سامسونگ NFT را به تلویزیون‌های هوشمند می‌آورد

۱۴ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ NFT

در سال ۲۰۲۱ توکن‌های غیر قابل تعویض که با نام NFT شناخته می‌شوند، طوفان جدیدی در بازار رمز ارزها ایجاد کردند. در حال حاضر تمام کاربران برای خرید و فروش یا نشان دادن این توکن‌ها از گوشی یا لپ‌تاپ خود استفاده می‌کنند. اما در این میان مدیران سامسونگ تصمیم گرفته‌اند که برای تعدادی از جدیدترین تلویزیون‌های خود، قابلیت خرید و فروش NFT را امکان‌پذیر کنند.

در همین راستا، سامسونگ یک پلتفرم توسعه داده که کاربران نسل جدید تلویزیون‌های MicroLed، Neo QLED و سری فریم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این پلتفرم به چندین مارکت‌پلیس NFT دسترسی دارد و کاربران قبل از خرید می‌توانند تمام اطلاعات مربوط به آن NFT را مشاهده کنند و در صورت تمایل به‌راحتی قادر به خرید آن خواهند بود.

سامسونگ در این زمینه به جزئیات هم توجه زیادی نشان داده است و به لطف قابلیت کالیبره شدن هوشمند، تنظیمات تلویزیون هنگام نمایش انواع مختلف NFT تغییر می‌کند تا شکل نهایی NFT دقیقا مطابق با دیدگاه خالق آن باشد. تلویزیون‌های مبتنی بر این پلتفرم تا چند ماه دیگر راهی بازار می‌شوند و احتمالا تا آن زمان جزئیات بیشتری از این پلتفرم فاش خواهد شد. در حال حاضر سامسونگ تنها شرکتی است که چنین قابلیتی را برای تلویزیون‌های خود ارائه داده ولی احتمالا به‌زودی دیگر شرکت‌ها هم چنین کاری انجام خواهند داد.

برای افرادی که با NFT آشنا نیستند باید بگوییم که «توکن‌های غیر قابل تعویض» در واقع دارایی‌های دیجیتالی هستند. عبارت «غیر قابل تعویض» به‌معنی منحصر به‌فرد بودن این دارایی (اثر) است و یعنی نمی‌توان آن را با نمونه‌ای دیگر از نوع خودش تعویض کرد. کاربران می‌توانند تقریبا هر چیزی را تبدیل به NFT کنند و به دلیل همین موضوع، کاربران زیادی از این راه به ثروت زیادی دست پیدا کرده‌اند و تعداد زیادی از کاربران هم به امید دریافت سودهای هنگفت، NFTهای مختلف را خریداری می‌کنند.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه