سری گلکسی S23 قابلیت ذخیره انرژی گلکسی زد فولد ۴ را دریافت می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گلکسی S23 باتری

اینطور که به نظر می‌رسد گوشی‌های سری گلکسی S23 قرار است یکی از بهترین قابلیت‌های گوشی‌های تاشوی سامسونگ یعنی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را دریافت کنند؛ قابلیتی تحت عنوان Light Mode که تأثیر زیادی در افزایش شارژدهی باتری گوشی دارد.

در مطلبی که چند روز قبل منتشر شده، با استناد بر شایعات و خبرهای کنونی به بررسی طول عمر و ظرفیت باتری گوشی‌های سری گلکسی S23 پرداختیم. در آن مطلب گفتیم ظرفیت باتری دو مدل استاندارد و پلاس در مقایسه با نسل قبل افزایش پیدا خواهد کرد اما ظرفیت باتری مدل اولترا همان ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت باقی خواهد ماند. در نتیجه انتظار می‌رود دو مدل ارزان‌قیمت‌تر با توجه به پردازنده کم‌مصرف‌تر، به شکل محسوسی از سری S22 در نگه‌داری شارژ بهتر باشند.

اما حالا خبری منتشر شده مبنی بر اینکه سامسونگ می‌خواهد یکی از بهترین قابلیت‌های گوشی‌های تاشوی خود یعنی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را به سری گلکسی S23 بیاورد و آن هم Light Mode است. در تنظیمات گوشی‌های پرچم‌دار مورد انتظار سامسونگ به احتمال زیاد می‌شود این حالت را فعال کرد تا بدین ترتیب عملکرد گوشی برای مصرف کمتر انرژی و کاهش دمای سیستم بهینه شود.

این خبر را یکی از معروف‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe منتشر کرده اما تصویری که در این رابطه با کاربران در توییتر به اشتراک گذاشته مربوط به زد فولد ۴ بوده است. او در متن کپشن به این موضوع اشاره نکرده که تصویر مربوط به زد فولد ۴ است ولی نوشته که سامسونگ احتمالا این قابلیت را به سری S23 اضافه خواهد کرد.

با در نظر گرفتن شرایط سختی که با داغی بیش از حد سری گلکسی S22 برای سامسونگ به وجود آمد و تقریبا می‌توان گفت آبروریزی که این شرکت با کند کردن پنهانی گوشی‌هایش در انجام ۱۰ هزار بازی و اپلیکیشن انجام داد، شایعه اضافه شدن قابلیت Light Mode به نسل جدید هم کاملا با عقل جور در می‌آید. البته پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۲ هم ظاهرا در مقایسه با نسل نخست خود پیشرفت بسیار خوبی در تمامی زمینه‌ها داشته و در مصرف انرژی هم به مراتب بهینه‌تر شده است. وظیفه‌ی ساخت این پردازنده را TSMC بر عهده خواهد داشت که در زمینه‌ی تولید تراشه خصوصا طی چند سال اخیر کارنامه‌ی درخشان‌تری از سامسونگ داشته است. بنابراین انتظار می‌رود سال آینده وضعیت گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ (و البته تمام پرچم‌دارهای مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۲) بسیار بهتر از نسل کنونی باشد که از اسنپدراگون ۸ نسل ۱ به عنوان قلب تپنده بهره می‌برد.

Ice Universe متأسفانه به این موضوع اشاره نکرده که Light Mode آیا به گوشی‌های دیگر سامسونگ خواهد آمد یا خیر. البته از آن‌جایی که این قابلیت هم اکنون در دو مدل گوشی این شرکت کره‌ای در دسترس قرار دارد و به احتمال زیاد به سری S23 هم خواهد آمد، خیلی بعید نیست در گوشی‌های دیگر هم شاهد اضافه شدن آن باشیم.

سری گلکسی S23 چه زمانی رونمایی خواهد شد؟

گلکسی S23 باتری

سامسونگ معمولا گوشی‌های سری گلکسی S خود را در سه ماه نخست هر سال (معمولا اواخر فوریه) رونمایی می‌کند. امسال اما این اتفاق چند هفته‌ای زودتر رخ داد تا بدین ترتیب این امیدواری به وجود بیاید که سری S23 هم اوایل یا اواسط فوریه رونمایی می‌شود. حال یک منبع خبری کره‌ای مدعی شده سامسونگ رویداد آنپکد مربوط به سری S23 را در نخستین هفته‌ی ماه فوریه (اواسط بهمن) برگزار و در آن از نمایندگان جدیدش رونمایی خواهد کرد. به احتمال زیاد این گوشی‌ها در هفته‌ی سوم فوریه (اواخر بهمن) یا به طور دقیق‌تر در روز هفدهم آن ماه (۲۸ بهمن) رسما راهی بازار هم خواهند شد.

با این حال این خبر هم در حد یک شایعه است و باید منتظر بمانیم ببینیم طی هفته‌های آتی چه خبرهای بیشتر و موثق‌تری در این رابطه منتشر می‌شود. هرچند سامسونگ اخیرا ضررهای هنگفتی را به خاطر بخش تراشه متحمل شده و منطقی‌تر است اگر هرچه زودتر از سری S23 رونمایی کند.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما