مشخصات دوربین گلکسی S22 و S22 پلاس لو رفت

۹ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی S22

با وجود اینکه طی هفته‌های گذشته گزارش‌های زیادی درباره‌ی گوشی‌های سری گلکسی S22 منتشر شده، ولی بیشتر گزارش‌ها و شایعه‌ها درباره‌ی S22 اولترا بوده است. حالا به لطف یکی از افشاگران مشهور، می‌توانیم به مشخصات دوربین‌های گلکسی S22 و S22 پلاس بپردازیم که مانند نسل قبلی، از دوربین‌های مشابه بهره می‌برند.

دوربین اصلی مبتنی بر سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با اندازه‌ی ۱/۱٫۵۷ اینچی و پیکسل‌های ۱ میکرونی است. به نظر می‌رسد با سنسورهای GN5 سامسونگ و IMX766 سونی سروکار داریم. باید خاطرنشان کنیم سامسونگ معمولا سنسور دوربین گوشی‌های خود را از دو شرکت مختلف تأمین می‌کند. برای مقایسه باید بگوییم که دوربین اصلی گوشی‌های S21 و S21 پلاس مبتنی بر سنسور ۱/۱٫۷۶ اینچی و پیکسل‌های ۱٫۸ میکرونی است. این یعنی سامسونگ برای نسل جدید این دو گوشی دوربین اصلی بسیار بهتری در نظر گرفته است.

دوربین تله‌فوتو هم از سنسور ۱۰ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۱ میکرونی بهره می‌برد و زوم اپتیکال ۳ برابری را ارائه می‌کند. در کنار این دو، یک دوربین اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی با اندازه‌ی ۱/۲٫۵۵ اینچی و پیکسل‌های ۱٫۴ میکرونی تعبیه شده است. این سنسور تفاوتی با سنسور استفاده شده در گوشی‌های سری گلکسی S21 ندارد. همچنین دوربین سلفی S21 و S21 پلاس هم بار دیگر برای نسل بعدی آن‌ها استفاده شده و این یعنی بار دیگر با سنسور ۱۰ مگاپیکسلی روبه‌رو خواهیم شد.

گلکسی S22

در رابطه با دوربین‌های گلکسی S22 اولترا هم مدتی قبل مشخصات آن‌ها فاش شد، باید انتظار بهره‌گیری از دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی، پریسکوپی ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۱۰ برابری و تله‌فوتوی ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۳ برابری را داشته باشیم. همچنین مانند نسل قبلی، این گوشی قرار است با دوربین سلفی ۴۰ مگاپیکسلی از راه برسد.

گفته می‌شود گلکسی S22 از نمایشگر ۶٫۰۶ اینچی و S22 پلاس از نمایشگر ۶٫۵۵ اینچی بهره می‌برند. گویا این دو نمایشگر از نوع تخت هستند ولی لبه‌های نمایشگر مدل اولترا اندکی خمیده است.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه