ویدیوی تست مقاومت زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را ببینید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نمایشگر زد فولد 4

سامسونگ به‌تازگی ویدیوی تست مقاومت گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را منتشر کرده که نشان می‌دهد این محصولات برای اینکه استانداردهای مقاومتی لازم را دریافت کنند، چه فرایندی را پشت سر می‌گذارند.

سامسونگ به‌تازگی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را به بازار عرضه کرده و علاقه‌مندان به این محصولات هم می‌توانند هم اکنون برای خرید آن‌ها اقدام کنند. اگرچه نمایندگان جدید شرکت کره‌ای، چهارمین نسل از گوشی‌های تاشوی آن به حساب می‌آیند و در بخش‌های مختلف از جمله کیفیت ساخت در مقایسه با قبل بسیار بهتر شده‌اند، اما باز هم کاربران زیادی وجود دارند که از بابت مقاومت آن‌ها نگران هستند و این گوشی‌ها را انتخاب مطمئنی نمی‌دانند. اما سامسونگ با انتشار یک ویدیو تلاش کرده از لحاظ مقاومت، این نگرانی‌ها را کم کند.

در این ویدیو، روند تست مقاومت گوشی‌های تاشوی سامسونگ را شاهد هستیم. توجه داشته باشید این تستی است که خود سامسونگ روی محصولاتش انجام داده و شامل مراحلی نظیر تست سقوط ، خمیدگی و… نمی‌شود. در این ویدیوی ۱۰۰ ثانیه‌ای می‌بینیم که گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ تست‌هایی نظیر کیفیت کلیدهای فیزیکی، باز و بسته شدن و مقاومت در برابر نفوذ آب را پشت سر گذاشته‌اند.

سامسونگ در مصاحبه‌ی مطبوعاتی اخیر خود هم به این موضوع اشاره داشته که جلب رضایت و اطمینان کاربران یکی از اهداف کلیدی این شرکت به حساب می‌آید و این تست‌ها را هم برای این انجام می‌دهد تا مطمئن شود محصولاتش می‌توانند در برابر صدماتی که در طول روز ممکن است به آن‌ها وارد شود، مقاومت بالایی از خود به نمایش بگذارند و کاربران را راضی نگه دارند.

نکته‌ی جالبی هم که در رابطه با این ویدیو وجود دارد این است که فرایند تست کاملا خودکار و توسط ماشین صورت گرفته و هیچ دخالتی از سوی نیروی انسانی نمی‌بینیم. برای مثال برای تست پنل پشتی گوشی زد فولد ۴، می‌بینیم یک ماشین آن را نگه داشته و دیگری هم روی آن فشار وارد می‌کند. سپس محصول وارد مرحله‌ی دیگری از تست می‌شود تا مشخص شود آیا با قلم S-Pen سازگاری دارد یا خیر. لمس، سنسور مجاورت و حتی سیم‌پیچ‌های مخصوص قابلیت شارژ بی‌سیم هم از جمله مواردی هستند که در تست‌های سامسونگ مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در نهایت هم مقاومت آن‌ها در برابر نفوذ آب بررسی می‌شود. یک حلقه‌ی گردان با دریچه‌های متعدد، آب را در زوایای مختلف، با فشار به سمت گوشی مورد نظر اسپری می‌کند تا از مقاومت آن‌ها در برابر نفوذ آب به درون اطمینان حاصل شود. تمام این تست‌ها در حالی روی زد فلیپ ۴ و زد فولد ۴ صورت گرفته که نسل نخست این گوشی‌ها یعنی گلکسی فولد که در سال ۲۰۱۹ راهی بازار شد، استاندارد مقاومتی خاصی نداشت و بسیاری از کاربران هم بعد از یک هفته، با مشکل خرابی نمایشگر مواجه می‌شدند.

شما می‌توانید ویدیوی تست مقاومت گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را در زیر تماشا کنید.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما