تمام مدل‌های سری گلکسی S25 با تراشه اسنپدراگون عرضه می‌شوند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی S25

در سال ۲۰۲۳، سری گوشی‌های هوشمند گلکسی S23 سامسونگ با پردازنده‌های اسنپدراگون در سراسر جهان عرضه شد که این موضوع برای اولین بار بعد از مدت‌ها اتفاق افتاد. اما متأسفانه، با سری گلکسی S24 به روال عادی بازگشتیم و در برخی از مدل‌ها از پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و در برخی دیگر از پردازنده‌های اگزینوس ساخت خود سامسونگ استفاده شد که عمدتاً از نظر عملکرد پایین‌تر از اسنپدراگون هستند. با این حال، به نظر می‌رسد خبرهای خوبی در راه است. طبق گزارش‌ مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته‌شده، احتمالاً شرکت کوالکام تنها تأمین‌کننده تراشه‌های سری گلکسی S25 سامسونگ خواهد بود.

اگر این موضوع صحت داشته باشد، به شرایط سال ۲۰۲۳ بازمی‌گردیم، جایی که صرف‌نظر از محل زندگی یا مدل انتخابی، هر گوشی گلکسی S که خریداری می‌کردید، مجهز به پردازنده اسنپدراگون بود. طبق گفته‌های کو، دلیل اصلی این اتفاق، مشکلات تولید در بخش اگزینوس سامسونگ است. گفته می‌شود بازده تولید سامسونگ برای پردازنده اگزینوس ۲۵۰۰ که بر اساس فرآیند ۳ نانومتری ساخته می‌شود، پایین‌تر از حد انتظار است.

جالب اینجاست که این اولین بار نیست که خبر از عقب‌افتادن پردازنده اگزینوس ۲۵۰۰ سامسونگ نسبت به اسنپدراگون می‌شنویم. همچنین، شایعاتی مبنی بر عملکرد بسیار بهتر پردازنده‌های مرکزی اسنپدراگون به گوش می‌رسد که به لطف به‌کارگیری تجربیات به‌دست‌آمده از پردازنده‌های سری اسنپدراگون ایکس برای کامپیوترهای شخصی، به نفع پردازنده‌های موبایلی این کمپانی تمام شده است. این موضوع می‌تواند نگرانی بیشتری برای سامسونگ ایجاد کند، چرا که شکاف کارایی بین مدل‌های گلکسی S25 مجهز به اگزینوس و اسنپدراگون را بسیار زیاد می‌کند؛ به اندازه‌ای که حتی کاربران عادی هم متوجه آن خواهند شد.

با این حال، هنوز زمان زیادی تا عرضه گلکسی اس ۲۵ باقی مانده است (حداقل تا شش ماه دیگر) و چه کسی می‌داند تا آن موقع چه تغییراتی رخ خواهد داد. اما با توجه به شرایط فعلی، احتمال استفاده از پردازنده‌های اسنپدراگون در تمامی مدل‌های گلکسی S25 در سراسر جهان بسیار زیاد است.

منبع: Android Authority

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما