نتایج یک تحقیق تعمیرپذیرترین برندهای گوشی در سال ۲۰۲۲ را مشخص کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تعمیرپذیری گوشی

به تازگی یک تحقیق منتشر شده که عملکرد شرکت‌های مختلف در ساخت گوشی هایی با امکان تعمیرپذیری بالا را مورد ارزیابی قرار داده است که در این بررسی، سامسونگ در مقایسه با برندهای معروف بازار توانسته بیشترین امتیاز را کسب کند.

نتیجه‌ی این تحقیق بر اساس زمانی بوده که مردم برای تعمیر گوشی‌های خود در خانه صرف می‌کردند و همچنین میزان پیچیدگی راهنمای تعمیر که به صورت آنلاین در دسترس قرار دارد. وب‌سایت Electronics Hub برای تعیین برنده، امتیازی که یک گوشی برای مدت زمان مورد نیاز جهت تعمیر دریافت کرده‌اند را با امتیازی که iFixit (مرجعی برای مشخص کردن میزان تعمیرپذیری گوشی‌ها) به آن‌ها داده جمع کرده تا مشخص شود کدام گوشی بهترین و کدام گوشی بدترین عملکرد را از لحاظ تعمیرپذیری در خانه دارد؛ گوشی‌های سامسونگ که در سال ۲۰۲۲ راهی بازار شده‌اند توانستند امتیاز خوبی را از لحاظ تعمیرپذیری کسب کنند. بعد از سامسونگ هم اپل، موتورولا، گوگل و شیائومی رتبه‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

گلکسی S22 اولترا سومین گوشی برتر از لحاظ میزان تعمیرپذیری است که پشت سر گلکسی A40 و موتورولا موتو G7 قرار دارد. A40 امتیاز ۳۲٫۶ دقیقه را برای هر تعمیر کسب کرده که ۴۲٫۹٪ تعمیرات آن هم آسان بوده است. برای تعمیر S22 اولترا اما به صورت متوسط ۴۸٫۱ دقیقه زمان نیاز بوده که ۳۳٫۳٪ تعمیرات هم آسان در نظر گرفته شده‌اند.

گوگل پیکسل ۷ که نماینده‌ی سال ۲۰۲۲ گوگل هم به حساب می‌آید با ۶۰٫۳ دقیقه زمان تعمیر متوسط، بدترین گوشی از لحاظ تعمیرپذیری شناخته شد. این در حالی است که گلکسی نوت ۱۰ با ۵۸٫۴ دقیقه، دومین گوشی از این حیث لقب گرفت. برای هر دو گوشی میزان سختی ۱۰۰٪ در نظر گرفته شده یعنی تعمیر آن‌ها در خانه فوق‌العاده سخت خواهد بود. گلکسی A53 و A72 هم شرایط مشابهی دارند. این دو گوشی میان‌رده اگرچه زمان تعمیر مشابهی با گلکسی S22 اولترا دارند اما تعمیر آن‌ها در خانه اصلا کار ساده‌ای نیست.

تعمیرپذیری گوشی

بر اساس اطلاعات منتشر شده از درجه‌ی سختی و امکان اعمال کردن تعمیرات با توجه به راهنمای موجود در اینترنت، گوشی‌های سال ۲۰۲۲ سامسونگ موفق شده‌اند امتیاز بسیار بالایی را کسب کنند و بعد از ایسوس، HTC و ال‌جی، در رتبه‌ی چهارم قرار بگیرند.

این تحقیق عملکرد گوشی‌های سال ۲۰۲۳ را مورد بررسی قرار نداده اما سامسونگ باز هم شانس بالایی دارد که بتواند بالاتر از شرکت‌های معروف سازنده‌ی گوشی نظیر اپل، شیائومی، هواوی و… قرار بگیرد.

منبع: SamMobile

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما