دوربین گوشی‌ها چگونه به ابزاری جذاب برای سارقان تبدیل شده است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
دوربین گوشی‌ها سارقان

در این مطلب به بررسی این می‌پردازیم که چرا دوربین گوشی‌ها این روزها به یک ابزار بسیار جذاب و کاربردی برای سارقان تبدیل شده است.

اگر فکر می‌کنید می‌توانید با قفل کردن در و بالا کشیدن شیشه‌های یک خودرو از آن مراقبت کنید، به نظر می‌رسد سخت در اشتباه هستید. البته این کار تا زمانی که چیز ارزشمندی در خودرو نگذارید و از طرفی از قفل فرمان و پدال استفاده کنید تا حدودی می‌تواند از سرقت خودرو جلوگیری کند، اما راجع به زمانی حرف می‌زنیم که گوشی، لپ‌تاپ یا یک چیز ارزشمند را درون ماشین می‌گذارید و با خیال اینکه چون در و پنجره قفل است یا شیشه دودی است، کسی نمی‌تواند داخل خودرو را ببیند، آن را رها می‌کنید و به کار خود می‌رسید.

طبق اطلاعاتی که از ایستگاه تلویزیونی WREG بدست آمده، ظاهرا حتی اگر شیشه‌ی مشکی هم برای خودروی خود نصب کنید، مادامی که یک شیشه باشد، سارقان می‌توانند با استفاده از دوربین گوشی‌ها که قطعا منظور گوشی‌های هوشمند هستند، درون خودرو را ببینند و اینجاست که اگر یک شی ارزشمند و مهم درون خودرو جا گذاشته باشید، می‌تواند برایتان دردسرساز شود.

طبق گزارش منتشر شده، ظاهرا دوربین گوشی‌ها تبدیل شده به یک ابزار جدید و کارآمد برای سارقان که می‌خواهند درون خودروها به دنبال چیزهای ارزشمند و گاهی هم خطرناک باشند تا بتوانند آن‌ها را به پول نقد تبدیل کرده و یا از آن سو استفاده کنند. CBS هم تأیید کرده که ظاهرا با استفاده از یک گوشی هوشمند و جفت کردن لنز آن به شیشه، می‌شود حتی از طریق دودی‌ترین شیشه هم داخل یک خودرو را مشاهده کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد، در شهر ممفیس در ایالت تنسی آمریکا، سرقت از درون خودرو تبدیل شده به رایج‌ترین نوع دزدی بدون خشونت و در نتیجه پلیس این شهر توصیه می‌کند اگر چیز ارزشمندی درون خودرو دارید حتما یا آن را درون یک کیف قرار دهید یا جعبه و یا اصلا آن را از داخل خودرو بردارید چون سارقان اگر ببینند درون یک خودرو چیزی نیست، احتمال اینکه به آن دستبرد بزنند بسیار کم است. اما حتی اگر یک چیز مشکوک هم داخل خودرو باشد، سعی می‌کنند به هر نحوی که شده به آن برسند.

دوربین گوشی‌ها سارقان

از آن‌جایی که این یک قابلیت غیرقانونی است، نمی‌بینید که شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند چیزی در رابطه با آن در رویدادهای معارفه بگویند و به خود بابت چنین چیزی افتخار کنند. تصور کنید جانی ایو چیزی مثل این را در رونمایی از آیفون‌ها می‌گفت: «با دوربین‌های قدرتمندترین آیفون تاریخ، شما می‌توانید هرآنچه را که راننده‌های خودرو سعی در پنهان کردن آن دارند ببینید». قطعا چیز جالبی از آب در نمی‌آمد.

ظاهرا این قابلیت چه در نور روز و چه در نور شب کار می‌کند. فقط کافی است دوربین گوشی را به شیشه بچسبانید؛ نه نیاز است فیلم بگیرید و نه عکس. دوربین در حالت عادی هرآنچه را که نباید اما می‌خواهید ببینید برایتان به نمایش می‌گذارد. یکی از کاربران ردیت هم در رابطه با دلیل این موضوع گفت:

با یک قانون ساده‌ی فیزیک می‌توان این اتفاق را توجیه کرد. هنگامی که شیشه‌ای دودی باشد، شخصی که در سمتی با کمترین میزان نور محیط قرار داشته باشد (درون خودرو) می‌تواند آن سمتی را که بیشترین نور محیطی را دارد (بیرون خودرو) مشاهده کند. وقتی لنز گوشی را به شیشه می‌چسبانید، این فاصله به صفر می‌رسد و در نتیجه آن فضای تاریک به وجود آمده بین لنز و شیشه، تبدیل می‌شود به محیطی بدون نور محیطی و داخل خودرو هم تبدیل می‌شود به فضایی با نور محیط که در اینجا منظور نور بیشتر است. در نتیجه شما می‌توانید داخل خودرو را ببینید.

بنابراین توصیه می‌شود حتما وسایل ارزشمند را از درون خودرو بردارید یا اینکه اگر باید درون خودرو باشند، آن را درون یک جعبه یا کیف قرار دهید و کیف را هم از دید پنهان کنید. خودرو را هم تا جایی که امکان دارد در جایی پارک کنید که شلوغ باشد چون سارقان یا در علم فیزیک خیلی پیشرفت کرده‌اند، یا اینکه به صورت اتفاقی، چیزهای خیلی جذابی را کشف می‌کنند که قطعا این جذابیت برای مردم عادی ترسناک خواهد بود.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما