عرضه‌ی گلکسی S22 و S22 پلاس شاید تأخیر داشته باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
عرضه‌ی گلکسی S22

این‌طور که به نظر می‌رسد سامسونگ نمی‌خواهد دو مدل استاندارد و پلاس از سری گلکسی S22 را در تاریخی که انتظار داشتیم راهی بازار کند و ظاهرا باید شاهد تأخیر در عرضه‌ی این گوشی‌ها باشیم.

در حالی که تصور می‌کردیم تقریبا تمام اطلاعات در رابطه با سری گلکسی S22 را می‌دانیم و هیچ چیزی جز رونمایی از آن‌ها باقی نمانده، امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است تاریخ عرضه‌ی گلکسی S22 و S22 پلاس به تأخیر بیفتد. اما این تمام ماجرا نیست. هفته‌ی گذشته این خبر را راجع به مدل اولترا هم شنیده بودیم. گفته می‌شد این گوشی قرار است چند روز یا چند هفته بعد از زمان تعیین شده راهی بازار شود. حال دقیقا در چه زمانی مشخص نیست.

این خبر جدید اما توسط جان پراسر، یکی از موثق‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری منتشر شد و به احتمال زیاد درست هم خواهد بود. ظاهرا زنجیره‌ی تأمین سامسونگ هنوز نتوانسته قطعات لازم شرکت را فراهم کند یا اینکه خود سامسونگ در انجام کاری به مشکل برخورده است. چون پیش‌تر هم شنیده بودیم که اگزینوس ۲۲۰۰ برای بهتر شدن جای کار دارد و شاید به همین خاطر سامسونگ عرضه‌ی سری گلکسی S22 را به تأخیر بیندازد.

تاریخ دقیق عرضه‌ی سری گلکسی S22

گویا سامسونگ به خاطر تقاضای بالایی که برای مدل اولترا وجود دارد، قصد دارد این گوشی را در تاریخ ۲۵ فوریه راهی بازار کند (۶ اسفند). دو مدل استاندارد و پلاس هم در تاریخ ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) برای خرید در دسترس قرار می‌گیرند. اگرچه پیش‌تر گفته می‌شد سامسونگ روی فروش بیشتر مدل استاندارد حساب کرده اما مشخص نیست شرکت کره‌ای روی چه حسابی چنین تصوری داشت چون واقعا مدل استاندارد ارزش خرید بالایی با در نظر گرفتن پیشرفت‌هایش به نسبت نسل گذشته ندارد.

این خبری است که جان پراسر در رابطه با تاریخ عرضه‌ی گوشی‌های جدید سامسونگ منتشر کرد. همان‌طور که گفته شد، نمی‌دانیم این مشکل واقعا ربطی به زنجیره‌ی تأمین دارد یا خیر اما اگر این‌طور باشد، مشخص نیست آیا این روند بدتر خواهد شد یا بهتر. حداقل این‌طور که به نظر می‌رسد، بهتر شدنی در کار نیست.

تأخیر در عرضه‌ی سری گلکسی S22 در حالی رخ داده که شرکت کره‌ای سال گذشته سری گلکسی S21 را ۶ هفته زودتر از موعد رونمایی و راهی بازار کرد. ۱۱ مارس حدود یک ماه از آنچه که پیش‌تر انتظار داشتیم دیرتر است. بنابراین این احتمال وجود دارد که تاریخ عرضه‌ی گوشی‌های شرکت کره‌ای باز هم جابه‌جا شود. بنابراین باید منتظر شنیدن هرچیزی در این رابطه باشیم. آنچه فعلا از بابت آن مطمئن هستیم، تاریخ پیش‌خرید این گوشی‌هاست که گفته می‌شود درست در زمان رونمایی از آن‌ها در تاریخ ۹ فوریه (۲۰ بهمن) اتفاق خواهد افتاد.

تأخیر کم‌سابقه در عرضه‌ی پرچم‌دار

عرضه‌ی گلکسی S22

این اتفاق تاکنون در تاریخ سامسونگ کم‌سابقه بوده است. اصلا انتظار نداشتیم در شرایطی که شرکت کره‌ای سه ماه نخست را تقریبا به اپل واگذار کرده، باز هم در عرضه‌ی پرچم‌داران چنین عملکردی داشته باشد. سامسونگ اگر نتواند آن‌طور که باید نیاز کاربران را پاسخ دهد، قطعا بسیاری از آن‌ها به شرکت‌های رقیب روی خواهد آورد. تا قبل از این موضوع، استاندارد و حرفه‌ای‌گری فوق‌العاده‌ی شرکت کره‌ای بود که آن را از سایر برندها متمایز می‌کرد.

قطعا چنین چیزی برای هر شرکت اتفاق می‌افتد. مثل اپل در عرضه‌ی سری آیفون ۱۲. بنابراین می‌توانیم درک کنیم این اتفاق عادی است اما چنین چیزی می‌تواند به ضرر سامسونگ تمام شود. اگر به تاریخ عرضه‌ی قبلی پرچم‌داران سری گلکسی S نگاه کنید می‌بینید که سامسونگ خیلی پرچم‌داران خود را منتظر نگذاشته است.

  • سری گلکسی S9: رونمایی، ۲۰ فوریه‌ی ۲۰۱۸ – عرضه، ۱۶ مارس
  • سری گلکسی S10: رونمایی، ۲۰ فوریه‌ی ۲۰۱۹ – عرضه، ۸ مارس
  • سری گلکسی S20: رونمایی، ۱۱ فوریه‌ی ۲۰۲۰ – عرضه، ۲۹ ژانویه
  • سری گلکسی S21: رونمایی، ۱۴ ژانویه‌ی ۲۰۲۱ – عرضه، ۲۹ ژانویه

با نگاهی با تاریخ بالا، می‌بینیم که شرکت هر سال پرچم‌داران خود را زودتر از قبل راهی بازار می‌کرد و این موضوع کاملا هم طبیعی است چرا که پرچم‌داران از اهمیت بسیار بالایی در مقایسه با سایر گوشی‌ها برخوردار هستند و در واقع عملکرد یک سال شرکت با عملکرد آن در تولید و عرضه‌ی پرچم‌دارهایش سنجش و قضاوت می‌شود.

حال باید دید در نهایت چه اتفاقی رخ می‌دهد. فعلا که اوضاع خیلی خوب به نظر نمی‌رسد و شرکت کره‌ای هم ظاهرا به مشکل برخورده است. امیدواریم هرچه زودتر این موانع برطرف شوند چرا که بی‌صبرانه منتظر ورود کهکشانی‌های شرکت کره‌ای به بازار و مقایسه‌ی آن با بهترین‌های موجود از شرکت‌های رقیب هستیم.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما