باتری گوشی‌های گلکسی A و M را احتمالا ازین پس LG می‌سازد

۱۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۲۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی A باتری LG

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ می‌خواهد وظیفه‌ی ساخت باتری گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی از سری گلکسی A و M را به LG بسپارد.

LG دیگر در بازار گوشی‌های هوشمند فعالیت نمی‌کند اما همچنان برای این محصولات، قطعات مختلفی نظیر نمایشگر، باتری و… تولید می‌کند. در همین راستا سامسونگ می‌خواهد برای ساخت باتری گوشی‌های ارزان‌قیمت و میان‌رده‌ی خود با این شرکت وارد همکاری شود. خبر مربوط به این موضوع را یک پایگاه خبری کره‌ای منتشر کرده است و نمی‌دانیم آیا رسمی است یا خیر.

این اتفاق در نگاه نخست شاید عجیب به نظر برسد اما این اولین باری نیست که سامسونگ از باتری‌های ساخت LG در گوشی‌هایش استفاده می‌کند. قبلا LG به عنوان تأمین‌کننده‌ی باتری گوشی‌های سری گلکسی S و نوت فعالیت می‌کرد و عملکرد بسیار خوبی هم داشت.

به گزارش وب‌سایت SamMobile، سامسونگ می‌خواهد تا جایی که امکان دارد، هزینه‌ی تولید محصولات خود را کاهش دهد. این کار را هم با همکاری تأمین‌کننده‌های مختلف قطعات گوشی انجام می‌دهد. تاکنون وظیفه‌ی ساخت باتری گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی سامسونگ را شرکت چینی Amperex Technology Limited و Navitasis بر عهده داشتند اما به خاطر شیوع ویروس کرونا در چین، بسیاری از این شرکت‌ها بسته شده‌اند.

در نتیجه‌ی این موضوع، سامسونگ می‌خواهد همکاری خود را با LG گسترش دهد تا بتواند برای گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی از سری گلکسی A و M از شرکت کره‌ای باتری خریداری کند. حال همه‌ی این موارد به کنار، موضوع اصلی اینجاست که نمی‌دانیم انتخاب LG به عنوان تأمین‌کننده‌ی باتری گوشی‌های میان‌رده‌ی سامسونگ چه تأثیری روی قیمت آن‌ها خواهد گذاشت.

معمولا باتری‌هایی که توسط شرکت‌های چینی تولید می‌شوند قیمت پایین‌تری دارند. حال باید دید الان که LG وظیفه‌ی ساخت آن‌ها را برعهده دارد، چه اتفاقی رخ می‌دهد. این موضوع هم مشخص نیست که با پایان ویروس کرونا در چین و باز شدن شرکت‌ها، آیا سامسونگ بار دیگر همکاری خود با شرکت‌های Amperex Technology Limited و Navitasis را از سر خواهد گرفت یا خیر. فعلا که LG به عنوان تأمین‌کننده‌ی باتری گوشی‌های سامسونگ با این شرکت همکاری می‌کند. حال باید دید در آینده چه پیش می‌آید.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما