گلکسی اس ۲۰ پلاس با اندروید ۱۱ در گیک‌بنچ دیده شد

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۹:۵۰ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گوشی سامسونگ گلکسی اس 20 پلاس

ساعاتی پیش گوشی گلکسی اس ۲۰ پلاس سامسونگ در وب‌سایت گیک‌بنچ با اندروید ۱۱ دیده شده که در کمال تعجب توانست با سیستم عامل (و رابط کاربری) جدید، عملکرد بهتری به نسبت قبل از خود به نمایش بگذارد.

اگرچه می‌توان گفت تقریبا همه کاربران بی‌صبرانه منتظر رویداد آنپکد ۵ آگوست (۱۵ مرداد) سامسونگ و رونمایی از محصولات سحت‌افزاری جدید این شرکت هستند اما نباید فراموش کنیم که یکی از عوامل مؤثر و بسیار تأثیرگذار در موفقیت یک گجت هوشمند، سیستم عامل آن است.

سری اس ۲۰ با اندروید ۱۰ سوار بر رابط کاربری One UI 2.0 راهی بازار شدند. رابط کاربری موفق سامسونگ توانست قابلیت‌های زیادی را به گوشی‌های غول کره‌ای اضافه کند، بدون اینکه کاربران نیاز جدی به به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید داشته باشند. حتی پیش‌تر هم به این نکته اشاره کردیم که برای دارندگان گوشی‌های سامسونگ، به‌روزرسانی رابط کاربری بسیار مهم‌تر از دریافت اندروید است.

رابط کاربری جدید این شرکت که قرار است اندروید ۱۱ را به گوشی‌های گلکسی بیاورد، ظاهرا تغییرات بسیار اساسی خواهد داشت. تیم نرم‌افزاری سامسونگ مدت زمان زیادی است که روی این رابط کاربری جدید مشغول به کار بوده‌اند و حالا به نظر می‌رسد همه چیز تقریبا آماده شده؛ چرا که گلکسی اس ۲۰ پلاس با سیستم عامل اندروید ۱۱ در گیک‌بنچ حضور پیدا کرد.

بنچمارک گوشی گلکسی اس 20 پلاس

با توجه به این لیست، اس ۲۰ پلاس از پردازنده اگزینوس ۹۹۰ بهره می‌برد. پردازنده‌ای که برای بازارهای جهانی در سری اس ۲۰ به کار رفته و البته انتقاد‌های زیادی هم به آن وارد شد؛ چرا که به نسبت نسخه اسنپدراگون ۸۶۵ که در آمریکا به فروش می‌رسد قدرتمند و سریع نیست. حالا به نظر می‌رسد با اندروید ۱۱ و نسخه جدیدی از رابط کاربری که این سیستم عامل را همراهی می‌کند، عملکرد این پردازنده از اسنپدراگون ۸۶۵ نیز بهتر شد.

حال دو فرضیه وجود دارد. یا اینکه سیستم عامل جدید استفاده بهینه‌ای از سخت‌افزار می‌کند و بسیار سبک‌تر از قبل شده که در این صورت نمی‌توانیم بگوییم تنها اگزینوس ۹۹۰ پیشرفت داشته است؛ بلکه اگر این تست در شرایط یکسان از مدل اسنپدراگون هم گرفته شود، پیشرفت مشابهی را شاهد خواهیم بود. چیزی که می‌تواند این فرضیه را رد کند، سنگینی رابط کاربری سامسونگ و البته خبری بود که ادعا می‌کرد گوگل قصد دارد حداقل میزان حافظه رم برای پشتیبانی از اندروید را افزایش دهد و این یعنی اندروید ۱۱ سنگین‌تر از گذشته خواهد بود.

فرضیه دوم این است که سامسونگ اگزینوس ۹۹۰ را از لحاظ عملکرد به‌روزرسانی کرده باشد. این خبر به‌تازگی هم منتشر شده که پردازنده به کار رفته در سری نوت ۲۰ با وجود اینکه تغییری به نسبت سری اس ۲۰ نخواهد داشت، اما از لحاظ عملکرد می‌تواند اسنپدراگون ۸۶۵ را پشت سر بگذارد. بنابراین در حال حاضر هرچند خبر رسمی منتشر نشده، اما می‌توانیم به این امیدوار باشیم که غول کره‌ای بعد انتقادهای فراوان، تغییری در پردازنده خود پدید آورده است.

سامسونگ قصد دارد تا دو روز دیگر از گوشی‌های سری نوت ۲۰ رونمایی کند و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، احتمالا ماه دسامبر ۲۰۲۰ یا ژانویه ۲۰۲۱، اولین دسته از کهکشانی‌های سامسونگ به رابط کاربری جدید که اندروید ۱۱ دارند مجهز می‌شوند. با این حال اگر قرار باشد یکی از فرضیه‌های بالا درست از آب در بیاید، باید تا رویداد آنپکد پیش رو منتظر بمانیم ببینیم سامسونگ در رابطه با قدرت سخت‌افزاری نوت‌ها چه ادعایی می‌کند.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما