سامسونگ می‌گوید اطلاعات برخی از کاربرانش به دست هکرها افتاده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ هکرها

سامسونگ اعلام کرده هکر یا گروهی از هکرها موفق شده‌اند با حمله‌ی سایبری به سیستم‌های این شرکت اطلاعات شخصی برخی از کاربران را بدست بیاورند.

اوایل امسال بود که شنیدیم گروهی از هکرها توانستند به کد منبع دستگاه‌های گلکسی دسترسی پیدا کنند. در این حمله‌ی سایبری اطلاعات شخص خاصی لو نرفت اما بار دیگر یک رخنه‌ی امنیتی باعث شده هکرها این‌بار به یک سری از اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند.

البته اینطور که سامسونگ می‌گوید، این اطلاعات خوشبختانه شامل شماره کارت اعتباری یا شماره‌ی امنیت اجتماعی این کاربران نمی‌شود اما این احتمال وجود دارد که نام، مخاطبین، تاریخ تولید و… آن‌ها به دست هکرها افتاده باشد. سامسونگ رسما اعلام نکرده اطلاعات چه تعداد از کاربرانش ممکن است در این حمله‌ی سایبری لو رفته باشد اما طبق گفته‌های وب‌سایت منبع، ظاهرا این شرکت کره‌ای در حال ارسال ایمیل به کاربرانی است که در این حمله‌ی سایبری، بخشی از اطلاعات آن‌ها به دست هکر(ها) افتاده است.

طبق توضیحات سامسونگ در این رابطه ظاهرا اواخر ماه جولای بوده که یک هکر (یا گروهی از هکرها) توانسته به سیستم کلی شرکت دسترسی پیدا کرده و اطلاعات یک سری از کاربران را سرقت کند. شرکت می‌گوید گوشی یا گجت هوشمند افراد با مشکل خاصی مواجه نشده و اطلاعات مهم نظیر شماره کارت اعتباری هم به دست هکرها نیفتاده اما با این حال در صدد این است که که طی همکاری با یک شرکت امنیت سایبری، سیستم خود را در برابر این حملات ایمن‌تر کند. سامسونگ در این رابطه گفته:

ما متعهد هستیم از امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود محافظت کنیم. ما با تلاش فراوان مشغول کار هستیم تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن، کیفیت امنیتی سیستم خود را افزایش دهیم.

سامسونگ می‌گوید کاربران نیازی ندارند کار خاصی انجام دهند؛ فقط در صورت دریافت ایمیل مشکوک یا ناشناس، حتما صحت آن را بررسی کنند یا اینکه به بخش امنیتی حساب کاربری خود سر زده و اطمینان حاصل کنند که فعالیت مشکوکی با آن صورت نگرفته باشد.

منبع: Engadgetبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۴ دیدگاه
 1. آرین

  حالا دفعه سوم میان اطلاعات شخصی تر میدزدن بعد دوباره میگن سعی می‌کنیم سیستم امنیتیمون رو قوی تر کنیم/:

 2. آرش عبدی

  سامسونگ اومد تبلیغ knox می کرد اینم نتیجش

 3. خلو مجید

  امان از دست این جاسوس های چینی

 4. محسنی

  خوبه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما