آیا سامسونگ گلکسی S25 پلاس را کنار گذاشته است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی S25

طبق روال همیشگی سامسونگ، سری گلکسی S25 تا حدود شش ماه دیگر عرضه نخواهد شد. در این میان طی ماه‌های گذشته گزارش‌ها و شایعات زیادی در مورد این گوشی‌ها منتشر شده ولی یک گزارش از سایت Android Headlines، نگرانی‌های زیادی را در مورد سرنوشت گوشی گلکسی S25 پلاس ایجاد کرده است.

طبق گزارش این سایت، مدل‌های گلکسی S25 و S25 اولترا در پایگاه داده IMEI ثبت شده‌اند، اما هنوز هیچ ردی از گلکسی S25 پلاس دیده نمی‌شود. شماره مدل اس ۲۵، SM-S931B/DS است و مدل اس ۲۵ اولترا چندین کد برای مناطق مختلف دارد: SM-S938B برای سراسر جهان، SM-S938U برای ایالات متحده و SM-S938N برای کره جنوبی. هر حرف در انتهای شماره مدل نشان‌دهنده منطقه‌ای خاص است. گزارش اولیه نشان می‌دهد که هر سه مدل گلکسی اس ۲۴ تقریباً در همین بازه زمانی، یعنی جولای ۲۰۲۳ در این پایگاه داده ثبت شده‌اند، اما در اینجا خبری از گلکسی اس ۲۵ پلاس نیست. بنابراین، نویسنده گزارش بر این باور است که عرضه مدل اس ۲۵ پلاس ممکن است منتفی شود.

در حالی که می‌توان نتیجه‌گیری گزارش را درک کرد، اما چنین نتیجه‌گیری‌ای کمی زودهنگام به نظر می‌رسد. دلایل منطقی‌ای وجود دارد که سامسونگ بخواهد گلکسی اس ۲۵ پلاس را کنار بگذارد. اولاً، اندازه و ابعاد این مدل با مدل اولترا تا حد زیادی شباهت دارد، بنابراین سامسونگ شاید بخواهد خریداران را به سمت مدل گران‌تر سوق دهد. شایعات فعلی همچنین حاکی از آن است که مدل اولترا ممکن است طراحی منحنی‌تری داشته باشد، که اگر سامسونگ واقعاً به دنبال حذف مدل پلاس باشد، منطقی به نظر می‌رسد، چرا که در این صورت، مدل اولترا بخشی از ویژگی‌های طراحی مدل پلاس را به ارث خواهد برد. با این حال، نکته کلیدی این است که هنوز زمان زیادی برای معرفی اس ۲۵ پلاس وجود دارد و این استنتاج بر اساس داده‌های ارائه شده، کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

اگزینوس 2400 اسنپدراگون 8 نسل 3

تقریباً هیچ گزارش دیگری به جز پستی در X (که قبلاً توییتر نامیده می‌شد) از کاربر @OreXda که بیش از یک سال پیش منتشر شده است، این ادعا را تأیید نمی‌کند. در این پست آمده که سامسونگ قصد دارد گلکسی S25 FE را به عنوان جایگزین مدل پلاس راهی بازار کند. حتی یک پست اخیر در وبسایت Galaxy Club ادعای کاملاً متفاوتی دارد و می‌گوید که گلکسی اس ۲۵ پلاس همچنان عرضه خواهد شد. گفته می‌شود که مدل پلاس با نام رمز F2 شناخته می‌شود، در حالی که مدل‌های گلکسی اس ۲۵ و اس ۲۵ اولترا به ترتیب با نام‌های رمز F1 و F3 شناخته می‌شوند. قابل پیش‌بینی است که شماره مدل گلکسی اس ۲۵ پلاس SM-S936 باشد.

با در نظر گرفتن سابقه نسبتاً خوب وبسایت Galaxy Club و اینکه شایعه اولیه از ابتدا هم پایه و اساس محکمی نداشت، به نظر می‌رسد فعلاً جای نگرانی برای عرضه گلکسی اس ۲۵ پلاس وجود ندارد. بدیهی است که هیچ سایتی نمی‌تواند همیشه درست بگوید. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی می‌افتد، اما قطعاً اگر سری گلکسی اس ۲۵ همچنان با هر سه مدل عرضه شود، نباید خیلی تعجب کنیم.

منبع: Android Authority

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما