

«وقتی هری با سالی ملاقات کرد…»، نقطه عطف ژانر کمدی رمانتیک در انتهای دهه‌ی ۱۹۸۰، حول دوستی در حال تکامل و رابطه پیچیده میان هری برنز (بیلی کریستال) و سالی آلبرایت (مگ رایان) می‌چرخد که طی چند سال به نمایش گذاشته می‌شود. با گذشت زمان، رابطه هری و سالی پیچیده‌تر می‌شود، چرا که آن‌ها با احساسات خود دست و پنجه نرم می‌کنند و اینکه آیا می‌توانند چیزی بیش از دوست برای هم باشند. فیلم با قالب مستندنمایی که دارد، حتی هری و سالی را چند سال بعد از ازدواج نشان ما می‌دهد و این یعنی رابطه‌ این دو بعد از داستان‌های فیلم هم پایدار مانده است، البته که همچنان در قالب فیلم است.

هری و سالی هر دو ویژگی‌هایی دارند که به ایجاد یک رابطه پایدار کمک می‌کند. آن‌ها در شرایط سخت یکدیگر را تشویق می‌کنند، در برابر عجیب و غریب بودن یکدیگر صبورند و صمیمانه به رفاه یکدیگر اهمیت می‌دهند. پیوند آن‌ها فراتر از جذابیت صرف است، چرا که تجربیات مشترک، سازگاری فکری، و پایه محکم اعتماد و دوستی را دارند. بنابراین، این احتمال وجود دارد که این دو پس از پایان فیلم با هم باقی بمانند و واقعاً مفهوم یک پایان خوش را ترسیم کنند.

۵. جاش و شر در «بی‌سرنخ» (Clueless)

جاش و شر در «بی‌سرنخ»، زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک

 • سال اکران: ۱۹۹۵
 • کارگردان: ایمی هکرلینگ
 • بازیگران: آلیسیا سیلورستون، نیکول بیلدربک، بریتانی مورفی
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۸۱ از ۱۰۰

«بی‌سرنخ» برداشتی آزاد از رمان «اما» نوشته جین آستن و نسخه مدرن آن است که در بورلی هیلز، کالیفرنیا اتفاق می‌افتد. در این نسخه شر هوروویتز (آلیسیا سیلورستون)، دانش‌آموز ثروتمند و محبوب دبیرستانی را در عبور از سلسله مراتب اجتماعی و آموختن درس‌های ارزشمند زندگی دنبال می‌کند. شر در حال تجربه زندگی عاشقانه خود هم هست و به احساسات نهفته‌اش نسبت به برادر کاملاً ناتنی‌اش جاش (پل راد) پی می‌برد و معنای واقعی عشق را می‌فهمد.

جاش و شر فراتر از تعاملات معمولی خواهر و برادر، رابطه نزدیک و شوخی‌های بازیگوشانه‌ای با هم دارند. از نظر فکری به چالش کشیدن و ایجاد انگیزه برای یکدیگر، ارتباط و درک صمیمانه‌ای از خود را نشان می‌دهند. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که رابطه این دو پیچیده است و ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوند، چرا که خواهر و برادر ناتنی هستند. با این حال، احتمال با هم ماندن آن‌ها پس از پایان فیلم تا زمانی که پیشرفت کنند، یکدیگر را خوشحال کنند و تأیید والدین را به دست آورند، زیاد است. شاید ازدواج در سن کم باعث شود که این دو در ادامه مسیر از هم جدا شوند اما این پتانسیل را دارند که دوباره به هم برگردند.

کتاب عاشقانه های کلاسیک 10 اما اثر جین آستین

۴. اندی و بن در «چگونه یک پسر را در ده روز از دست دهیم» (How to Lose a Guy in 10 Days)

اندی و بن در «چگونه یک پسر را در ده روز از دست دهیم»

 • سال اکران: ۲۰۰۳
 • کارگردان: دونالد پتری
 • بازیگران: کیت هادسون، متیو مک‌کانهی، آدام گلدبرگ، بی‌بی نیوورتس، آنی پاریس، مایکل میشل، شالوم هارلو، سلیا وستون، کاترین هان، لیلیان مونته‌وکیا، ماروین هملیش، نتالی برون، رابرت کلاین، توماس لنون
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۴۲ از ۱۰۰

این دو جامعه‌گریز فیلم «چگونه ظرف ده روز یک پسر را از دست دهید» به احتمال قوی بعد از وقایع فیلم در زندگی واقعی با هم می‌مانند. این فیلم حول شرط بندی بین دو نفر با اهدافی کاملاً متضاد می‌چرخد. اندی اندرسون (کیت هادسون)، روزنامه‌نگار یک مجله زنانه مأمور می‌شود که مقاله‌ای درباره راندن یک پسر تنها در ده روز بنویسد. از سوی دیگر، بنجامین بری (متیو مک‌کانهی)، یک مدیر تبلیغاتی، به طور همزمان مصمم است با عاشق کردن زنی ظرف ده روز شرط دیگری را ببرد.

اندی و بن در دام یکدیگر گرفتار می‌شوند و علی‌رغم نیات اولیه‌شان، نشانه‌هایی از یک وابستگی عاطفی صمیمانه را از خود نشان می‌دهند که در طول فیلم شکل می‌گیرد. علاوه بر این، این دو تمایل زیادی برای گفت‌وگو با یکدیگر و حل مشکلات خود دارند. آن‌ها به صراحت هم احترام می‌گذارند و آماده رویارویی با نگرانی‌ها و ناامنی‌های خود برای پیشبرد رابطه هستند، که پایه‌ای قوی برای هر رابطه عاشقانه‌ای است.

۳. مارگارت و اندرو در «پیشنهاد» (The Proposal)

مارگارت و اندرو در «پیشنهاد»، زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک

 • سال اکران: ۲۰۰۹
 • کارگردان: آن فلچر
 • بازیگران: ساندرا بولاک، رایان رینولدز، مالین اکرمان، مری استینبورگن، کریگ تی. نلسن، اسکار نونز، آصف مندوی، بتی وایت، نیسی نش
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۴۵ از ۱۰۰

«پیشنهاد» حول محور مارگارت تیت (ساندرا بولاک)، یک مدیر اجرایی کانادایی است که به دلیل مشکل مهاجرت از ایالات متحده اخراج می‌شود. مارگارت برای جلوگیری از بازگردانده شدن به کانادا، دستیار خود، اندرو پکستون (رایان رینولدز) را متقاعد می‌کند که با او نامزد و ازدواج کند. شاید ماندگاری این رابطه روی کاغذ عجیب به نظر بیاید اما در فیلم اتفاقاتی رخ می‌دهد که نشان می‌دهد این زوج پتانسیل ماندن با هم را دارند.

همان‌طور که مارگارت و اندرو وقت بیشتری با هم می‌گذرانند و با اتفاقات پیچیده‌تری مواجه می‌شوند و بیشتر به هم گوش می‌دهند، رابطه‌شان از یک نامزدی اجباری به مهر و عشق واقعی تبدیل می‌شود. آن‌ها همچنین به تدریج می‌فهمند که چطور باید از هم حمایت کنند، به هم احترام بگذارند و زمینه‌های مشترک را کشف کنند. جز این، علاوه بر شیمی باورنکردنی میان این دو، تغییر در پویایی قدرت در پایان فیلم به بینندگان این امکان را می‌دهد که ببینند پس از پایان فیلم چقدر احتمال دارد این دو با هم بماند؛ احتمالش بسیار زیاد است.

۲. رابی و جولیا در «خواننده عروسی» (The Wedding Singer)

رابی و جولیا در «خواننده عروسی»

 • سال اکران: ۱۹۹۸
 • کارگردان: فرانک کوراکی
 • بازیگران: آدام سندلر، درو بریمور، کریستین تیلور، آلن کاورت، آنجلا فیدر استون
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۷۲ از ۱۰۰

رابی و جولیا مطمئنا برای همیشه با هم هستند. این زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک، در فیلم «خواننده عروسی» که در دهه ۱۹۸۰ می‌گذرد، در کنار هم قرار می‌گیرند. فیلم داستان رابی هارت (آدام سندلر)، خواننده عروسی را دنبال می‌کند که نامزدش، لیندا، او را پای ازدواج ترک می‌کند. رابی ویران و دلشکسته با جولیا سالیوان (درو بریمور)، پیشخدمتی که با مردی ثروتمند و خودشیفته به نام گلن نامزد کرده است، ملاقات می‌کند.

از آنجا که رابی و جولیا در طول فیلم با یکدیگر ارتباط و شیمی واقعی دارند، چون دوستی عمیقی را با هم شکل می‌دهند، در چالش‌ها و دلشکستگی‌های خود، که پایه و اساس لازم در هر رابطه عاشقانه‌ای است، یکدیگر را حمایت و درک می‌کنند، به احتمال زیاد پس از پایان فیلم در کنار هم خواهند ماند. علاوه بر این، در طول فیلم، رابی و جولیا هر دو پیشرفت شخصی و خودآگاهی را تجربه می‌کنند و ظرفیت مشترک خود را برای انعطاف‌پذیری، توجه و حل مسئله نشان می‌دهند و همین آن‌ها را به زوجی عالی تبدیل می‌کند.

۱. جنا و مت در «سیزده‌ساله سی‌ساله می‌شود» (۱۳ Going on 30)

جنا و مت در «سیزده ساله سی ساله می‌شود»

 • سال اکران: ۲۰۰۴
 • کارگردان: گری وینیک
 • بازیگران: جنیفر گارنر، جودی گرر، مارک روفالو، اندی سرکیس، کتی بیکر، کیرستن وارن، بریتنی کرن
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۶۵ از ۱۰۰

هیچ جوره نمی‌توان این زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک را دوست نداشت. فیلم داستان دختری سیزده ساله به نام جنا رینک (جنیفر گارنر) را دنبال می‌کند که به شدت می‌خواهد در دبیرستان محبوب شود و با بچه‌های باحال مدرسه رفیق و دمخور باشد. با این حال، پس از تجربه‌ای تحقیرآمیز در جشن تولد سیزده سالگی، جنا آرزو می‌کند «سی ساله، جذاب، و دلربا» سود و به طور جادویی در جسم زنی سی ساله از خواب بیدار می‌شود. او به دنبال دوست دوران کودکی‌اش، مت (مارک روفالو)، که حالا یک عکاس است، می‌گردد تا به او کمک کند تا در دنیای ناآشنایی که سر از آن درآورده است، حرکت کند.

ارتباط بین جنا و مت و تجربیات مشترک دوران کودکی‌شان پایه و اساس رابطه آنهاست. آن‌ها ارتباط عمیقی با هم دارند و از پایه یکدیگر را درک می‌کنند. بنابراین، احتمال منطقی وجود دارد که پس از پایان فیلم در کنار هم بمانند چرا که جنا به ارزش دوستی آن‌ها و اهمیت صادق بودن با خودش پی می‌برد.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما