گلکسی S22 در هر منطقه با چه تراشه‌ای عرضه می‌شود؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی S22 تراشه

طبق گفته‌ی یکی از افشاگران، ظاهرا سامسونگ امسال واقعا در تولید تراشه با مشکل مواجه شده چرا که به نظر می‌رسد سری گلکسی S22 قرار است در بسیاری از بازارها با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۱ راهی بازار شود.

سامسونگ طی چند سال اخیر رفتار کاملا ثابت و پایداری از لحاظ عرضه‌ی گوشی‌های پرچم‌دارش با تراشه‌ی اگزینوس یا اسنپدراگون در بازارهای مختلف نشان داد به این صورت که مثلا در بازارهای آمریکا، چین و بعضا کره‌ی جنوبی، پرچم‌دارانش را با تراشه‌ی اسنپدراگون و در تمامی بازارهای دیگر با تراشه‌ی اگزینوس راهی بازار می‌کرد.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، سری گلکسی S22 قرار نیست طبق قانون همیشگی سامسونگ پیش برود چرا که اگزینوس ۲۲۰۰ اصلا آن تراشه موفقی که سامسونگ قولش را داده بود نیست. این تراشه در روز سه‌شنبه‌ی گذشته رسما رونمایی شد و در بسیاری از خبرگزاری‌ها دیدیم که اصلا وضعیت خوبی در مقایسه با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۱ ندارد. این در حالی است که گفته می‌شود تراشه‌ی گرافیکی RDNA 2 بکار رفته در آن که با همکاری AMD ساخته شده قرار است تجربه‌ی گیمینگ را در گوشی‌های مجهز به اگزینوس ۲۲۰۰ دگرگون کند که همچین چیزی را به نظر می‌رسد شاهد نباشیم.

با این حال یک افشاگر به‌تازگی در توییتر لیست مناطقی را که سامسونگ می‌خواهد گوشی‌های سری گلکسی S22 را با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۱ و اگزینوس ۲۲۰۰ راهی بازار کند فاش کرد. نمی‌دانیم آیا می‌توان به گفته‌ی این افشاگر اعتماد کرد یا خیر چرا که سابقه‌ی خاصی از وی موجود نیست. با این حال با در نظر گرفتن مشکلی که سامسونگ با آن مواجه شده، می‌توان این لیست را منطقی دانست. لیست از قرار زیر است:

  • اروپا: اگزینوس ۲۲۰۰
  • آمریکای شمالی: اسنپدراگون ۸ نسل ۱
  • آمریکای جنوبی: اسنپدراگون ۸ نسل ۱
    آسیای شرقی: اسنپدراگون ۸ نسل ۱
  • اقیانوسیه/جنوب شرقی آسیا: اسنپدراگون ۸ نسل ۱
  • آسیای غربی: اگزینوس ۲۲۰۰/اسنپدراگون ۸ نسل ۱
  • خاورمیانه: اگزینوس ۲۲۰۰/اسنپدراگون ۸ نسل ۱
  • آفریقا: اگزینوس ۲۲۰۰/اسنپدراگون ۸ نسل ۱

اینطور که به نظر می‌رسد، فقط در اروپا است که گلکسی S22 تنها با تراشه‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ راهی بازار می‌شود در غیر این صورت در تمامی بازارهای دیگر، سامسونگ پرچم‌دارانش را در هر دو مدل به فروش خواهد رساند. به نظر می‌رسد شایعات پیرامون وجود مشکل در تولید اگزینوس ۲۲۰۰ و در نتیجه کاهش تعداد تولیدی حقیقت داشته‌اند تا شرکت کره‌ای مجبور به اتخاذ چنین تصمیمی شود. حال باید دید سامسونگ چگونه می‌خواهد کاربران را متقاعد کند اگزینوس ۲۲۰۰ مشکلی ندارد و کاربر با خیال راحت می‌تواند آن را خریداری کند.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما