آیتم جدیدی در ابتدای بسته الحاقی الدن رینگ بازی را به سکیرو تبدیل می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی الدن رینگ سکیرو

چندی پیش اولین بسته الحاقی بازی الدن رینگ (Elden Ring) به نام سایه اردتری (Shadow of the Erdtree) معرفی شد. این بسته الحاقی از همان ابتدای عرضه سر و صدای زیادی به پا کرد و توانست موفقیت خیلی خوبی کسب کند. به حدی که سایه اردتری نمره ۹۵ را از سایت متاکریتیک (Metacritic) دریافت کرد که آن را به یکی از بهترین بسته‌های الحاقی تاریخ تبدیل کرد.

اگر شما بازی الدن رینگ را بدون بسته الحاقی تجربه کرده باشید می‌دانید که به خودی خود یک بازی بسیار دشوار است. از طرفی بسته الحاقی سایه اردتری از آن هم سخت‌تر بوده و همین موضوع باعث شده که کاربران به طور دائم به دنبال یک راهکار برای آسانتر کردن بازی باشند. اگر شما با بازی سکیرو (Sekiro) آشنا باشید می‌دانید که این بازی بیشتر بر اساس مهارت در دفع ضربات (Deflect) است. به همین دلیل بازی در ابتدا بسیار دشوار بوده و با کسب مهارت بیشتر شما این بازی راحت‌تر می‌شود. حال طبق چیزی که گفته شده در بسته الحاقی سایه‌ی اردتری یک قابلیت وجود دارد که این حالت دفع ضربات را به بازی الدن رینگ می‌آورد.

نام این قابلیت Deflecting Hard Tear بوده و در ابتدای این بسته الحاقی وجود دارد. نکته اینجاست که در ابتدا این قابلیت خود را بی اهمیت جلوه می‌دهد ولی با پیشرفت بیشتر شما در بازی متوجه خواهید شد که به شدت مهم است. این قابلیت حالت گارد ناگهانی کرکتر را ارتقاء داده و به حدی خوب عمل می‌کند که این بازی را به سکیرو تبدیل می‌کند. نکته اینجاست که عملکرد این سیستم به حدی خوب است که ارزش آن را دارد که شما به طور کامل کرکتر خود را بر اساس آن طراحی کنید.

الدن رینگ سکیرو

بازی سایه‌ی اردتری یک دنیای جدید را به الدن رینگ معرفی کرده و در آن تنوع زیادی ایجاد کرده است.

نکته اینجاست که مکانیسم دفع ضربات در سری بازی سولز و الدن رینگ چندان جالب نیست. به این شکل که نیاز به دقت بسیار زیادی داشته و انیمیشن آن به شدت طولانی است. در نتیجه دفع ضربات چندان لذت بخش نبوده و با وجود اینکه بسیار کاربردی است بسیاری از افراد نمی‌توانند در آن مهارت پیدا کنند. ماجرا در بازی سکیرو به طور کامل برعکس است. این بازی بر اساس سیستم دفع ضربات ساخته شده و یک طراحی بسیار خوبی در این زمینه دارد. در نتیجه با استفاده از آن شما می‌توانید خیلی راحت در بازی پیش رفته و نیازی به کارهای دیگر برای از بین بردن دشمنان نداشته باشید.

سیستم دفاع و دفع ضربات سکیرو دقیقاً همان چیزی است که Deflecting Hard Tear به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید این قابلیت را در بخش Furnace Golem بدست آورده و آن را در Gravesite Plain پیدا کنید. این سیستم به حدی خوب است که برخی از افراد آن را بهترین قابلیت اضافه شده به بازی الدن رینگ می‌دانند. ساز و کار آن هم ساده است، شما در زمان بندی دفع ضربات دقت کنید و هیچ آسیبی نخواهید دید. از طرفی به دشمن آسیب سنگینی وارد خواهید کرد.

نکته اصلی اینجاست که این قابلیت حتی زمانی که شما سپر هم نداشته باشید کار می‌دهد. در نتیجه شما می‌توانید با سلاح‌های دو دستی یا سلاح‌های جفت از آن استفاده کرده و به راحتی ضربات دشمنان را دفع کنید. از لحاظ عملکردی این سیستم مشابه با سپر بوده ولی به درد افرادی می‌خورد که عناوین سولز را بدون استفاده از سپر به اتمام می‌رساندند.

اگر شما یک ترکیب درست با استفاده از این قابلیت بسازید می‌توانید به راحتی دشمنان را از بین ببرید. تنها نکته اینجاست که باید از لحاظ عملکردی زمانبندی خوبی داشته و دقیق کار بکنید. دفع ضربات در کل در بازی الدن رینگ اهمیت زیادی دارد و می‌تواند بازی را به راحتی جلو ببرد. درست است که بازی از حالت متنوع خود خارج می‌شود ولی با توجه به درجه سختی الدن رینگ ارزش استفاده را دارد.

منبع: PCgamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما