گلکسی واچ ۵ به پیشرفته‌ترین سنسور پایش خواب مجهز شده است

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مقایسه‌ی گلکسی واچ 5

طبق گفته‌ی نایب رئیس سامسونگ، گلکسی واچ ۵ به دقیق‌ترین و پیشرفته‌ترین سنسور پایش خواب در بین تمام ساعت‌های هوشمند کنونی مجهز شده است.

سامسونگ یک هفته قبل از محصولات سخت‌افزاری جدید خود رونمایی کرد. این محصولات شامل گلکسی زد فولد ۴، زد فلیپ ۴، گلکسی بادز ۲ پرو، گلکسی واچ ۵ و ۵ پرو می‌شوند که در این مطلب در رابطه با دو مدل آخر یعنی گلکسی واچ ۵ و ۵ پرو صحبت خواهیم کرد. دو ساعت هوشمندی که از لحاظ قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، ظاهرا یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین ساعت‌های تاریخ به حساب می‌آیند.

این ادعا را نائب رئیس شرکت کره‌ای یعنی یانگ تائه جونگ مطرح و به طور ویژه هم در رابطه با سنسوری که وظیفه‌ی پایش خواب کاربران را بر عهده دارد صحبت کرد. این سنسور در ساعت‌های هوشمند یک عضو تازه‌وارد نیست اما هنوز به بلوغی هم که مد نظر کاربران و شرکت‌هاست نرسیده است. ولی سامسونگ می‌گوید با سری گلکسی واچ ۵، تا جایی که امکان داشته سنسوری که وظیفه‌ی پایش خواب را بر عهده دارد، بهبود پیدا کرده و پیشرفته‌تر شده است.

یانگ تائه جونگ که مسئول بهش تجربه‌ی موبایل سامسونگ هم به حساب می‌آید، در یک مصاحبه‌ی مطبوعاتی در نیویورک گفت که شرکت کره‌ای پیشرفته‌ترین فناوری پایش خواب را در سری گلکسی واچ ۵ تعبیه کرده تا بدین ترتیب این ساعت‌ها در زمانی که کاربران خواب هستند، بیشترین و دقیق‌ترین اطلاعات را از وضعیت خواب آن‌ها در اختیارشان قرار بدهد.

یک مربی خواب هم در این ساعت‌ها وجود دارد که به کاربران یک سری برنامه‌هایی برای داشتن خوابی بهتر و سالم‌تر می‌دهد. این قابلیت به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و طی همکاری که شرکت با بخش پزشکی خود داشته، در این ساعت‌ها تعبیه شده است. بنابراین دقت بالایی هم دارند و توصیه‌های خوبی به افراد می‌کنند.

اما سامسونگ به همین موارد بسنده نکرده است. یانگ در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این موضوع نیز اشاره کرد که شرکت دارد با بنیاد ملی خواب آمریکا، آزمایشگاه‌های UC سندیگو و سان فرانسیسکو همکاری می‌کند تا بتواند در زمینه‌ی خواب، اطلاعات خوبی را کسب کند و قابلیت‌هایی را به لطف اطلاعات کسب شده در ساعت‌های خود تعبیه کند.

گلکسی واچ 5 پایش خواب

گلکسی واچ ۵ همچنین یک سنسور دماسنج هم دارد که با استفاده از یک سنسور مادون قرمز، دمای بدن کاربران را اندازه‌گیری می‌کند. این سنسور همچنین برای کسب اطلاعات مفیدی از وضعیت خواب کاربران کاربرد دارد. البته این سنسور هنوز به صورت رسمی از وزارت غذا و دارو مجوز دریافت نکرده و در نتیجه فعلا غیرفعال است. باید دید چه زمانی این مجوز دریافت و سنسور یادشده فعال خواهد شد. اما بعید است دماسنج گلکسی واچ ۵ بتواند آنقدر حرفه‌ای و دقیق باشد که دمای هسته‌ی بدن را اندازه‌گیری کند. با این حال باید منتظر ماند و دید.

به اعتقاد یانگ، ساعت‌های هوشمند در آینده بیشتر درمان‌محور خواهند شد و به کاربرانی که بیماری خاصی هم دارند کمک خواهد کرد تا از هزینه‌های گزاف یک سری آزمایشات در امان بمانند. پیش از این هم بارها شاهد این بودیم که این ساعت‌ها به کاربران در تشخیص یک سری از بیماری‌هایی که در حالت عادی برای تشخیص‌شان باید هزینه‌ی زیادی پرداخت کرد کمک کردند. یانگ اعلام کرد سامسونگ برای رشد در این زمینه سه رکن اصلی را دنبال می‌کند؛ نوآوری، ارتباطات و همکاری که تا حدودی تمام این‌ها را در ساخت گلکسی واچ ۵ هم شاهد بودیم.

سری گلکسی واچ ۵ هم اکنون برای پیش‌خرید در دسترس قرار دارند اما احتمالا کمتر از دو هفته‌ی دیگر باید رسما برای فروش در دسترس قرار بگیرند. این محصولات در مقایسه با سری گلکسی واچ ۴ پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند که از جمله این موارد می‌توان به باتری بزرگ‌تر و شارژر سریع‌تر اشاره کرد. از لحاظ قابلیت هم به لطف سنسورهای زیستی که ترکیبی از سنسورهای بسیار حرفه‌ای و دقیق هستند، عملکرد سری گلکسی واچ ۵ در زمینه‌های مختلف از جمله پایش خواب، تحلیل توده‌ی بدنی، سلامت و تناسب اندام و حتی ارائه‌ی توصیه‌های پزشکی مورد نیاز (نوشیدن آب بعد از فعالیت بدنی سنگین، چگونگی داشتن خوابی سالم و…) بسیار بهتر شده است.

با این حال برای بررسی دقیق‌تر این ادعاها باید منتظر عرضه‌ی رسمی این ساعت‌ها بمانیم.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه