سامسونگ ۸۲ درصد از نمایشگرهای سری آیفون ۱۴ را تأمین می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14

بر اساس گزارش راس یانگ، یکی از تحلیلگران مشهور، اپل برای دریافت ۸۲ درصد از پنل‌های سری آیفون ۱۴ با سامسونگ به توافق رسیده است. این تحلیلگر بر این باور است که ۱۲ درصد از این نمایشگرها از طرف ال‌جی و ۶ درصد آن از طرف شرکت چینی BOE تامین خواهد شد.

در این گزارش آمده که آیفون ۱۴ پرو مکس در ابتدای عرضه صرفا با پنل ساخت سامسونگ به دست کاربران می‌رسد. ظاهرا ال‌جی برای آماده‌سازی پنل این گوشی با مشکلات فنی روبرو شده و به همین خاطر کمی دیرتر از حد معمول روند عرضه را آغاز می‌کند. از سوی دیگر، اگرچه BOE در زمینه‌ی تولید انبوه پنل‌های موردنیاز اپل مشکلی ندارد، اما مدیران اپل فعلا به طور محدود و آن هم فقط برای مدل‌های استاندارد از پنل‌های این شرکت استفاده می‌کنند. باید خاطرنشان کنیم برای سری آیفون ۱۳ هم سامسونگ ۸۳ درصد از پنل‌های این گوشی را تامین کرده و برخلاف برخی گزارش‌ها، اپل ترجیح داده کماکان نسبت پنل‌های سامسونگ به دیگر شرکت‌ها را حفظ کند.

طبق آمارهایی که راس یانگ ارائه داده، به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد طی سه‌ماهه‌ی نخست بعد از عرضه‌ی سری آیفون ۱۴، حداقل ۳۴ میلیون واحد از این گوشی‌ها را راهی بازار کند. برای یادآوری باید بگوییم که اپل قصد دارد در تاریخ ۱۶ شهریور از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ رونمایی کند که از ۴ مدل آیفون ۱۴، ۱۴ مکس، ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس تشکیل شده است. در کنار این گوشی‌ها، شاهد رونمایی از نسل جدید ساعت هوشمند اپل واچ هم خواهیم بود.

منبع: GSMArena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما